Wzdęcia

Zaczęty przez dziullusia, 02 Marzec 2015, 17:46:30

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dziullusia

Tata jest osobą leżącą pod respiratorem. Bardzo często, średnio raz na dwa tygodnie męczą Go wzdęcia,  które utrzymują się ok 2-3 dni.  Brzuch twardy i nabrzmialy.  espumisan raczej nie pomaga. Spotkał się ktoś z takim problemem? Jak ulżyć choremu?
Luiza

Maria

Może to być związane z wypróżnianiem. Podaj naturalny kefir, działa przeczyszczająco.
"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

Hanka

Odpowiednia dieta. Najlepiej bezglutenowa. Mojej mamie służy. Ale to decyzja chorego. Niektórzy nie chcą się dodatkowo ograniczać w obliczu ograniczeń jakie stawia przed nimi choroba. Rozumiem to i szanuję, bo choroba zabiera wszystko, więc czemu jeszcze odmawiać sobie jedzenia póki można czuć jeszcze jakieś smaki. U nas dieta super się sprawdza.

masza

Próbowaliście no-spy?
U mnie zazwyczaj działała. Wzdęcia i zaparcia skończyły się odkąd popijam ziółka, czystek.

k.g.d.k

Kochani w przypadku silnych wzdęć u chorego espumisan nie zadziała. Dlaczego? Bo nikt nie podaje go w odpowiednich dawkach. Czynnikiem aktywnym w tym leku jest Simeticon. Zalecenia są stanowczo za małe dla osób dorosłych. W Niemczech sprzedaje się SAB SIMPLEX  i lek o nazwie LEFAX. Lefax ma różne dawki  Simeticonu i na pewno jest bardziej skuteczny niż espumisan.
Znalazłam aptekę internetową gdzie sprzedają te leki www.apo-discounter.pl

Aronia

Espumisan jest produkowany przez Berlin-Chemie AG. Jest w Polsce dostępny w kroplach 100mg/ml, 40mg/ml; kapsułkach po 40mg i w postaci granulek. Maksymalna dawka dzienna do przedłużonego stosowania to 400 mg (80 mg 5 x dziennie). Trzeba szukać w google charakterystyki produktu leczniczego. Podane (sab simplex i lefax) preparaty nie są wcale lepsze.