Drgawki i dreszcze

Zaczęty przez KATIUSZA, 03 Sierpień 2007, 12:50:56

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

KATIUSZA

Witam wszystkich!
Mój tato ma SLA (nie mówi,nie chodzi,ślinotok,problemy z oddychaniem...) ale od jakiegoś czasu ma straszne dreszcze ??? Ciągle mu b.zimno a raczej nie jest przeziębiony.
Czy macie podobny problem?
pozdr

kasia

ciri

naszej mamie ostatnio tez czesto jest zimno. tylko ze jej marzna glownie nogi, chociaz czesto narzeka na to ze ogolnie jest jej zimno (mimo ze nam w pomieszczeniu jest bardzo cieplo, nawet jak lezymy). z kolei jak sie przykryje cieplo to po pewnym czasie robi sie jej za goraco.
zimno idzie glownie od stop, jak one zmarzna to calemu czlowiekowi jest zimno. dlatego wkladamy mamie w stopy termofor od jakiegos czasu.
z tego co wiem i sie orientuje to wynika to z niedotlenienia (czy podajecie ojcu tlen?) i ogolnego spadku wydolnosci oddechowej i krazenia (naszej mamie czesto serce dlugo i mocno wali, na to tez podajemy srodki z roznym skotkiem...)

KATIUSZA

do CIRI
dzięki
narazie jeszcze nie podajemy tlenu (radzi sobie).
wiadomo oczywiście,że przy niedowładzie te nogi są zimne(dziwne) ale może to jeszcze coś ???

pozdr

ma_gosia

Witaj Kasiu,

Mój mąż też miewał i miewa czasami dreszcze. Sądzę, że w związku z zanikiem mięśni gorsza jest gospodarka energetyczna organizmu.
Radzimy sobie z tym stosując ciepłe skarpety cały dzień, gimnastykę w celu poprawy krążenia a w sytuacji, gdy mężowi jest nadal zimno - poduszkę elektryczną.

Pozdrawiam,
Małgosia

KATIUSZA

Dzięki Ma_gosiu :)

pozdrawiam

Pawel

Witam,

U mnie również marzną nogi oraz ręce a jest to spowodowane postępującym w SLA odnerwieniem mięśni, które gdy nie są dobrze unerwione zaczynają być słabiej ukrwione, czego efektem jest uczucie zimna. Nie słyszałem natomiast żeby było aż tak źle, że pojawiły się dreszcze. Może są tego jakieś inne przyczyny? Lęk? Odwodnienie, które również może w ekstremalnych sytuacjach dawać takie objawy? Polecam skonsultować się z lekarzem, bo może da się temu objawowi jakoś zaradzić.

Polecam również stosowanie termoforów oraz wszelkiego rodzaju źródeł ciepła nakładanych głównie na nogi.

Pozdrawiam,
Paweł
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

KATIUSZA

Witam,
Prawdopodobnie przyczyną pomijając (zimne nogi)może być  fakt pojawienia się owrzodzenia jamy ustnej(ropnego) ???  Będzie konsultacja z laryngologiem i pewnie nie obędzie się bez antybiotyku..

pozdrawiam
Kasia

teresa

Witam.
Ja miewam dreszcze kiedy np. wyjde spod koldry a w pokoju jest dosc chlodno. Wraz z tymi dreszczami nastepuje wysztywnianie calego ciala, które przechodzi po ponownym rozgrzaniu się. Generalnie odkąd choruję nie lubię zimna bo nasila się spastyka głównie w nogach. Nogi od kolan w dół i dłonie mam przeważnie zimne i rozgrzewają się bardzo długo. Czasem mam tak zimne stopy, że czuję kłucie i ból. Wtedy córka mi je rozciera i nakłada ciepłe skarpety, efekt odczuwam po około godzinie.
Pozdrawiam

ma_gosia

Witaj Kasiu,

A propos Twojej ostatniej wypowiedzi
Cytatfakt pojawienia się owrzodzenia jamy ustnej(ropnego
oczywiście laryngolog, leczenie - przy antybiotyku nie zapominajcie o bakteriach kwasu mlekowego (lakcid lub t.p.) - polecam też, jeśli Twój tato może płukać jamę ustną, płyn dostępny w aptekach BAKTERICIN (firmy PRIMER Sp. z o.o. z Katowic) zapobiegający grzybicy jamy ustnej i mycie języka choremu. To powinno zapobiec nawrotom infekcji jamy ustnej.

Pozdrawiam,
Małgosia

KATIUSZA

Dzięki wszystkim za wypowiedzi i podpowiedzi :)
pozdrawiam
Kasia
P.S.
Najgorsze jest ta ,że z jednej strony człowiek ma duszności a z drugiej mu zimno.... ???

tawior

Witam!
Mnie też było zimno w nogi. Ogrzewanie kocem elektrycznym spowodowało powstanie na pięcie odleżyny. Lepiej jest masować nogi i ubrać ciepłe skarpety, otulić puchową kołdrą.
Ręce marzną mi w nadgarstkach i palce-powoduje to ich przykurcz.  Zawsze ubieram sweter.

tynka

#11
Czy spotkaliście sie z drgawkami?( mam na myśli takie które, występują u chorujących na epilepsję )
u mojej mamy pojawiły się dwa miesiące przed odejściem
Z góry dziękuję za odpowiedz


tynka

Witam
Jestem bardzo rozczarowana ponieważ myślałam że na tym forum wszyscy jesteśmy równi okazuje się jednak że się pomyliłam. Zadałam pytanie , które zostało zignorowane. Może ktoś mi wytłumaczy na jakiej zasadzie to forum działa. Mam wrażenie że udzielacie odpowiedzi tylko osobą przez was wcześniej wybranych bądź poznanych
pozdrawiam

ryba71

brakuje ci cierpliwości.  ::)
osoby, które są najbardziej kompetentne do udzielenia ci odpowiedzi, nie śledzą zapewne wszystkich nowych wiadomości na bieżąco - często same są chore, lub mają inne obowiązki.

Pawel

Piszę z powodu choroby b?ardzo powoli...?ale p?amięt?am o Tobie :)
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

teresa

Witaj.
Ja jeszcze piszę całkiem dobrze to spróbuję Ci odpowiedzieć z mojego przebiegu choroby.
Ja okresowo miewam drgawki, a raczej rzucawki w nogach tzn. przez kilka godzin rzuca mi nogą. Zdarzyło się to raz na oddziale rehabilitacji i ordynator zlecił mi badanie EEG bo wg. niego objawy wskazywały na padaczkę. Badanie wyszło poprawnie i wysnuto wniosek, że taki stan powoduje wzmożone napięcie mięśni. Może odpisze Ci ktoś z opiekunów chorych bo oni pewnie mają większą wiedzę, ale z tego co wiem to chyba w samym SLA nie występują drgawki więc może było  to coś dodatkowego  ???
pozdrawiam

Pawel

Drg?awki podobne do ?at?aku grand mal w epilepsji mogą wynik?ać z połączeni?a silnego stresu i n?apięci?a mięśniowego. Wiele r?azy t?ak mi?ałem...
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

dorota35

Witaj. Ja nie jestem chora, opiekuję sie chorą na sla osobą. W jej przypadku, jak to nazywasz drgawki, są na porządku dziennym....Rzuca nogami na prawo i lewo bezwiednie...szarpie co chwilę, wydaje mi sie, że jest to jeden z objawów choroby.

gosia79

Witam.
Ja też jestem osobą która opiekuje się chorą na SLA, u nas nie występują żadne drgawki.
pozdrawiam

unknown

Moja Mama przez ostatnie miesiące miała drgawki, głównie nóg... Były praktycznie nie do opanowania, choć czasem mój Tato umiał to zrobić... Dla mnie to wyglądało jak kolejny objaw choroby...

lizi

witaj,opiekuje sie druga osoba z ALS,obie maja drgawki,casem,tylko lekko drzy wprawiajac na przyklad caly wozek inwalidzki w rezonans,czasem mocnej -moge ci wyjasnic niemedycznie .wiem ze drgawki tego typu wystepuja  rowniez w stanie po wylewie do mozgu.jest to niezalezne od miesni tylko moim zdaniem od mozgu,mozliwe ze od stresu.
w przypadku gdy pacjent spi nic takiego sie nie pojawa.
Na takie silne drgawki w nogach pomaga zawsze silne uciskanie nogi z tylu -powyzej sciegna achillesa,z jednoczesnym rozmasowywaniem.
po takim dzialaniu zwykle udawalo mi sie opanowac to nieprzyjemne drzenie.
natomiast w czasie terapii,kiedy gimnastykuje z podopiecznym nogi  i to sie pojawi a ucisk nie pomaga,zgieta w kolanie noge przyblzam do przeciwleglego biodra powoli i zatrzymujac na troche,i to zwykle pomaga.
pozdrawiam.

Sławek

Jestem chory na SLA i narażie nie mam żadnych drgawek. Mam natomiast częste drgania mięśni i jest to bardzo denerwujące.