Jak długo chory może przebywać na Oddziale Intensywnej Terapii?

Zaczęty przez Olga z Łodzi, 31 Sierpień 2011, 15:37:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Olga z Łodzi

Witam,
przepraszam, że pytam się o to na Waszym forum, ale nie wiem gdzie mam indziej szukać informacji:
Moja babcia przebywa obecnie na Oddziale Intensywnej Terapi w szpitalu.
W ciągu zaledwie 5 dni musiała przejść 2 operacjie i po drugiej nastąpiło załamanie zdrowia.
Babcia jest pod respiratorem, karmiona przez sądę i utrzymywana w śpiączce farmakologicznej.
Nie wiem jak długo, zgodnie z przepisami- jeśli takie istnieją (?)- szpital ma obowiązek opiekować się moją babcią?
Martwię się bardzo, gdyż znajomy powiedział mi, że chorym w podeszłym wieku [82 lata] i w takim stanie
-szpital opiekuje się tylko 9 dni.
Czy to prawda?[/b]
Będę wdzięczna za informacje,
pozdrawiam
Olga z Łodzi

magdalone

Na intensywnej terapii pacjent przebywa tyle czasu ile wymaga  stan jego zdrowia,niezależnie od wieku .Pierwsze słyszę o 9 dniach.
Magda

Pawel

Nie ma sie czego obawiac - szpital jest odpowiedzialny za Twoja babcie i beda sie nia zajmowac. Dopoki jej stan sie nie ustabilizuje bedzie na OIOMie.

Domyslam sie ze istnieja jakies procedury NFZ wymuszajace 'przesuniecie' pacjenta ustabilizowanego nierokujacego poprawy z OIOMu na jakis inny oddzial, do placowki opiekunczej lub domu. W koncu OIOM to nie hospicjum. Ale nie moga tego zrobic ot tak, miejsce docelowe ma miec mozliwosc zajecia sie takim chorym.

Takze spokojnie :D
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

Olga z Łodzi