Ćwiczenia oddechowe

Zaczęty przez magda83, 01 Wrzesień 2011, 08:25:03

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

magda83

Kochani jakie są najlepsze ćwiczenia oddechowe??czy one są wykonywane według konkretnej metody??bo nasza pani doktor nie bardzo wie jak skierowanie na takie ćwiczenia wypisać...

anna01

Najlepiej skierowanie do logopedy. U nas Mamulce pani logopeda pokazywała ćwiczenia ćwiczące zarówno mowę jak i oddech.

Gabriel

#2
czasami ćwiczę wydmuchując powietrze przez wężyk do butelki z wodą. najczęściej ćwiczę głęboki wdech nosem i powoli wydech gardłem. Pozdrawiam
PANIE
podtrzymuj moje życie
gdy upadam
gdy siły brak
a lęk spowija moje serce

magda83

dziękuję. no właśnie mój tat chodzi do logopedy i to ona mu powiedziała żeby wziął skierowanie na "ćwiczenia według metod neurofizjologicznych" - cwiczenia oddechowe. Nasza lekarka nie bardzo wie na co dokładnie wypisać skierowanie i dlatego pytam. pozdrawiam

anna01

I te ćwiczenia prowadzi logopeda? Jeśli tak, to nie ch lekarz przepisze dokładnie to, co właśnie logopeda potrzebuje - prawdopodobnie w celu rozliczenia się z NFZ.

lek.spec.

Rilu z tymi profesorami to tak jest , że są dobrzy w papierach i pilnowaniu stołka , a jak przyjdzie rozwiązać prawdziwy problem to wzywają pogotowie.

anulla

Witam:
to mój pierwszy kontakt z forum. Mój tato choruje na SLA, obecnie leży w szpitalu po założeniu gastrostomii. Problemy się piętrzą gdyż choroba bardzo szybko postępuje, a najgorsze jest to że oddechowo robi się coraz mniej wydolny.
Wiem, że Państwa doświadczenie jest o niebo większe od mojego więc proszę o poradę co robić gdy tato ma zalegania wydzieliny śluzowej na poziomie krtani, czy na tym etapie należy walczyć o rurkę tracheostomijną?
Pozdrawiam Anulla

wrogoz

Cytat: magda83 w 02 Wrzesień 2011, 08:31:39
dziękuję. no właśnie mój tat chodzi do logopedy i to ona mu powiedziała żeby wziął skierowanie na "ćwiczenia według metod neurofizjologicznych" - cwiczenia oddechowe. Nasza lekarka nie bardzo wie na co dokładnie wypisać skierowanie i dlatego pytam. pozdrawiam

koncepcja PNF (zaliczana do metod neurofizjologicznych) ma bardzo rozbudowane techniki ćwiczeń oddechowych - z czystym sumieniem mogę polecić

wiciu

witam czy ktoś miał problem z nauczeniem się oddychania przeponą? Mam już respirator doraźnie , robiąc ćwiczenia oddechowe nie jestem wstanie oddychać przeponą , tylko klatka się porusza, a przepona ani drgnie. Jakby jej w ogóle nie było :(

Elizajska

Najlepiej zapytać lekarza o metodę ćwiczeń oddechowych, albo rehabilitanta, to będzie najpewniejsze.