Weź udział w badaniu i wypełnij kwestionariusz!

Zaczęty przez mnd.pl, 02 Sierpień 2009, 14:48:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mnd.pl

 

Witam serdecznie.

Jestem studentką Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego V roku Fizjoterapii i piszę pracę magisterską na temat ?Wpływ fizjoterapii na stan zdrowia w opinii chorych na SLA?. Zwracam się do Państwa z wielką prośbą o wypełnienie przygotowanej przeze mnie ankiety, która jest podstawą do napisania mojej pracy magisterskiej.

Poniższa ankieta ma pomóc ocenić mi jak choroba wpływa na Państwa życie i w jaki sposób rehabilitacja pomaga i łagodzi skutki objawów SLA. Ankieta wykorzystana zostanie wyłącznie do celów naukowych i jest anonimowa. Po napisaniu pracy, jeżeli ktoś z Państwa będzie chciał zapoznać się z wynikami, to będę mogła ją udostępnić.

Prosimy o pomoc i wypełnienie ankiety-kwestionariusz

Dziękuję bardzo i pozdrawiam

Kamila Felczuk


Pełna treść artykułu znajduje się pod adresem http://www.mnd.pl/?subaction=showfull&id=1249217284&archive=&start_from=&ucat=&

RILU

Droga Kamilo
Dokładnie przeczytałem Twój kwestionariusz.
Pytania które stawiasz chorym na SLA czyli ALS nie pasują do
tej choroby .Przecież tu mamy do czynienia z zanikiem mięśni ,który
powoduje po pewnym czasie całkowity bezruch chorego i śmierć.
Te pytania możesz stawiać chorym po udarze mózgu itp gdzie następuje
regeneracja -odnowa poprzez ćwiczenia i powrót chorego do zdrowia.
SLA jest wyjątkową chorobą i progresywną .
Ciężki wysiłek może spowodować u chorego na SLA pogorszenie.
Pewnie ,że ćwiczenia logopedyczne i lekkie jak np: Prof Vojta lub Botha mogą
poprawić samopoczucie pacjenta jak i spastyczność mięśni.
Jak wiesz , mięśnie sterowane są poprzez nerwy sygnałami elektrycznymi
ale przy SLA sygnały te (rozkazy) powolutku słabną i zanikają.
Zadaj sobie pytanie czy ćwiczenia w tym przypadku mają sens?
Uzdrowić to może tylko lekarstwo ,którego na razie nie ma.
Jeśli będzie lekarstwo to Twoje pytania odnośnie ćwiczeń są OK.
To jest oczywiście moje zdanie ,które wynika z prostej logiki myślenia.
Poczytaj dokładnie naszą stronę MND i wyciągnij wnioski.
np:tematy połykanie,łykanie,opisy i historie chorych o przebiegu choroby itp
to wszystko jest związane ze sterowaniem mięśni sygnałami i ich zanikaniem
Jeśli one zanikają ,zanikają też mięśnie i kończy się to tragicznie.


Pozdrawiam
RILU ???                       

kamila_84

Witam!!
Niestety nie miałam dostępu do internetu, dlatego odpowiadam dopiero teraz...
Ja zdaję sobie sprawę z charakteru choroby, ponieważ przed zdecydowaniem się na temat dużo o niej czytałam oraz miałam pacjentów chorych na SLA.
Kwestionariuszem chciałabym sprawdzić czy fizjoterapia łagodzi skutki choroby, a jeśli tak, to które zabiegi przy jakich dolegliwościach są skuteczne, dlatego pytania dotyczące konkretnych zabiegów są dosyć ogólne, a metody kinezyterapeutyczne zamykają się w podpunkcie "ćwiczenia z terapeutą".
Wiem, że musi być to spokojna, indywidualnie dobrana terapia, a chorych nie można przeforsować, bo skutki będą odwrotne, ale odpowiednio wykonywane ćwiczenia nie tylko zapobiegają wielu powikłaniom powstającym na skutek stopniowego unieruchomienia, ale także opóźniają ten proces...
dziękuję za zwrócenie uwagi i mam nadzieję, że wyjaśniłam cel mojej pracy magisterskiej.

Chciałabym również bardzo gorąco podziękować użytkownikom strony Stowarzyszenia za wypełnianie mojego kwestionariusza i proszę o to wszystkich pozostałych, ponieważ bardzo zależy mi na zebraniu jak największej ilości wyników!!! :)
pozdrawiam serdecznie
Kamila Felczuk

wlodek2

Jako opiekun chorej mamy chciałem wypełnić tę ankietę ale niektóre pytania nie mają odpowiedzi i nie można iść dalej  np czy byłą poprawa po ćwiczeniach . Aby ankieta byłą ok. przeanalizuj pytania . 

kamila_84

nie wiem czy teraz będę mogła juz coś zmienić w tej gotowej ankiecie. zapytam jutro znajomego, który mi pomagał... ale jeżeli ktoś z Państwa chciałby coś dodatkowo dopisać to proszę o kontakt mailowy: kamila.felczuk@gmail.com
Wszystkie dodatkowe informacje na pewno wykorzystam.
Dziękuję za zainteresowanie ankietą!!!
pozdrawiam
Kamila Felczuk