Ból brzucha po nutridrink

Zaczęty przez Asia, 12 Marzec 2011, 15:43:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Asia

 Za radą jednej z forumowiczek,czytając forum (dziękuję Teresa ;) ) zakupiłam mamie soczki do picia Nutridrink. Schudła mi biedaczka okropnie,wcina jak motorek,ale nic nie przybywa. Niestety coś jest nie halo bo mamuśka mi się skarży, że ją brzuszek boli po wypiciu właśnie nutridrinka. Czy ktoś z Was ma podobnie? Co może być przyczyną? Myślicie,że matula powinna odstawić te dopalacze?

Agata

Hej!Moja babcia przez około rok dostawała po 1 nutridrinku dziennie, w ramach uzupełnienia i nigdy się nie skarżyła.Jedyne co jej nie pasowało to smak truskawkowy bo rzeczywiscie jest ochydny.Za to waniliowy ok:)
Nie sądzę żeby to była przyczyna bólu brzucha..pozdrawiam :D

Asia

Dziękuje za odpowiedź. Na stronie producenta znalazłam info, że uzupełnienie diety, to od 1 do 4 buteleczek na dobę. Mama pije 3. Smak jaki sobie wybrała,to neutralny. Wymyśliłyśmy jeden dzień testu. Odstawiła soczki i faktycznie bólu nie było. A teraz kiedy regularnie pije uskarża się na bóle. Poza tym ma problem z załatwianiem się, raz na 4 dni. I tak sobie myślę, że to może być problemem. Przyjmuje pełne uzupełnienie diety dziennej,a nie może tego wydalic. Więc może dlatego właśnie ból brzucha. Co o tym myślicie? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź. 

RILU

#3
To wszystko już przeżyłem te Naturdrinki itp wzmacniacze .
Sądzę ,że to jest tak : jeśli chory spożywa odpowiednią ilość pokarmu i pokrywa nim
zapotrzebowanie dzienne a mięśnie połykania nie zostały jeszcze zaatakowane to
możemy się cieszyć
Jeśli podajemy tylko pokarmy półpłynne lub płynne i trochę stresujemy się z powodu
zjadanej małej ilości ,to jest "pierwszy dzwonek" aby pomyśleć o PEG-u.
  Naturdrink uzupełnia witaminy ,proteiny i wzmacnia ale też nie może przeważać
w żołądku .Naturdrink nie jest głównym pokarmem tylko trzeba traktować jego jako
uzupełniacz minerałów i witamin.

Podawanie tylko Naturdrinka może być lub jest powodem bólów brzucha.
Chorego trzeba ważyć ,jeśli spadła waga ciała to jest "drugi dzwonek"
Pokarmem po którym chorym przywracana waga ,zazwyczaj tyją jest NUTRISON .
Podaje się jego przez PEG-a aczkolwiek karmienie zmiksowanym przez opiekunkę- (a)
normalnym pokarmem powoduje ładniejszy stolec .Nutrison można mieszać z normalnym
pokarmem .Ważne jest to aby zapewnić odpowiednie całodzienne zapotrzebowanie w
kaloriach lub kilokaloriach.

Co do kilokalorii i kalorii to kłócę się z medykami bo człowiek potrzebuje 2200 kalori dziennie
a na słoikach HIPP(pożywienie dla niemowląt od 6 m-ca) na etykietce podają np :
134 Kcal na 190 g. To tym słoiczkiem 134000 cal ,czy można wyżywić 60 ludzi ?
1000cal=1Kcal,(1000g=1kg,1000ml=1Litr itd )
;D
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

Asia

Zgadzam się z Tobą Rilu w 100%. Ale mamuśka zajada normalnie. Konia z kopytami bez problemu by zjadła. Bez schaba z kością,to nie ma niedzieli. Śniadania konkretne, zawsze obiad z kopą pyrów ;) no i jakiś chabasik na kolację. O podjadaniu w między czasie nie wspomnę i stercie słodyczy. A mimo to waży 43 kg. Więc soczki, ja je tak nazywam pije ot tak, dla zdrowotności, a mimo to, źle na nią działają. O pegu narazie mowy nie ma i mam nadzieję, że nigdy nie będzie... 

muszelka

#5
Cytat: RILU w 13 Marzec 2011, 12:57:34
Co do kilokalorii i kalorii to kłócę się z medykami bo człowiek potrzebuje 2200 kalori dziennie
a na słoikach HIPP(pożywienie dla niemowląt od 6 m-ca) na etykietce podają np :
134 Kcal na 190 g. To tym słoiczkiem 134000 cal ,czy można wyżywić 60 ludzi ?
1000cal=1Kcal,(1000g=1kg,1000ml=1Litr itd )
;D

Czlowiek potrzebuje 2000 kilokalorii dziennie ;)
Choc niektorzy moga sobie pozwolic najwyzej na 1200 kcal, np. ja...  >:( wiec to wartosc bardzo orientacyjna...

Asia

upsss... Znaczy, że na siłe staram sie zrobić z mamuski balonik. Więc na jakis czas przystopujemy z drinkami. Dziękuję wszystkim za porade.

RILU

Muszelko
masz rację ale czy możesz napisać czy 2000 kcal zapotrzebowania stwierdzono już
od kiedy istnieje medecyna ? Czy to od 20 lat w Kilocaloriach  taki przelicznik ?
Widziałem w starych książkach medycznych 2200 kalorii jako dzienną potrzebę...
Serdecznie pozdrawiam
RILU ;)
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

muszelka

Cytat: Asia w 13 Marzec 2011, 17:25:11
upsss... Znaczy, że na siłe staram sie zrobić z mamuski balonik. Więc na jakis czas przystopujemy z drinkami. Dziękuję wszystkim za porade.

Asiu, moja odpowiedź byla dygresją skierowaną jedynie  do Rilu na temat jego wątpliwosci co do jednostek energii stosowanych przez medykow ;)
Jesli chodzi o odpowiedź na twoj problem to Rilu wszystko pieknie i rzeczowo wyjaśnil.
Jesli jest niedobor masy ciala to moze warto dodac do normalnych posiłków odżywki.

muszelka

#9
Cytat: RILU w 13 Marzec 2011, 18:45:47
Muszelko
masz rację ale czy możesz napisać czy 2000 kcal zapotrzebowania stwierdzono już
od kiedy istnieje medecyna ? Czy to od 20 lat w Kilocaloriach  taki przelicznik ?
Widziałem w starych książkach medycznych 2200 kalorii jako dzienną potrzebę...
Serdecznie pozdrawiam
RILU ;)

Byc moze dlatego, ze zwyczajowo - dla uproszczenia - zamiast "kilokalorie" uzywa się czesto "kalorie". Sama tez uzywam sformulowania, ze jogurcik ktory zjadlam ma np. 50 kalorii. Jednak w domysle zawsze chodzi o kilokalorie ;)
Natomiast historią medycyny nie interesuję sie az tak, zeby Ci powiedziec kiedy po raz pierwszy stwierdzono takie zapotrzebowanie i co jest w starych książkach ;) Zreszta pewnie owo zapotrzebowanie zmienialo się w zaleznosci chocby od obowiązujacych kanonów piękna i poglądow na idealną figurę.
Poza tym zapotrzebowanie zalezy od czynnikow genetycznych, stanu zdrowia, wysilku fizycznego, rodzaju pracy... Jeden je wszystko i chudnie, drugi tyje od samego patrzenia na jedzenie. Dlatego dalam przyklad ze ja o spozywaniu 2 tys kcal moge sobie najwyzej pomarzyć przed zasnieciem  ;D

RILU

Muszelko
bardzo dziękujemy za Twoją wypowiedź. :-*
:D

Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.