Bezsenność i ból głowy

Zaczęty przez Domi, 29 Czerwiec 2012, 02:11:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Domi

witajcie!
Może ktoś udzieli mi rady??
Jest druga w nocy, moja mama chora na SLA oczywiście nie spi.... przerabiałam z nią różne, różne leki nasenne, spała max 1.45h, a ja razem z nią :-( Teraz spi 45 minut (po leku!!) i koniec więc nie kładę się w ogóle do łóżka, bo jaki jest sens?? Mama wzywa co 40/50 minut do toalety i rzeczywiście za każdym razem oddaje mocz !! Czy Wasi najbliżsi też tak mają?? czy to NORMALNE?? Czy śpią nieco dłużej w nocy?? 0d 8 miesięcy nie przespałam normalnie ani jednej nocy... Jesli mam być tym uśmiechniętym opiekunem- wsparciem mojej mamy to musze zadbać o sen, o posiłek, prawda?? Mame czesto boli głowa, 7 h temu dostała tabletke p/bólową, 2h temu kolejną i własnie domaga się nastepnej. Co ja mam robić??? Nie dam - bedzie jęczeć z bólu, dam - wiem, że za dużo nie wolno ... Co robić?? Jak pomóc, ulżyc ALE nie zrobić krzywdy ???
mama nie mówi ale wciąż jęczy... nie przesadzam... jęczy, bo cos chce ale i tak po prostu, czasem to brzmi jak by ktoś robił jej krzywdę... A ja nie zgadzam się aby o 4 nad ranem przesiadywała na fotelu skoro tabletka nasenna nie działa jak trzeba ale ją "kołowaci i wtedy trzeba czuwac aby z tego fotela nie spadła...
Po założeniu PEGa pielegniarki poprosiły mnie na korytarz i powiedziały,że nigdy jeszcze nie miały takiej histerycznej pacjentki... co miałam powiedzieć...to moja Mama ...
Dlatego podziwiam wszystkich tych, którzy mają pracę, rodziny i radzą sobie z chorymi... Mój kręgosłup już się buntuje, serce kuje ale jestem tylko skoncentrowana na chorobie mamy ... Gdybym miała jeszcze męża czy dzieci ... nie wyobrażam sobie ...
Ale najbardziej podziwiam chorych, tych , którzy walczą, nie poddają się i jeszcze dodają sił innym !!
Dziękuję za wysłuchanie ale kto mnie zrozumie jak nie Ci, którzy SLA poznali od wewnątrz ??
Zyczę miłej nocy i dnia !!
Wracam do mamy - nie śpi ...trzeba poprawić podusię :-)

9go VI idziemy do kolejnego neurologa w Sz-nie, ale nie wie nawet 10% tego co wiecie Wy kochani na tym forum ...i za to ogromne DZIĘKUJĘ !!!

RILU

#1
Hej,Domi
ja podaję żonce wieczorem o 23.00 pół tabletki ZOPICLON 7,5 mg firmy Ratiopharm
Pół tabletki rozpuszczam w 100ml strzykawce(w niegazowanej wodzie)  i wstrzykuję poprzez PEG-a do żołądka.
Tabletka pomaga zasnąć -wywołuje senność .Istnieje różnica między tabletkami
na sen a wspomagającymi zasypianie.
Ten temat był już omawiany w poradach .
Domi powinnaś conajmniej z parę dni odpocząć.Nadejdzie taki dzień ,że zaśniesz
niespodziewanie ,organizm sam to zrobi.Przy twej intensywnej opiece nad mamą
możesz się tego spodziewać.
Zapewnij Mamie warunki w jakich kiedyś zasypiała i bądź cierpliwa.
Twoja Mama musi się wyspać. Czy ktoś może na parę dni ciebie zastąpić ?

Wypróbuj wszystkich możliwości życzę wam obojgu wyspania się i ustabilizowania
snu.
Serdecznie pozdrawiam :)
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

Pawel

#2
Bezsennosc, rozdraznienie i bol glowy sa klasycznymi wskazaniami do wentylacji mechanicznej http://www.mnd.pl/swoboda_oddychania.htm i http://www.mnd.pl/kwartalnik1.htm

Bez wentylacji leki nie pomoga.
Polecam jeszcze http://www.mnd.pl/kwartalnik5.htm
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

Domi

Boże kochany !! Dziękuję !! jesteście wielcy !!!!! Poszłam z neurologami nie tą drogą co trzeba .... Jeszcze raz DZIĘKUJĘ !!!

Domi

już jestem umówiona z Panem Doktorem  od wentylacji, ma się zgłosić u nas zaraz po weekendzie, póki co załatwiłam mamie tlen podawany przez taki cewnik do nosa, teraz śpi :-))))
Jeszcze raz DZIĘKUJĘ !!

RILU

Domi ,Paweł w 100% trafił z radą w 10-tkę .
Teraz trzeba pomyśleć o mierniku palcowym,mierzącym nasycenie tlenu .
Normalne  nasycenie wynosi od 97% do 99%. :)
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

Kasia87

Mimo iz moja matulka ma tlen tabletki na sen nic nie pomaga . Domi tak jak ty mam ja nie spie w nocy czuwam mama nie spi a w dzien potrafi spac do 14 na spiocha ja karmie przez pega a ja kawa ,kawa ,kawa, kawa, ...   ale usmiech mojej laleczki matuki pobudza do zycia ;)

Pawel

Czy mama jest wentylowana czy ma tylko tlen?
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

Kasia87

tzn mamy konentrator tlenu .. niewiem moze cos zle robie ze ona nie spi no juz sama niewiem

Pawel

Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

melassa

Ja jednak widzę tu potrzebę wentylacji mechanicznej, za dużo podobieństw z przypadkiem mojego taty sprzed 3 lat...

Anna 1961

Biorę na zmianę po jednym opakowaniu Afobam i Nitrazepam.
Lekarz to akceptuje.
Pozdrawiam

karenka

Trzymaj się ! Jest ciężko , ale jesteśmy z Tobą i wspieramy Cię całym sercem!  :-*