Ssak

Zaczęty przez annamariak, 09 Czerwiec 2016, 17:53:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

annamariak

Witajcie,

Ostatnio nie wiele aktywności obserwuję na forum, mam nadzieję, że wynika to z tego że super sobie radzicie :)
Ja czuję się nadal nowa w większości tematów i chciałabym prosić o kolejną poradę. Za sprawą wpisów tu na forum zdecydowaliśmy się kupić ssak elektryczny. Założyłam nowy wątek gdyż większość wpisów ma bardzo odległą datę ostatniej aktywności. Póki co mama jeszcze sama odkaszluje, ale nie wiadomo jak długo więc w razie co jest. Tutaj wyczytałam, że lepiej mieć http://mnd.pl/forum/index.php?topic=5919.0 . Na początek kupiliśmy New Aspiret ale mam wrażenie, że słabo ciągnie, tak delikatnie ślinę próbowaliśmy.. Czy tak ma być? I rozumiem że cewniki są jednorazowe więc należy się zaopatrzyć w duży zapas? A tą rurkę silikonową można myć bo ona też się zabrudza? W ogóle to taka duża odległość jest od tej maszyny do mamy ust przez tą rurkę plus cewnik - zawsze tak jest? Jak mało wydzieliny to ona nawet nie doleci do zbiornika. A jak flegmę odsysać to trzeba głęboko cewnik wkładać? Kurczę bałabym się..

Pozdrawiam i proszę o radę!

1dorota

Jeśli ktoś zastanawia się nad zakupem ssaka, polecam blog https://mednova.pl/blog/ssak-medyczny-zastosowanie-podzial.html
Do domowej pracy najlepsze są ssaki elektryczne o słabszej mocy. Taki sprzęt ma zazwyczaj pojedynczy pojemnik zbiorczym.
Dla mnie najważniejszą cechą jest prosta obsługa. Musi być lekki, łatwy do przenoszenia i utrzymania w czystości.
Pompa ssaka powinna być bezawaryjna
Fajnie jak zestaw drenów silikonowych i łączniki można dezynfekować i sterylizować.
Polecam ssaki Flaem Aspira i Aspira Plus. Mają one uniwersalne przeznaczenie i nadają się do użytku domowego. Posiadają innowacyjny system kontroli siły ssania i precyzyjny zakres regulacji siły zassania (od - 0,05 do - 0,83 bar) Zaopatrzymy jest w filtr anty przelewowy. Ssaki są przystosowany do intensywnej pracy ciągłej.