Święta Wielkanocne 2011r.

Zaczęty przez marek, 20 Kwiecień 2011, 22:39:45

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marek

Znowu Święta,,wrr aż się boję,choć ostatnio mama więcej się uśmiecha,może teraz będzie inaczej???
Pogodnych Świąt Wielkanocnych Wam życzę

Gabriel

Wczoraj pomagałem żonie przy mazurku Karmelowym, trochę dużo mieszania, ale jest rewelacyjny!!
- 50 dag  mąki
- 25 dag  zimnego  masła
- 10 dag   cukru
- 2  jajka   Zagnieść mąkę, posiekany tłuszcz, cukier, sól i jajka, odstawić na 1 godz. w chłodne miejsce. Część ciasta rozłożyć (rozwałkować) do wielkości natłuszczonej blachy.
Z pozostałej części ciasta wykonać cienkie sznurki do wykończenia blachy. Z jajka oddzielić białko, posmarować nim brzegi ciasta i nałożyć na nie ozdoby z ciasta (ze sznurków warkocze albo kuleczki). Żółtka rozetrzeć z odrobiną wody i posmarować nim brzegi (ozdoby) ciasta. Piec 20 – 25 min. w nagrzanym do 200°C piekarniku.
Nadzienie:
- 2  szklanki  mleka
- 50 dag   śmietany  kremówki
- 80 dag   cukru
- 10 dag   masła
- miąższ  z  2  lasek  wanilii
- rodzynki  lub  płatki
     migdałowe  do dekoracji   Mleko, śmietanę i cukier gotować, stale mieszając, ok.  2 godz. na gęsty karmel. Przestudzić. Tłuszcz i  miąższ wanilii utrzeć na puszystą masę. Dodać do nich karmel. Masą wypełnić ciasto w ramkach ze ,,sznurków" z ciasta. Udekorować rodzynkami (bazie), lub płatkami migdałów (w koło blachy
dość gęsto posypać, w środku ułożyć kwiatki nagietki w środek cząstkę zielonej wiśni itp.)
A, dzisiaj mieliłem mięso na pasztet, też super!!
- włoszczyzna, ziele,  liść
- 40 dag   piersi  z  indyka
- 40 dag   łopatki
- 40 dag   karkówki
- 30 dag   boczku
- 30 dag   wątróbki  drobiowej
- 4  jajka
- 3  małe  bułeczki
- 3  cebule
- sól,  pieprz, gałka, majeranek   Ziele, liść, pieprz ziarenka, włoszczyzna bez pory, posolić zalać mięso i gotować do miękkości. Wątróbkę lekko przysmażyć, cebule dobrze zeszklić, bułeczki namoczyć w wywarze. Zmielić wszystko 3 X. Dodać żółtka, białka ubić. Doprawić, sól, pieprz, gałka, majeranek.
Konsystencja rzadkiego mielonego (dodawać Wywar). Piec  w  temp.  190
PANIE
podtrzymuj moje życie
gdy upadam
gdy siły brak
a lęk spowija moje serce

anna01

#2
WESOŁYCH ZDROWYCH I RODZINNYCH ŚWIĄT!!!  :-*   :-*   :-*   :-*   :-*   :-*  

Gabriel

Krótki odcinek drogi, ale pełen cierpienia, bólu, potu, krwi, upadków, spotkań, spojrzeń, słów. Pan Jezus nie skupia się na sobie i swoim cierpieniu, ale na tych, którzy w różny sposób towarzyszą mu w tej drodze: napomina ich, patrzy z miłością, pociesza, umacnia....

Chwała Krzyża
Krzyż jest punktem szczytowym życia Jezusa. Na nim wypełnia On swoje dzieło i objawia chwałę Boga.
Chwała Boża nie jest świetlanym majestatem na wyniosłym tronie. Chwała Boża jest chwałą miłości, zaś miłość nigdy nie promieniowała tak jak z krzyża. ,,Nikt nie ma miłości większej od tego, kto oddaje życie za przyjaciół" (J15,13). Gdy Bóg oddaje swoje życie za nas, odkrywa swą miłość w całej jej chwale.
Kiedy patrzymy na przebite dłonie Jezusa i Jego otwarty bok, możemy powiedzieć: ,,Dzięki Ci składamy, bo wielka jest chwała Twoja". Zmartwychwstały Pan ze swoich ran czerpie swoją chwałę. Przez całą wieczność będziemy wysławiać Jego rany, znaki Jego miłości do nas.
Pod Krzyżem Jezusa możesz nauczyć się gdzie masz szukać swej chwały. ,,Tę zaś chwałę, którą Mi dałeś, im przekazałem" – mówi Jezus (J 17,22). Znajdziesz twą prawdziwą tożsamość i osiągniesz pełnię swego życia tylko wtedy, kiedy, jak Jezus, wydasz siebie z miłości.
Ta chwała, którą Jezus objawia w swych ranach, uczy cię, że cierpienie nie jest bezsensowne. Cierpienie samo w sobie jest czymś, co przemija, ale to, które przeżyjesz razem z Nim, będzie trwało wiecznie.
Nie ma życia ludzkiego bez cierpienia. Kto cierpi w miłości, otrzyma cząstkę chwały Bożej.
Kiedy w Wielki Piątek klękamy u stóp krzyża i całujemy stopy Ukrzyżowanego Pana, do-prawdy nie jest to pusty gest. Klękamy przed Tym, który dzięki wywyższeniu na krzyżu świeci całym swoim blaskiem.
Gdybyśmy częściej spoglądali na krzyż, to zaniechalibyśmy każdej myśli będącej oskarżeniem Boga o to, że nie troszczy się o nas. Byłoby niemożliwe, abyśmy twierdzili, że nas opuścił.
Zamiast czynić znak krzyża, możesz też sam stać się krzyżem, rozkładając swoje ramio-na. Człowiek jest najpiękniejszy, kiedy rozkłada ręce po to, aby modlić się do Boga lub aby przytulić drugiego człowieka.
Znak krzyża nieustannie przypomina ci, że jesteś ukrzyżowany z Chrystusem i już nie żyjesz własnym życiem (Ga 2,19-20).
                                                                                                         Wilfrid Stinissen OCD
Panie, mój Boże, do Ciebie wołałem,
A Tyś mnie uzdrowił.
Panie, mój Boże,
Z krainy umarłych wywołałeś moją duszę
I ocaliłeś mi życie spośród schodzących do grobu.
Śpiewajcie psalm, wszyscy miłujący Pana,
I pamiętajcie o Jego świętości.
Gniew Jego bowiem trwa tylko przez chwilę,
A Jego łaska przez całe życie.
Wołam do Ciebie, Panie,
Błagam Boga mego o miłosierdzie:
                                                                                                               Ps 30,3-6 9
Moi drodzy: Współchorzy,
Opiekunowie, Przedstawiciele Zawodów Medycznych, Goście;


Każdy ma swój krzyż, który musi nieść codziennie, nieraz wbrew swojej woli.
Nie jeden raz upadamy, spotykając się przy tym z niezrozumieniem otoczenia, rodziny.
Lęk, niesłuszne osądzenie, odrzucenie, znęcanie, cierpienie,
męka – to droga do Zmartwychwstania
W Dniu Zmartwychwstania Pańskiego cieszmy się pełni nadziei.
Bo oto Pan wskazuje nam drogę. Jezus Chrystus przeprowadza nas ze śmierci do życia!   
Zmartwychwstania i odrodzenia wszystkim wątpiącym i tym, którzy upadli.
Siły serc przeciwko śmierci ducha.
KOCHANI   
BOGA samego prosimy, by dał Nam serca czujne i mądre, wiarę przenoszącą góry,
nadzieję, która  wszystko przetrzyma i wytrwałą miłość..
Życzę pogodnych, kolorowych i prawdziwie rodzinnych świąt Wielkiej Nocy
pomyślności i radości w trakcie ich przeżywania.
I niech Święta Wielkanocne staną się dla nas wszystkich spełnieniem oczekiwań i dążeń.
      Szczęść  Boże!
                                        Boże Pomagaj.   Gabriel
Sursum Corda - Rozpięty na ramionach
PANIE
podtrzymuj moje życie
gdy upadam
gdy siły brak
a lęk spowija moje serce

Gabriel

Nie wiem czy ktoś skorzysta z tych moich ulubionych przepisów, ale są sprawdzone, dosyć dobre. Dzisiaj pomagam żonie:
SOS  TATARSKI (do wędlin, jaj, mięs gotowanych)
- korniszony;                 
- grzyby  marynowane;                           
- szczypiorek;                                     
- cukier;                         
- pieprz;                                   
- sól;                                   
- majonez   i   śmietana
SAŁATKA  Z JAJ, KUKURYDZY i  PORY
- 4 jaja ugotowane na twardo
- duży por
- puszka kukurydzy
- ogórek kiszony lub konserwowy
- 4 łyżki majonezu
- kilka listków sałaty
- natka pietruszki,   sól, pieprz
Jaj obrać, pokroić w kosteczkę. Starannie opłukane białe końce pora drobniutko pokroić i posolić. Ogórek posiekać. Kukurydzę wraz z zalewą zmieszać z resztą produktów, dodać majonez, sól i pieprz. Przełożyć sałatkę do salaterki wyścielonej sałatą i przybrać natką. Odstawić na godzinę do lodówki.
Cocktail  z  szynki
Puszka kukurydzy, 25 dag, szynki konserwowej, sporo cebuli, 25 dag, ostrego sera,  majonez,  sól,  pieprz.  Na  wierzch  kiełki  soi.
Zamiast szynki może być pokrojona wędzona makrela  albo  tuńczyk  z  puszki -  według  uznania.
Pozdrawiam  :D
PANIE
podtrzymuj moje życie
gdy upadam
gdy siły brak
a lęk spowija moje serce

teresa

Wielkanocny pacierz
ks. Jan Twardowski

Nie umiem być srebrnym aniołem –
ni gorejącym krzakiem –
tyle Zmartwychwstań już przeszło –
a serce mam byle jakie.

Tyle procesji z dzwonami –
tyle już Alleluja –
a moja świętość dziurawa
na ćwiartce włoska się buja.

Wiatr gra mi na kościach mych psalmy
jak na koślawej fujarce -
żeby choć papież spojrzał
na mnie - przez białe swe palce.

Żeby choć Matka Boska
przez chmur zabite wciąż deski –
uśmiech mi Swój zesłała
jak ptaszka we mgle niebieskiej.

I wiem, gdy łzę swoją trzymam
jak złoty kamyk z procy –
zrozumie mnie mały Baranek
z najcichszej Wielkiej Nocy.

Pyszczek położy na ręku
sumienia wywróci podszewkę –
serca mojego ocali
czerwoną chorągiewkę.

Z okazji zbliżających się Świąt życzę Wam kochani zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja  :)



anula680

 Wielkanoc to czas otuchy i nadziei.
        Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa
        i drugiego człowieka.
              Życzymy, aby Święta Wielkanocne
        przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość.
        By stały się źródłem wzmacniania ducha.
        Niech Zmartwychwstanie które niesie odrodzenie
        napełni Was pokojem i wiarą,
        niech da siłę w pokonywaniu trudności
        i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość..

                                                       Ania i Paweł z rodziną
Nigdy nie czekaj do jutra, by powiedzieć komuś, że go kochasz. Uczyń to dzisiaj. Nie myśl: "Moja mama, moje dzieci, moja żona lub mąż doskonale o tym wiedzą". Miłość to życie. Istnieje kraina umarłych i kraina żywych. Tym, co je różni, jest miłość.


Bruno Ferrero

RILU

#7
                
                           

WESOŁYCH ŚWIĄT
RILU z Rodzinką
 

Nadgorliwość

droga krzyżowa pełna cierpienia
przybito Jezusa do krzyża -dla naszego zbawienia

Jezusa śmierć otworzyła nam niebo
abyśmy mogli pójść do życia wiecznego

bliscy jak Jezus z grobu wstaną
nadejdzie koniec świata to z martwych wstaną

chociaż nikt nie zna końca i początku
do Pana pójdziemy wszyscy...bez wyjątku

noszenie krzyża ludzie przypisują sobie
nawet w metaforze,przenośni - nie pasuje tobie

RILU
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

Gabriel

JEZUS CHRYSTUS, ZMARTWYCHWSTAŁ - Prawdziwie Zmartwychwstał.
Aby Zmartwychwstały Chrystus obudził w nas to co jeszcze uśpione,
ożywił to co już martwe.
Niech światło Jego słowa prowadzi nas przez życie do wieczności.
Alleluja, Alleluja. :D :D
Czy wiecie dlaczego Pan Jezus, ukazał się najpierw niewiastom??
  (żeby szybciej się wieść rozeszła, że Pan Zmartwychwstał) ;D
A, to znacie? Przychodzi baba do lekarza... e, może później.  Wesołych Świat. Gabriel
PANIE
podtrzymuj moje życie
gdy upadam
gdy siły brak
a lęk spowija moje serce