Ssak, jaki wybrać?

Zaczęty przez malgosia, 12 Marzec 2007, 11:54:36

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

malgosia

Czesc, mam pytanie, musze mamie kupic ssak, tylko nie wiem jaki, tzn nie ma mi kto doradzic jaki bedzie dobry, chodzi mi jakie funkcje powinien miec na co powinnam zwrocic uwage przy zakupie?

ma_gosia

Witaj Małgosiu,
Nie piszesz jakie ssaki masz do wyboru?
My używamy litrowego ssaka ASPIRET. Służy nam od 2001 roku w zasadzie bez zarzutu (mamy jednak drugą zakrętkę - poprzednią "przekręciliśmy" i niestety pękła). Nasz nie ma żadnych dodatkowych funkcji poza regulacją siły ciągu, ktorą i tak cały czas mamy ustawioną na max. Myślę jednak, że warto wziąć ssak z większą mocą (większa siła ciągu to łatwiejsze odsysanie). Litrowy w zupełności wystarcza. Ważna jest dobra uszczelka pod zakrętką. Jeśli będą na niej jakieś nieszczelności ssak nie będzie działał prawidłowo. Oprócz tego potrzebny jest oczywiście jakiś pojemnik np. słoik litrowy z wodą z płynem odkażającym do przepłukania ssaka po każdym użyciu. Zapytaj jak wygląda serwis i czy są problemy z ewentualnym zakupem dodatkowej uszczelki oraz filtra.
Pozdrawiam

peonio

Witam,
chciałam wznowić temat i zapytać o rodzaje ssaków, które były przez Was lub Waszych używane,
czy na ssak kierowanie na zaopatrzenie także wypisuje lekarz?
pozd,
ilona

ania

Witam !!
Potrzebuję ssak elektryczny. Proszę o informację jak go można zdobyć, czy można gdzieś wypożyczyć czy trzeba kupić na własną rękę...

Kate

Można wypożyczyć na 6 m-cy a potem przedłużyć w wypożyczalni przy MOPS-ie - potrzebne jest kilka papierków wypełnione przez lekarza rodzinnego - nam się udało dostać zupełnie nowy - proponuję najpierw zadzwonić i sprawdzić czy są.
Kupić też można na hurtowniach ze sprzętem medycznym.

Pozdrawiam
Małgośka


ania

Dziękuję za podpowiedz , ale niestety juz nie skorzystamy  :'(

marip58

Witam,

potrzebuję  dla  chorego  ojca na sla wypożyczyć ssak  ponieważ strasznie  się  krztusi flegmą.Chcielibyśmy wypożyczyć za odpłatnością bo  NFZ nie  dopłaca do zakupu.

Pozdrawiam

Pawel

Warto pomyslec o wentylacji mechanicznej w takiej sytuacji, tego typu klopoty swiadcza o problemach oddechowych. W programie wentylacji domowej jest wypozyczany m.in ssak.
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl