Infekcja układu moczowego

Zaczęty przez tawior, 25 Listopad 2006, 18:56:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tawior

Sz. P.
W zestawie leków nie ma leków na problemy urologiczne. Może to nie typowy objaw SBZ ale ja musiałem założyć cewnik Foley'a. Nękają mnie dosyć często infekcje. Zapobiegam im łykając kapsułki żurawiny. Na infekcje używam leków przepisanych przez lekarza rodzinnego.
A jak zapobiegać infekcjom?

Pawel

Preparat FURAGINUM występuje w postaci tabletek 50 mg; każda tabletka zawiera substancję czynną 50 mg furaginu.

Właściwości i działanie:

Lek działa przeciwbakteryjnie. Ma zastosowanie w leczeniu zakażeń dróg moczowych.


Wskazania:

Ostre i przewlekłe zapalenia dolnych dróg moczowych oraz gruczołu krokowego. Zapobieganie nawrotom zapalenia dróg moczowych.

Przeciwwskazania:

Upośledzenie czynności nerek (skąpomocz, bezmocz), pierwszy trymestr ciąży,
u noworodków, nadwrażliwość na lek, polineuropatia. Nie może być podawany chorym
z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, gdyż może wywołać w tych przypadkach hemolizę.


Działania niepożądane:

W rzadkich przypadkach może wywołać mdłości, wymioty.


Dawkowanie:

Dorośli: pierwszy dzień leczenia - 4 x dz. po 2 tabl., następne dni 3 x dz. 2 tabl.
Dzieci: 5-7mg/kg masy ciała/dobę. Lek należy przyjmować podczas posiłków zawierających białko. Cykl leczenia trwa 7-8 dni. Gdy zachodzi potrzeba kuracja może być powtórzona po 10-15 dniach. W zapobieganiu nawrotom zapalenia dróg moczowych: dorośli: 1 x dz. 1-2 tabl. (najlepiej wieczorem); dzieci: zgodnie z zaleceniem lekarza.




Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

tawior

Witam!
Serdeczne dzięki za radę. Udawało mi się przez 3 tygodnie. Potem była infekcja a po jej wyleczeniu branie FURAGINUM profilaktycznie też nie pomogło. Były następne infekcje. Teraz biorę profilaktycznie kapsułki z żurawiną-na razie funkcjonuję......
tawior