Katar przez respirator?

Zaczęty przez dario, 07 Grudzień 2008, 10:52:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dario

Witam wszystkich gorąco.Opiekuję się moją mamą,która jest chora na SLA rozpoznane ok 24 m-cy temu.Jest podłączona do respiratora w domu-FUNDACJA HELP-POZNAŃ.Mam pytanie do Was czy macie problem z "cieknącym nosem"?My juz od ok pół roku nie mozemy zatrzymac cieknącego kataru.Idzie mnóstwo husteczek higienicznych.Napiszcie czy ktoś z Was ma jakąś radę na ten uciążliwy problem. Stosowaliśmy rożne środki na katar m in.BUDERHIN,OTRIVIN.

Pozdrawiamy wszystkich.NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI

Pawel

Przyznam, że nigdy wcześniej nie spotkałem się z takim problemem. Być może Twoja mama ma na coś uczulenie? Pewnie już to próbowaliście, ale może pomogą jakieś leki konkretnie przeciwalergiczne. Co na ten temat mówi lekarz z HELP?

Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

anna01

Na katar są tabletki CIRRUS. Jednak są one BARDZO BARDZO silne. Skonsultujcie koniecznie z lekarzem ich ewentualne stosowanie.

ma_gosia

Witaj Dario,

To prawdopodobnie nie katar z nosa tylko wydzielina związana z postępem choroby. Gdy u mojego męża zaczął się zespół opuszkowy, to tak się właśnie zaczęło dziać. Zwiększona ilość śliny i brak możliwości jej połykania powoduje wyciekanie przez nos. My tę wydzielinę odsysamy cewnikami "12". Trzeba tylko bardzo uważać aby nie przyssać się do śluzówki nosa. Tabletki odradzam. Nie wiem tylko, czy Twoja mama pozwoli sobie odsysać tę wydzielinę, nie jest to przyjemne ale skuteczne. Zaleganie wydzieliny w zatokach może doprowadzić do stanu zapalnego.

Pozdrawiam,
ma_gosia