www.mnd.pl
facebook profile

Od Nowego Roku pojawi się zamiennik leku Rilutek
Dodano 20 Grudzień 2012

Co to są zamienniki?

 

Firmy farmaceutyczne inwestują fundusze w badania nad nowymi lekami takimi jak stworzony w latach 90-tych Riluzolum. Po ich wynalezieniu firma, która tego dokonała ma wyłączność na produkcję leku przez kilka lat. Po tym czasie inne firmy mogą zacząć go produkować, bo nie chroni go patent. Tak powstają zamienniki.

Co to jest Riluzol PMCS?

 

Jest to zamiennik Riluteku produkowany przez czeską firmę PRO.MED.CS Praha a.s.: http://www.promed.pl/. Zawiera tę samą substancję czynną co Rilutek w takiej samej dawce. To jest ulotka: RiluzolPMCS. Jest dużo tańszy. Dlaczego? W cenie leku poza marżą i kosztami wytworzenia są też koszty badań naukowych, ale firma PRO.MED.CS Praha a.s. ich nie poniosła, więc może produkować tej samej jakości Riluzolum taniej.

 

Co robić?

 

Państwo refunduje tak Riluzolum, by najtańszy lek kosztował 3,20 zł. Są dwa leki z Riluzolum: Rilutek i Riluzol PMCS. Do obu Państwo dopłaca 305,86 zł. Jednak Rilutek jest dużo droższy i z dopłatą zapłacimy za niego 647,98 zł, a za Riluzol PMCS 3,20 zł. Wybór leku zależy od nas.

 

Paweł BałaKomentarze...
SLA
dreamfloorstudio.com        
MND