www.mnd.pl
facebook profile

XVII Międzynarodowe Sympozjum SLA /MND - zakończone
03 Grudzień 2006

Mamy już za sobą XVII Międzynarodowe Sympozjum SLA /MND, które odbyło się w Yokohamie.

Ta największa na świecie impreza poświęcona medycznym aspektom związanym z  SLA nie była miejscem spektakularnych odkryć i przełomowych decyzji, nie przyniosła również oczekiwanego przez chorych i  ich rodziny Świętego Graala w postaci znalezienia leku na tą chorobę. Z pozoru można nazwać ją porażką. Myślę jednak, że czasy przełomowych odkryć w medycynie już minęły, a teraz najistotniejsza jest ciężka i żmudna praca oraz systematyczne podążanie krok po kroku do upragnionego przez wszystkich celu. A to sympozjum było jednym z wielu etapów prowadzących do jego osiągnięcia. Przedstawiono na nim wyniki badań nie tylko dotyczących fizjologii, przyczyn i poszukiwania leku na SLA, ale także jak usprawnić życie i pomóc choremu.

 

 

 

 

W dalszej części artykułu zamieszczam omówienie wybranych zagadnień poruszonych w Yokohamie. Zachęcam się do zapoznania się z bardziej szczegółowymi informacjami na stronie MNDA.

 

http://www.mndassociation.org/


Międzynarodowe Sympozjum poświęcone SLA
29 Listopad 2006

Co roku najlepsi lekarze, naukowcy, fizjoterapeuci i specjaliści od opieki socjalnej z całego świata spotykają się w ramach międzynarodowego sympozjum poświęconego SLA ( 17th International Symposium on ALS/MND). To już XVII spotkanie odbędzie się tym razem w Japonii w Yokohamie od 30 listopada do 2 grudnia tego roku. Sympozjum jest miejscem gdzie ogłaszane są najważniejsze doniesienia związane z SLA. Poruszane są najbardziej istotne kwestie dotyczące poszukiwania przyczyn i leku na tą chorobę oraz omawiane są przyszłościowe wizje badawcze. Bardzo rozbudowany plan wykładów świadczy o tym, że jest to najistotniejsze wydarzenie medyczne dotyczące SLA na świecie. Za wysoką rangą tego sympozjum przemawia fakt, że na sesji otwierającej pojawi się Jego Imperialna Wysokości Książe Mikasy Tomohito.

 

 

 

 

W dalszej części artykułu zamieszczam program międzynarodowego sympozjum poświęconego SLA. Wszelkie dodatkowe informacje o tym spotkaniu znajdziecie Państwo na stronie MNDA, w tym program imprez towarzyszących, który jest naprawdę imponujący.


Nowa aktualizacja strony!
24 Listopad 2006

Pojawiły się dwa nowe działy: „Czy cierpienie ma sens?” i „Leki”. Ten pierwszy jest zapisem artykułu w dziale aktualności o tytule "Jaki jest sens cierpienia w kontekście SLA?". Dział „Leki” natomiast jest próbą stworzenia bazy danych preparatów stosowanych  przy leczeniu objawów związanych z SLA; na razie jest to tylko lista leków, ale w miarę postępu prac będą pojawiać się opisy poszczególnych specyfików.

 

Nareszcie został uruchomiony dział „Napisz do nas”.

 

Dodane zostały dwa nowe linki do prywatnej strony chorego na SLA Pana Tadeusza Siewiora oraz do wydawnictwa medycznego Borgis, które zgodziło się zamieścić link do naszej strony na zasadzie wzajemności.

 

Za dokonane zmiany dziękujemy Krystianowi Tarajkowskiemu!

 

Nowy raport w sprawie zależności między służbą wojskową a SLA
18 Listopad 2006

Instytut Medyczny w Stanach Zjednoczonych (IOM) ogłosił wyniki prac badających zależność między występowaniem SLA a służbą w armii w trakcie konfliktu zbrojenego w Zatoce Perskiej. Wyniki tych badań potwierdziły ostatecznie wzrost prawdopodobieństwa zachorowania na SLA u weteranów. Prace objęły jedynie weteranów wojny w Zatoce Perskiej, ale istnieje poważne przypuszczenie, że dotyka ona z większą częstotliwością równie żołnierzy walczących na innych frontach np. w Wietnamie. Planowane są dalsze badania mające wykazać jakie aspekty służby wojskowej powodują wzrost zachorowań na SLA u żołnierzy. Wyniki tego i kolejnych badań przybliżą nas do odpowiedzi na pytanie jaka jest przyczyna SLA.

http://www.alsa.org/news/article.cfm?id=1052

 

 

 

The MND Association’s Research Foundation
04 Listopad 2006

W Wielkiej Brytanii przy stowarzyszeniu MNDA powstała fundacja, której celem jest finansowanie przedsięwzięć mających na celu znalezienie leku na SLA oraz inne choroby neuronu ruchowego.

 

 

 


<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 Następny >>

Spis treści

SLA
dreamfloorstudio.com        
MND