Przelewanie w brzuchu

Zaczęty przez Luśka, 21 Lipiec 2012, 09:57:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Luśka

Witam, czy spotkaliście się z takim objawem - wzmożonym przelewaniem w brzuchu - tata ma z tym "problem" od 2-3 miesięcy. Cały czas ma uczucie bulgotania w żołądku/jelitach.
Jak sobie z tym radzić, można coś na to stosować?

melassa

Mój tata ma tak od dwóch lat i pomimo różnych starań lekarzy całkowicie nie dało się tego zlikwidować. Nie wiem jak Twój tato ale mój lubi sobie pojeść, z racji tego, że póki co nie ma PEGA dogadza sobie jak tylko może;) Niestety wzdęcia ma dosyć często i związane z nimi dolegliwości o których piszesz. Z leków łatwo dostepnych, to już nie działa na niego espumisan, w fazie krytycznej przynosi ulgę iberogast w kropelkach - ale staram się często nie stosować bo się przyzwyczai. Jakiś czas temu lekarz zasugerował, że trzustka może nie pracować jak należy i włączył leki i od tego czasu się trochę poprawiło.

RILU

#2
Najczęściej tak się dzieje po spożywaniu różnych rodzajów kapusty i sałat ,które wymieszane z płynami , będąc w żołądku ,również w jelicie wytwarzają
dźwięk bulgotania i przelewania .
Aby temu zapobiec trzeba podać posiłek z przetworem żytnim .
W sklepach otrzymasz słoiczki z pokarmem dla dzieci ,trzeba wybrać taki pokarm
który zawiera przetwory żytnie.
Powietrze i woda wytwarzają dźwięki .Jeśli twój tata ma PEG-a to należy od czasu
do czasu wypuścić powietrze.
Czy chory miewa wzdęcia przy tym bóle brzucha ?
Napisałem o czym wiem,może ktoś jeszcze wie cokolwiek na ten temat ?  :)

Akurat napisała przede mną melassa ok ale przepraszam ups...
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

mila

ja jem normalnie ,to samo sie dzialo u mnie,lekarz dal mi oslonowe na żoladek i watrobe ,wszystko minelo

Luśka

Dzięki za odpowiedzi.
Tata normalnie je, oczywiście wolniej, nie ma PEGa. Spożywa wszystkie rodzaje pokarmów. Twierdzi, że ma tak praktycznie cały czas... Hmmm, może to jakaś infekcja grzybicza? Tylko że on dużo węglowodanów prostych nie spożywa.
W kwietniu lekarka pytała go czy nie ma takiego wzmożonego bulgotania w brzuchu. Wtedy nie miał, ale nie wiem jakie ma to znaczenie w diagnostyce.
Jest to jakiś dodatkowy objaw? Nigdzie się z tym nie spotykałam.
~
Milu masz na myśli jakieś probiotyki i esseliv np?

RILU

#5
To przestaw tatę na chleb żytni a potem napisz czy zadziałało żyto.
Chemikalia później jak już nic nie działa,tak bym zrobił  :)
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

Luśka

Jeszcze pomyślałam o Colon C...

teresa

#7
Rilu
Luśce raczej chodzi o lek Colon C ;)

Colon C. Na zaparcia

COLON C to suplement diety, który dzięki wyjątkowej kompozycji opartej na naturalnych składnikach ułatwia perystaltykę jelit. Jako jedyny dostępny na rynku preparat zawiera błonnik, probiotyki i prebiotyki, które zastosowane łącznie dają w pełni zadowalający, trwały efekt zwalczenia zaparcia


Luśka jak najbardziej wypróbuj Colon C - to bardzo dobry preparat.

RILU

#8

Przepraszam Luśka
RILU :-*
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

Luśka

Eee, nie wiem za co przepraszasz Rilu ;) ale dziękuję za piękną różę i przyjmuję hihi ;D
~
Tereso dziękuję :) Więc spróbujemy najpierw z Colonem.

RILU

#10
Cytat: Luśka w 24 Lipiec 2012, 18:26:15
Eee, nie wiem za co przepraszasz Rilu ;) ale dziękuję za piękną różę i przyjmuję hihi ;D
~
Tereso dziękuję :) Więc spróbujemy najpierw z Colonem.

Napisałaś colon a po C ....  parę kropek
kropki rozkodować chciałem
wyszedł rak a potem topek
szyfru trudnego nie odkodowałem

przy okazji też zastosuję Colon C ale bez kropek ;D

Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

Luśka

Aaa, już rozumiem,
no miałeś prawo przecie tak rozkminić po moim wielokropku...  :)

marek

Cytat: teresa w 24 Lipiec 2012, 16:43:49

COLON C to suplement diety, który dzięki wyjątkowej kompozycji opartej na naturalnych składnikach ułatwia perystaltykę jelit. Jako jedyny dostępny na rynku preparat zawiera błonnik, probiotyki i prebiotyki, które zastosowane łącznie dają w pełni zadowalający, trwały efekt zwalczenia zaparcia[/b]

Luśka jak najbardziej wypróbuj Colon C - to bardzo dobry preparat.
Zgadzam się z Tereską,próbowaliśmy prawie wszystkiego,a stosujemy Colon C