Kolejna prośba o pomoc (System Sensor)

Zaczęty przez Robert, 10 Wrzesień 2009, 10:47:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Robert

Witajcie.

Czy  ktoś ma jakiekolwiek doświadczenie w uzytkowaniu sprzętu komputerowego, umozliwiajacego porozumiewanie się z otoczeniem za pomocą mrugnięcia oczami pod nazwą EYEGASE SYSTEM.
Może macie informacje nt. innych podobnych rozwiązań dla osób z problemem porozumiewania się ( w tym przypadku chodzi o chorego z sla który traci także władzę w dłoniach).

Robert

irena

też bym była zainteresowana takim sprzętem,ale niestety nic nie wiem na ten temat

Pawel

Niestety nie mam doświadczenia z takim sprzętem, ale w tej kwestii możesz znaleźć wiele ciekawych produktów na stronie jedynego w Polsce producenta tego typu sprzętu- firmy HARPO: http://www.harpo.com.pl/
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

AniaBania

EYEGASE SYSTEM - imponujące!

Niestety firma HARPO nie dysponuje równie nowoczesnym sprzętem. Myslę jednak, że warto się z nimi skontaktować- - może oni mają jakies doświadczenia lub kontakt z użytkownikami tego sprzętu.

Czy skontakotował się Pan z panem przedstawicielem firmy produkującej Eyegase system? Czy planuje Pan zorganizowac prezentacje tego sprzętu i wypróbowanie go w domu?

pzdr,
Ania

Robert

Skontaktowałem się z nim listownie. Dalsze swoje kroki uzależniam od uzyskania  dofinansowania tego sprzętu z PCPR. Niestety cena tego urządzenia jest kosmiczna  ( pow 7000 euro netto),a sugerowana przez nich wizyta technika w Polsce w celu spersonalizowania urządzenia, dodatkowo zwiększa te koszty. Na początku października, zdaje się w Łodzi , odbędą się targi sprzętu rehabilitacyjnego - może tam coś ciekawego zaprezentują.

Pozdrawiam
Robert

RILU

Wszystkie te drogie urządzenia można zastąpić laptopem
z wgranym programem IVONA .Stronę kiedyś podałem.
Komputer musi być używany tylko przez chorego .
Można to wszystko pięknie dostosować.
Najlepiej kupić nowego laptopa i wgrać program IVONA wkonany przez
Polskich Programistów.
Sprawdzałem ten program jest niezawodny .
Później można się rozejrzeć za orginalnymi programymi z tych wymienionych
Firm.
Wszystkie te drogie urządzenia mają system Windows XP i naprawdę
biorą oni Money,Money za program .
Pozdrowienia
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

Robert

Zgadzam się co do walorów programu ( syntezatora mowy ) IVONA. Rzeczywiście jest jednym z najbardziej niezawodnych i profesjonalnych programów występujących na rynku. Co natomiast, gdy chory jest w takim stanie że władza w dłoniach z dnia na dzień słabnie i niedługo nie będzie mowy o napisaniu przez niego czegokolwiek na klawiaturze komputera. Jedyne rozwiązanie upatruję w urządzeniu reagującym na ruchu oczu i powiek.

RILU

Halo Robert
Program IVONA wiadomo jak działa i w jaki sposób jest pomocny Choremu.
      Natomiast ,jeżeli Chory ma bezwładne kończyny ale dobrze mówi
są stosowane Dyktafony piszące tzn : Chory mówi do mikrofonu .
komputer przyjmuje głos chorego i zamienia ten głos na text ,który jest
wpisywany w eMaila lub postu na Forum lub jest pisany przez drukarkę.
Potrzebny jest program pod Windows XP.
Takie urządzenia są dostępne ale możesz to sam wykonać .
RILU
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

Robert

Niestety, mowa jest coraz mniej wyraźna  i męczy chorego a o władzy w rękach szkoda gadać - słabnie.

Życzę chorym i ich opiekunom siły do walki.

RILU

#9
Robercie
serdecznie Ciebie pozdrawiam .....bardzo smutne wieści ale prawdziwe.
Bardzo Tobie z całego serca życzę zatrzymania u Twojej Małżonki
tej strasznej choroby.
Szukam programu pod Win XP do komunikowania się .
Trzymaj się
RILU
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

tawior

Korzytam ze sprzęu firmy Harpo: Head Mouse Extreme, Dragger32 i systemowej klawiatury ekranowej. Więcej na www.siewior.pl.

isia

Mój mąż korzysta z myszki sterowanej za pomocą ruchu głowy Smart Nav również firmy Harpo.

Zbyszek

Moja corka takze korzysta tak jak maz isia z myszki sterowanej za pomocą ruchu głowy Smart Nav firmy Harpo. Korzystala z programu Iwona ale z tego jest bardziej zadowolniona

kazarts1986

Mam pytanie, czy ktoś orientuje się czy jest jakieś urządzenie dzięki któremu osoba chora mogła by się porozumiewać? otóż mój wujek miał zrobioną tracheotomię i jest bardzo niecierpliwy aby rozmawiać, pisać nie chce. Poza tym że miał tracheotomię to jest osobą w pełni sprawną, może jeszcze chodzić. takie urządzenia chyba mają osoby, które miały raka krtani. On to ( jakąś rurkę) właśnie kiedyś u takiej osoby widział i chciałaby mieć coś takiego samego. Jak to się nazywa i gdzie można dostać? dziękuję za pomoc

RILU

#14
Witam
poszukaj tutaj może coś znajdziesz dla chorego Wujka .
http://www.mnd.pl/forum/index.php/topic,1788.0.html
http://www.mnd.pl/forum/index.php/topic,52.0.html
http://www.mnd.pl/forum/index.php/topic,1615.0.html

Jeśli chory chodzi to program IVONA pod win XP zapewni porozumiewanie się.
W internecie ten program jest darmowy i pod winXP dobrze pracuje.

http://www.dobreprogramy.pl/Ivona,Program,Windows,12723.html

RILU
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

anna01

Zdecydowanie polecam SmartNav: http://www.harpo.com.pl/index.php?prtlid=1098&kat_id=164&art_id=268

którego używa moja Mama. Zamontowany jest do monitora laptopa. Mama używa za jego pomoca outlook'a, przeglądarki internetowej, a nawet gadu gadu :)
Do rozmów - używa syntezatora mowy IVONA, kupionego ze strony www.ivona.com

Pozdrawiam,
Ola

irena

Aniu napisz trochę więcej jak to działa i czy jest proste w obsłudze/myślę ,że Twoja mama używa mysz sterowaną głową/,czy dostałaś na to jakąś dopłatę?
Mój mąż do tej pory obsługiwał komputer rękoma ,ale obecnie już nie daje rady i komunikacji zero

tawior

Już nie mówię i mam ręce i nogi niewładne, ale dzięki urządzeniu do sterowania głową (Head Extreme Mouse, programowi Dragger32, klawiaturze systemowej obsługuję komputer (również na leżąco-za pomocą dodatkowego monitora). Więcej na mojej stronie www.siewior.pl.
Pozdrawiam
Tawior

anna01

Komunikacja za pomocą SmartNav wygląda następująco:
Do monitora jest przyczepione takie małe prostokątne urządzonko, które pełni rolę czytnika. Mama ma na głowie opaskę, do której przyklejany jest punkcik, który 'porozumiewa się' z czytnikiem przyczepionym do monitora. Mama ma wgraną wirtualną klawiaturę i przy pomocy ruchów głowy, wskazuje na monitorze odpowiednie literki i pisze teksty. Dodatkowo używamy syntezatora mowy IVONA, który czyta te Mamy napisy i przetwarza na mowę. Obsługa jest łatwa do nauczenia. Poza komunikacją w domu, Mama pisze do mnie e-maile, czyta różne wiadomości w internecie oraz oczywiście odwiedza forum, z czego jestem bardzo dumna  :) Bo wiadomo, są lepsze i gorsze dni i nawet i my, pozornie zdrowi, je miewamy, więc nasi ukochani chorzy, często leżący, mają prawo miewać je częściej  :(

irena

z tym porozumiewaniem bywa róznie ,mój mąż odkąd kupiłam Smart Nav nie ma  ochoty nawet spróbować,zrobiłam też taką tablicę z podstawowymi wyrazami ,żeby jak nie możemy się dogadać pokazał jakiś wyraz ,niestety też nie ma na to ochoty..i co mogę zrobić?