Bardzo powiększone węzły chłonne pod pachą

Zaczęty przez anna01, 30 Marzec 2011, 08:02:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anna01

A możecie mi doradzić, do jakiego lekarza powinnam się udać jak mam bardzo powiększone węzły chłonne pod pachą. Tak powiększone - że aż widać na zewnątrz - taka narośl. Jest już ok. 2 tygodni i nie chce się zmniejszyć. Jaki lekarz się tym zajmuje, żeby mnie nie olał, interesuje mnie lekarz w Warszawie. Doradźcie. Nieszczęścia chodza parami :(

Maria

hmm... 2 tygodnie zwlekania z wizytą u lek. rodzinnego, który zleca nieodzowne badania i kieruje do lek. specjalisty?
"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

anna01

Bo podobno węzły czasem moga pojawić się przez infekcję - i same się wchłaniają.
A ja bym chciała od razu do specjalisty - to do kogo? Chirurg - onkolog? Oczywiście już z wynikami badań i usg?

Maria

"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

magdalone

Proponuję morfologię z rozmazem,USG póki co niekoniecznie.
Magda

teresa

Cytat: anna01 w 30 Marzec 2011, 13:16:22
Bo podobno węzły czasem moga pojawić się przez infekcję - i same się wchłaniają.
A ja bym chciała od razu do specjalisty - to do kogo? Chirurg - onkolog? Oczywiście już z wynikami badań i usg?
Olu najpierw zrób badania, a lekarz rodzinny zadecuje czy Cię leczyć czy gdziekolwiek kierować. Jeśli węzły chłonne są powiększone w wyniku infekcji internista sobie z tym poradzi. Nie wolno ich przeziębić!

anna01

Dzisiaj - morfologia, OB, CRP we wtorek chirurg - onkolog. Dzisiaj - jakby coś mi się w nocy sączyło, bo trochę mokre rano było. Może to wrzód? Nie wiem sama  :( Mam nadzieję, że badania krwi dadzą obraz co się może dziać.

gosiab


muszelka

Przede wszystkim idź szybciutko do lekarza rodzinnego, bo pewnie konieczny jest antybiotyk. A moze to wcale nie są węzły chlonne, lecz np. ropień. Nie ma potrzeby zaczynac od onkologa...

anna01

Hmmm... cóż... czyrak :) Sam się powoli zmniejsza, więc nie ma potrzeby cięcia :) Ale przy okazji wyszły guzki tarczycy :) Oj, nie wolno chodzić do lekarzy, bo wyjdziesz chory  ;D

becia

Cytat: anna01 w 04 Kwiecień 2011, 10:09:50
Oj, nie wolno chodzić do lekarzy, bo wyjdziesz chory  ;D
Święta prawda  >:D