Problem z oddychaniem

Zaczęty przez rafiksq, 18 Kwiecień 2019, 23:45:57

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rafiksq

Żona czasem w nocy czy dzień zależy od pozycji narzeka na problemy z oddychaniem, zawsze pomaga otwarcie okna, dzisiaj załatwiłem koncentrator tleny. Ale narazie żona 30min stosowała. Czy są jakieś metody inne na polepszenie oddychania? Nie wiem czy to jakaś infekcja czy rzeczywiście już atakuje przeponę. Żona też skarży się na problemy z zatkanym nosem głównie spowodowanym katarem po płaczu i nie możności wydmuchania. Jakaś gruszka? 

meg

Nos oczyszczać Fridą albo Katarkiem podłączanym do odkurzacza, jak dzieciom, potem psiknąć sprayem Acatar Afrin Nasivin itp.
Co do oddechu to najlepiej respirator, na początek nieinwazyjny czyli z maską  :-\

Ogaruus

W SLA tlenoterapia jest niewskazana, zaleca się respirator - najpierw nieinwazyjny. W celu kwalifikacji do respiratora trzeba się położyć do szpitala.
Polecam przeczytać w poradniku dla chorych na SLA (do pobrania tutaj: http://mnd.pl/poradnik.htm) rozdział dotyczący oddychania na str. 71-90. Znajdują się tam m.in. informacje jakie objawy wskazują na konieczność wspomagania oddychania respiratorem oraz dlaczego tlenoterapia jest niewskazana
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

kret123

Nos czyścić irygatorem do zatok, można użyć zwykłej soli. Warunek to choć jedna dziurka w nosie nie zapchana. Super sprawa.
Nasivin i inne specyfiki działające obkurczono to nie radzę przesadzać, jak już, to czasem na noc, nigdy w dłuższym okresie. Można tym załatwić śluzówki i wtedy dopiero będzie problem.
Życie to dążenie Wszechświata do maksymalizacji wzrostu entropii.

meg

Irygator przy niewydolności oddechowej??? Nie zaryzykowałabym.
Co do sprayów na ksylometazolinie/oksymetazolinie itp - stosuje od roku non stop, inaczej nie byłabym w stanie oddychać, moje sluzówki mają się świetnie. Zresztą jak się walczy o oddech, to są inne priorytety :-\

Ja30

Cytat: Ogaruus w 19 Kwiecień 2019, 14:04:27W SLA tlenoterapia jest niewskazana, zaleca się respirator - najpierw nieinwazyjny. W celu kwalifikacji do respiratora trzeba się położyć do szpitala.
Polecam przeczytać w poradniku dla chorych na SLA (do pobrania tutaj: http://mnd.pl/poradnik.htm) rozdział dotyczący oddychania na str. 71-90. Znajdują się tam m.in. informacje jakie objawy wskazują na konieczność wspomagania oddychania respiratorem oraz dlaczego tlenoterapia jest niewskazana
Moze jest niewskazana gdy już potrzeba respirator ale gdy miesnie oddechowe jeszcse funkcjonują to komora hiperbaryczna lub normobaryczna daje swietne efekty, dotlenia komórki. Spojrzcie na swojego kolege Karola na fcb publiuje filmy po terapii w komorze hiperbarycznej ,jak dla mnie efekty są zdumiewająca, do tego ostatnio na als news pojawił sie link gdzie pisze o tlenoterpaii jaki potencjalnym leczeniu wiec nie powielajcie głupot z jakichś opracowań pseudo lekarzy sprzed lat. Znam 2 osoby z diagnoza sla gdzie tlenoterapia daje bardzo dobre efekty!!

meg

#6
Temat dotyczy osoby z niewydolnością oddechową wymagającej wspomagania oddechu, więc proszę nie wprowadzać użytkowników forum w błąd, a tym bardziej nie obrażać osób które posiadają dużo większą wiedzę teoretyczną i praktyczną o SLA niż Ty.

Historię Karola znamy.

Ja30

Cytat: meg w 19 Kwiecień 2019, 19:23:43Temat dotyczy osoby z niewydolnością oddechową wymagającej wspomagania oddechu, więc proszę nie wprowadzać użytkowników forum w błąd, a tym bardziej nie obrażać osób które posiadają dużo większą wiedzę teoretyczną i praktyczną o SLA niż Ty.

Historię Karola znamy.
Meg wydaje mi się ze w pierwszym zdaniu to napisałem. Nieprawdaż? A Ogaruus napisała zę w sla tlenoterapia est niewskazana co jest bzdurą.

Ogaruus

Cytat: Ja30 w 19 Kwiecień 2019, 18:09:29do tego ostatnio na als news pojawił sie link gdzie pisze o tlenoterpaii jaki potencjalnym leczeniu wiec nie powielajcie głupot z jakichś opracowań pseudo lekarzy sprzed lat. Znam 2 osoby z diagnoza sla gdzie tlenoterapia daje bardzo dobre efekty!!
Mówię o podłączeniu chorego do koncentratora tlenu.
Podaj proszę link do publikacji naukowej gdzie piszą o leczeniu SLA tlenoterapią i pozytywnych skutkach.
Na stronie masz autorów poradnika - możesz sprawdzić ich wiarygodność.
Co masz na myślisz pisząc "bardzo dobre efekty"?
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!