Rower medyczny

Zaczęty przez Bholos, 14 Wrzesień 2014, 22:36:40

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bholos

Witam
Mam pytanie: czy chory może ćwiczyć na zwykłym rowerze treningowym, który jest  dostępny w sklepach sportowych czy powinien to być jakiś specjalistyczny rower medyczny???

Wojtek1973

Według mnie każdy rower stacjonarny, obecnie dostępny na rynku, jest dobry do ćwiczeń nóg. Ale nie powinno się zbyt obciążać mięśni. Mi fizjoterapeuta zalecił max 15 min ciągłej jazdy.

Ogaruus

Mi powiedzieli to samo. małe obciążanie, lepiej krócej ale 2-3 razy dziennie. Mi taka jazda na rowerze zmniejsza spastyczność w  nogach.
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

Berta2014

Ja szukam jakiegoś rowerka dla Taty, ale znalazłam też informacje że zamiast rowerka, który zajmuje jednak sporo miejsca, może być rotor. To takie urządzenie małe, przenośne, czasami składane. Postawione np na stole może służyć również do ćwiczeń rąk. Ma też przewagę nad rowerkiem w momencie gdy chory już nie bardzo może siedzieć samodzielnie na krzesełku rowerka, albo gdy wejście na rowerek jest utrudnione.
Są różne rodzaje rotorów, fachowo nazywają się: rotor do rehabilitacji kończyn - to dla szukających w necie. No i cena jest niższa od ceny rowerka.
Pozdrawiam
Berta

oscar

Czy ktoś używał rotor elektryczny uniwersalny dla rąk i nóg , aktywny/pasywny, może jakieś opinie ,sugestie ?
Czy warto zakupić takie urządzenie, jaki typ, model, firma ?
Andrzej Zaremba ,,Życie bez nerwów" – to opowieść o 7 latach życia z SLA

oscar

ponawiam pytanie o rotor elektryczny
zapytam jeszcze ze dwa razy, jak nikt nie odpowie, uznam, że nikt nie korzystał   :)
Andrzej Zaremba ,,Życie bez nerwów" – to opowieść o 7 latach życia z SLA

krys77

Rotor elektryczny to raczej dla osób które nie mogą samodzielnie poruszać Adam i 2 innych osób poleca  rotory rehabilitacyjne
http://www.senior-w-domu.pl/sprzet-rehabilitacyjny/9-rotor-rehabilitacyjny-rowerek-do-cwiczen-dla-osob-niepelnosprawnych.html

Elizajska

Jak najbardziej każdy rower będzie dobry, zresztą nawet będąc na rehabilitacji i korzystając w tamtejszych zasobów ćwiczyłam na zwyczajnym rowerze i rehabilitanci mnie na nie wysyłali.

igorstasikowicz

Na stronie https://www.pomocedlaseniora.pl/1245-rotory można tanio nabyć rotory. Szczególnie ciekawie wygladają te z licznikami. Zdarzyło mi się korzystać z tego urzadzenia i bardzo wyraźnie poprawia kondycję oraz wpływa na ogólny rozwój organizmu.