Anabolizowanie pacjentów z SLA

Zaczęty przez lek.spec., 20 Październik 2011, 18:26:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

lek.spec.

w 10.2010 r. zachorowała na SLA żona mojego kolegi , pobyt w IPiN w Warszawie ,rozpoznanie a potem informacja od lekarza z IPiN ,że nie ma skutecznej metody leczenia , a jedyny lek obecny na rynku potrafi wydłużyć życie o około 1-2 miesiące. Podczas kolejnego spotkania zaproponowałem żonie kolegi terapię, która poprawi jej jakość życia. Wyszedłem z założenia, że skoro choroba przebiega z podwyższonymi procesami katabolizmu /degeneracja i rozpad motoneuronów i tkanki mięśniowej/ należy wzmocnić procesy antykataboliczne a więc anabolizować organizm. Do terapii wybrałem jeden z najsilniej anabolizujących preparatów, który
aplikuje pacjentce co 3 tygodnie oraz płytkowe czynniki wzrostu które podaje co 2 tygodnie. Od rozpoznania choroby właśnie minął rok , żona kolegi nadal chodzi samodzielnie , mam nadzieje że tak będzie nadal. Wczoraj przywiozła mi do gabinetu swoją znajomą.

RILU

Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

lek.spec.

nie to nie są środki które anabolizują np. preparaty tribulusa itd to są suplementy diety  , które w założeniu maja wyzwalać anabolizm a w rzeczywistości nie robią tego , te wszystkie reklamy dotyczące suplementów diety to wielka ściema.

RILU

Cytat: lek.spec. w 20 Październik 2011, 19:47:34
nie to nie są środki które anabolizują np. preparaty tribulusa itd to są suplementy diety  , które w założeniu maja wyzwalać anabolizm a w rzeczywistości nie robią tego , te wszystkie reklamy dotyczące suplementów diety to wielka ściema.

Do terapii wybrałem jeden z najsilniej anabolizujących preparatów......
możesz nam zdradzić jak się nazywa ten preparat .Chodzi mi tylko o nazwę. :)
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

lek.spec.

dekanian nandrololu plus płytkowe czynniki wzrostu

RILU

Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

Pawel

Tym torem szli juz kiedys naukowcy, niestety bezskutecznie...
Gdy dr Tomik zyla wypowiedziala sie juz w tej sprawie: nie zaleca sie stosowania sterydow w leczeniu SLA.

SLA jest jednak taka choroba, ze probowac mozna wszystko jesli ktos chce - w sumie gorzej byc nie moze;).
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

lek.spec.

nie znam badań które łączyłyby sterydy anaboliczne z płytkowymi czynnikami wzrostu i kalcytoniną łososiową , to wszystko wykorzystuje w anabolizowaniu ustroju . Jeżeli ktoś słyszał o takich pracach to proszę o podanie źródła.
również interesujące może się okazać stymulowanie organizmu chorych na SLA do produkcji przeciwciał przeciwko toksynie botulinowej typu A , okazuje się , że wysokie miano tych przeciwciał spowalnia proces chorobowy / ale tylko u kobiet / praca będzie opublikowana prawdopodobnie w II-połowie 2013 roku.

RILU

#8
Kalcytonina łososiowa wytwarzana jest przez tarczycę i ją można spotkać w
wątrobie nerkach mózgu itd Co się dzieje z tarczycą ?
Czy możesz opisać dokładniej działanie tych trzech medykamentów wpływających na
poprawę zdrowia chorego na SLA.
Sterydy czyli ten środek dopingowy ma przecież efekty uboczne np krwawienie.
Czy można podawać anabolik i regulować poziom jego w organiźmie np przez 10 lat ?

Tak jak Paweł pisze nic nie mamy do stracenia .
Sam robisz te badania .Pacjentce po wykryciu tej choroby
podałeś  te medykamenty .Trzeba jednakże pamiętać ,że SLA ma różny przebieg
Moja żonka od zdiagnozowania też chodziła 14 miesięcy a teraz bezwładna leży w łóżku .
Warto byłoby przeprowadzić kliniczne badania w tym kierunku  
:)
PS:.
Te medykamenty mają opóźnić zaatakowanie mięśni ? Przedłużyć o X miesięcy życie ?
Jakich efektów spodziewasz się podając te leki ?
Sterując anabolizmem zmniejszysz proces katabolizmu ale skąd będzie wiadomo na jakim poziomie utrzymać metabolizm ?
Idea jest ciekawa ale czy jest skuteczna ?
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

lek.spec.

w SLA pierwotnie ulegają uszkodzeniu motoneurony a więc komórki nerwowe wtórnie dochodzi do uszkodzenia mięśni ale jest to związane z  ich odnerwieniem. obu procesom towarzyszy podwyższony katabolizm który ma związek zarówno z degeneracją motoneuronów jak i zanikaniem odnerwionych mięśni.Dlatego wszelkie procesy hamujące katabolizm powinny opóźniać procesy niszczące motoneurony. Z punktu widzenia medycznego czym mocniej zastymulowane procesy antykataboliczne a więc anaboliczne tym gorzej dla choroby. Jedynym ograniczeniem w anabolizowaniu organizmu jest zbyt wysoka dawka leku która może mić toksyczny wpływ głównie na wątrobę. Dlatego co jakiś czas trzeba oznaczać wskaźniki wątrobowe i wykonywać inne badania aby mieć kontrole nad lekiem. W anabolizowaniu można wykorzystywać synergizm kilku preparatów gdy się okaże że nie możemy bardziej podnieść dawki leku wtedy obniżamy dawki i dołączamy następny preparat lub płytkowe czynniki wzrostu , które praktycznie nie dają powikłań. A propo sterydów to są glikosterydy, mineralosterydy,sterydy adrogenne , sterydy anaboliczne , ketosterydy. Najlepsze do anabolizowania ustroju to oczywiście sterydy anaboliczne natomiast w szeregu chorób neurologicznych są stosowane glikosterydy które działaja p/zapalnie i p/obrzękowo ale oprócz tego mocno stymulują katabolizm.

lek.spec.

szereg chorób neurologicznych ma następujący mechanizm we krwi krąży nieznane białko lub peptyd które następnie łączy się z komórką nerwową i uruchamia lawinę reakcji które ostatecznie doprowadzają do zniszczenia komórki.Być może również taki mechanizm jest w SLA tego nie wiemy. Gdyby oznaczyć czynnik białkowy / hipotetyczny/ a następnie go wyeliminować z krwi można by uzyskać wyleczenie. Jeżeli ktoś chory na SLA chciałby sie poddać takiej terapii
/ eliminacji z krwi hipotetycznego czynnika białkowego / to jutro opisze jak to zrobić.

RILU

#11
Halo lek.spec
Proszę napisać
jak to zrobić .

A tu trochę o glikokortykosteroidach...
http://www.aptekarzpolski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=643&Itemid=85
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

lek.spec.

aby zniszczyć hipotetyczne białko albo peptyd który może się okazać przyczyną choroby należy zmusić organizm do wytworzenia przeciwciał skierowanych przeciwko temu białku. Robi się to w prosty sposób. Pobieramy krew od pacjenta ,odwirujemy krew w taki sposób aby oddzielić składniki morfotyczne od osocza , przy czym osocze musi być mętnie a nie klarowne tak może się stać przy nadmiernym odwirowaniu , następnie mętne osocze a więc bogate w białka i płytki krwi pobieramy do strzykawki i podajemy podskórnie lub domięśniowo. Białko które znajdzie się poza układem naczyniowym będzie rozpoznawane przez organizm jako antygen i organizm będzie wytwarzał przeciwko niemu przeciwciała. Reakcję można wzmocnić wielokrotnym powtarzaniem.

magda lena

Witaj
Mam przyjaciółkę chorą na SLA, która przegląda to forum i bardzo ją zainteresował Twój post, chciałaby kontakt do Ciebie. Czy jest możliwość umówienia się wizytę, jeśli tak to byłabym wdzięczna za informacje. Podaję do siebie kontakt biuro@smptravel.pl



Cytat: lek.spec. w 20 Październik 2011, 18:26:39
w 10.2010 r. zachorowała na SLA żona mojego kolegi , pobyt w IPiN w Warszawie ,rozpoznanie a potem informacja od lekarza z IPiN ,że nie ma skutecznej metody leczenia , a jedyny lek obecny na rynku potrafi wydłużyć życie o około 1-2 miesiące. Podczas kolejnego spotkania zaproponowałem żonie kolegi terapię, która poprawi jej jakość życia. Wyszedłem z założenia, że skoro choroba przebiega z podwyższonymi procesami katabolizmu /degeneracja i rozpad motoneuronów i tkanki mięśniowej/ należy wzmocnić procesy antykataboliczne a więc anabolizować organizm. Do terapii wybrałem jeden z najsilniej anabolizujących preparatów, który
aplikuje pacjentce co 3 tygodnie oraz płytkowe czynniki wzrostu które podaje co 2 tygodnie. Od rozpoznania choroby właśnie minął rok , żona kolegi nadal chodzi samodzielnie , mam nadzieje że tak będzie nadal. Wczoraj przywiozła mi do gabinetu swoją znajomą.

lek.spec.

lek.spec. tel.607578974 numer jest aktywny między 18.00 a 19.30 od PN do PIĄT.

magda lena

bardzo dziękuję :)

Cytat: lek.spec. w 27 Październik 2011, 11:10:58
lek.spec. tel.607578974 numer jest aktywny między 18.00 a 19.30 od PN do PIĄT.

lek.spec.

przepraszam omyłkowo podałem nie ten numer telefonu właściwy to 601 142 160 lek.spec.

lek.spec.

Dla Eli !
Poniższy program terapeutyczny nie leczy SLA jego zadaniem będzie poprawa jakości życia z chorobą poprzez wzrost siły mięśniowej , spowolnienie procesu chorobowego poprzez działania antykataboliczne-anaboliczne , zapobieżenie ucieczce wapnia z układu kostnego u pacjentów przebywających przez długi okres czasu w pozycji leżącej.
Decadurabolin 50mg 1 amp. domięśniowo co 3 tygodnie.
Kalcitonin /kalcytonina łososiowa/ 50 jednostek co II-gi dzień przez 20 dni /seria 1 raz na 3-4 miesiące/
osocze bogatopłytkowe /bogate w czynniki wzrostu/ pobrać 2 probówki razem 20ml krwi żylnej , odwirować w wirówce /obroty 2000-2200 , czes 4-5 min./ odcięgnąć odwirowane osocze - czym mniej klarowne tym lepsze - do strzykawki i podać do tkanki tłuszczowej na brzuchu , czynność tą powtarzać co 12-14 dni. Rehabilitacja o niewielkim natężeniu , ma zapewnić pełną ruchomość stawów , usprawnić oddychanie , a przede wszystkim ma nie zmęczyć mięśni w godzinę po zakończeniu ćwiczeń pacjentka musi odczuwać potrzebę dalszego usprawniania , jest dobrze jeżeli większość ćwiczeń uda się wykonać w pozycji pionowej / siedzącej lub stojącej /. Życzę powodzenia!

lek.spec.

przy takiej terapii dobrze jest jeszcze kontrolować kinazę kreatynową w surowicy krwi przynajmniej 1 x w miesiącu jeżeli pozostaje ona na nie zmienionym poziomie to znaczy , że wstrzymany został proces uszkadzania tkanki mięśniowej.

lek.spec.

do wszystkich osób które w ostatnim czasie do mnie dzwoniły.
aby prowadzić anabolizację należy do tego pozyskać przychylność lekarza w miejscu zamieszkania , który będzie kontrolował ten proces.
anabolizowanie największe korzyści przynosi chorym w początkowym okresie choroby / wtedy gdy jeszcze chodzą.
samo anabolizowanie nie leczy SLA a jedynie wzmacnia siłę mięśniową co poprawia jakość życia i działa antykatabolicznie co przynajmniej teoretycznie powinno opóźniać postęp choroby.