Asystor kaszlu - koflator

Zaczęty przez marek, 15 Sierpień 2010, 17:35:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

marek

Pewnie znacie to urządzenie lub jesteście w jego w posiadaniu.Ale jeśli nie to pozwolę sobie doradzić Wam załatwienie tego aparatu.
To taki odkurzacz niezwykle ułatwiający odessanie wydzieliny z rurki.
U nas jest ok.5 lat,bez tego urządzenia była straszna lipa,wstawanie w nocy do odsysania po kilka razy respirator alarmował.
Urządzenie wyciąga prawie wszystko na wierzch,resztę zabiera ssak.Cough Assist Mechanical In-Exsufflator // In-Exsuflador Mecânico Cough Assist
pozdrawiam

irena

Gdzie można nabyć takie urządzenie i jaka jest jego cena???

anna01

Czy możesz napisać coś więcej - czy chory może być cały czas do tego podłączony i jak jest ustawione na "AUTO" to czy regularnie samo odsysa? Czy można na noc podłączać chorego?
Jaka jest cena urządzenia i czy możliwa jest refundacja? Bo cena na pewno kosmiczna :(

pozdrawiam,
ola

marek

Nie można cały czas być podłączony,to urządzenie tylko służy do odessania wydzieliny z oskrzeli,rurki.Działa jak odkurzacz,wyciąga wszystko do góry,a potem ssakiem trzeba zebrać resztę.My używamy tego prawie przed każdym odessaniem sakiem.Nie wiem ile kosztuje,firma prowadząca u nas wentylację domową nam to załatwiła i dodała do wyposażenia,obok respiratora i ssaka.Kiedyś była sytuacja że lekarz zabrał na parę dni ten odkurzacz,ale jak przyszło Mu co drugi dzień w nocy na wezwanie latać z Zielonej Góry do nas,to szybko oddał.Jak wrócę z pracy znajdę do maila do firmy co u nas prowadzi wentylacje domową,to tam spytacie.
Ja sam też popytam jak lekarz pojawi się u nas.
pozdrawiam

Pawel

W NZOZ HELP takie urzadzenie jest na stanie. Ulatwia odkrzsztuszanie zwlaszcza osobom bez tracheostomii, ale jako ze nie jest ono niezbedne a jedynie poprawia komfort zycia i nie jest jeszcze powszechne, malo instytucji je ma. Pytajcie w swoich osrodkach organizujacych wentylacje domowa.
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

marek

Wierz mi Paweł że poprawia komfort życia po tracheostomii też,i to bardzo.Mamy to ustrojstwo ok.5 lat,i od tego czasu zero problemów z odessaniem.Wystarczy przed każdym odessaniem sakiem,5 wdechów i wydechów(ustawienie na AUTO) trzeba liczyć,i wydzielina z drzewa oskrzelowego jest na górze,potem normalne odessanie sakiem.Mama jest zadowolona,ogląda sobie telewizje,nie dusi się,saturacja oki,pojemność podanego powietrza przez respirator oki.Cóż więcej
pozdrawiam

marek

#6

marek

#7
Cytat: irena w 15 Sierpień 2010, 21:41:42
Gdzie można nabyć takie urządzenie i jaka jest jego cena???

Napisałem do firmy Pro-Medica meila z zapytaniem o cenę i możliwość refundacji urządzenia cough assist,dostałem odpowiedzi , to wkleję,cena zawrotna :(,ale Pro-Medica nie wyklucza możliwości refundacji,więc można powalczyć o nią.

 / pierwsza odpowiedź/

Szanowny Panie !
Bardzo dziękuję za skierowanie do mnie mejla w sprawie Cough Assist'a (asystora kaszlu).
Miło jest dowiedzieć się, że aparat - którego dystrybucją zajmuję się od blisko 8 lat - sprawdził się również w przypadku Pańskiej mamy.
Do tej pory zainstalowałem wiele tych urządzeń, pracują one na różnych oddziałach szpitalnych jak i w domach pacjentów - i zawsze słyszałem bardzo pochlebne opinie na ich temat.
Pyta Pan o cenę aparatu. Każda podana kwota będzie różnie odczytywana, dla jednych może być zbyt wygórowana dla innch do zaakceptowania - jest to rzecz względna. Sam Pan pisze o ogromnych zaletach urządzenia. Jak to przełożyć na złotówki, które trzeba wydać. Proszę zwrócić uwagę na fakt, że skuteczne usuwanie wydzieliny powoduje lepszą saturację krwi (w konsekwencji lepsze samopoczucie pacjenta), zaoszczędza się konkretne środki w przypadku braku konieczności podawania antybiotyków (gdyby zalegajaca wydzielina była przyczyną zapalenia płuc) itp.
Nie mniej by nie pozostawiać Pana bez odpowiedzi to informuję, że na dzień dzisiejszy aparat kosztuje 22.248,00 zł brutto.
Pyta Pan czy istnieje możliwość refundacji przez PEFRON czy PCPR -  tego nie wiem - nie mieliśmy do tej pory takiego przypadku. Nie mniej wykluczyć tego nie można.
Wykluczyć też nie można dokonania takiej refundacji przez NFZ (jakkolwiek nigdy taka rzecz, do tej pory, nie miała miejsca).
Gdyby jakiś lekarz wystawił zaświadczenie, że Cough Assist jest niezbędny do życia myślę, że żadna instytucja nie mogłaby przejść nad tym do porządku dziennego.
Kilka razy zakup aparatu był dokonywany przez różne fundacje - ale w tych przypadkach zawsze dotyczyło to dzieci.
Z Pańskiego mejla wynika, że Cough Assist jest urządzeniem nieznanym w środowisku pacjentów z SLA.

 /druga odpowiedź/

Szanowny Panie !
Prawdą jest to co napisałem odnośnie refundacji.
Ale przypomniałem sobie, że można starać się o zrefundowanie aparatu ze środków PFRON w ramach dofinansowania zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny.
Każda sprawa jest rozpatrywana  indywidualnie, przy uwzględnieniu rodzaju i stopnia niepełnosprawnosci ososby, która bedzie korzystała z tego urzadzenia, jej potrzeb wynikajacych z niepełnosprawności oraz faktycznej możliwości osiągnięcia celów rehabilitacji okreslonej w ustawie z dnia 27 sierpnia 1997 "o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych", a takze rodzaju urządzenia i roli, jaka ma onio spełniać.
W przepisach prawnych w zakresie rehabilitacji osób niepełnosprawnych nie zostało zdefiniowane pojęcie "sprzęt rehabilitacyjny", nie określono takze katalogu takiego sprzętu. jednakże zawsze chodzi o sprzęt  wspomagajacy proces rehabilitacji w rozymieniu art. 7 ust 1 ustawy z dn 27 sierpnia 1997.
Za każdym razem podjecie decyzji o przyznaniu dofinansowania należy do centrum pomocy rodzinie, które jest dysponentem środków PFRON.
Może to coś Panu pomoże.
Pozdrawiam
Tadeusz Knapek
Pro-Medica Sp. z o.o.
ul. Libijska 10G
03-977 Warszawa
www.promedica.com.pl
+22 642 65 02
+22 613 67 37
+48 606 933 911

A jak lekarza prowadzącego od wentylacji domowej spytałem dlaczego inne firmy nie zapewniają tego urządzenia w wentylacji mechanicznej,to powiedział że NFZ nie chce płacić za dodatkowe usługi.
pozdrawiam

Agata

A mi się dzisiaj autentycznie śnił ten cały asystor  :) że jakaś ekipa w srebrnych fartuchach nam go przywiozła i popodłączali Babcię do niego setkami kabli ale wszystkie problemy z flegmą się skończyły..
A tak na serio to pytałam lekarza z oiomu i on popatrzył na mnie krzywo z tekstem:"Pani, ale my tu nie potrzebujemy wywoływać kaszlu.."Pow. że pacjentom z rurką tracheo on wcale nie pomaga,wrecz przeciwnie no i odrazu przypomniałam sobie słowa Marka, którego mama z niego korzysta.A może po prostu nie chciało mu się tłumaczyć?  ???
Po weekendzie mamy wizyte lekarza od wentylacji,może od niego coś więcej się dowiem

marek

#9
ELUNIA MA COUGH ASSIST! ;DU nas opiekunki i ja używamy asystor kaszlu kilka razy dziennie,przed każdym odessaniem wydzieliny z rurki,najpierw asystorem 5 wdechów i ssań przemiennie(na rurę asystora założona jest fajka taka sama jaką zakładamy do podłączenia rur respiratora z rurką tracho.tylko przed fajką musi być filtr,aby nie zabrudzić rur wydzieliną ,bo nieraz asystor wyciąga sam aż do fajki!wydzielinę) ,następnie normalnie ssakiem.Urządzenie ustawione na AUTO,3 pokrętła po lewej stronie-każde na 2,pokrętło prawy dolny róg to regulacja -dorosły chory -dziecko(3 falki dorosły,1 falka dziecko),jest jeszcze pokrętło ciśnienia środek dół-ustawiamy tak aby wdech i wydech na skali był w granicach 30,30 strzałka wdech i nastepnie 30 strzałka ssanie.
Jest jeszcze jedno pokrętło(prawy środek),nie wiem od czego,ale ustawione mamy na połowę skali,lekarz tak ustawił,ale spytam od czego to pokrętło przy okazji.No nie wiem Olu co jeszcze podpowiedzieć,jak coś to pytaj,albo Elunia niech pyta,albo zapraszam do Gaworzyc ;D
Ale się ciesze że się Wam udało załatwić ten temat! ;D ;D ;D
pozdrawiam

anna01

Udało się! Dom Sue Ryder w Bydgoszczy wypożyczył nam sprzęcik! Jestem ogromnie szczęśliwa! Mam nadzieję, że pomoże w odsysaniu wydzieliny, bo ostatnio zawsze na zmienianej rurce tracheo pojawiała się ropa - albo coś ropopodobnego. Na razie lekarz, który opiekuję się Mamulką uczy się używać - pierwszy taki sprzęcik w jego rękach :) Będę pisać jak postępy :)

Adalek

Witam Wszystkich:-)
Uzywam (jako pielegniarz)Cough Assist juz ok 4 lata z dwuletnia przerwa po pierwszym roku (inny pacjent , inne miejsce pracy)
Swietne urzadzenie.
Wpierw uzywalem go przez maske, sztuka bylo odpowiednio trzymac razem by zachowac wzgledna szczelnosc)
U obecnego mojego podopiecznego "kaszlemy" przez blokowana rurke trachostomijna.
Fakt ze u pacjentki bez tracheostomii byl bardziej pozyteczny, wrecz niezbedny, to i obecnie "na rurce" jest niezwykle przydatny.
Jesli tylko mozecie zdobyc to naprawde warto.
Pozdrawiam Adam

marek

#12
Otrzymałem odp. od firmy Bieska,wrzucam w wątek,cena nadal zawrotna  :-\

Maciej Markiewicz Bjeska S.J. m.markiewicz@bjeska.pl
   
10:08 (8 godz. temu)
      
do mnie
Witam Pana

Jeśli chodzi o cough assist to cena 19.800,00 zł brutto za sztukę. Odnośnie refundacji wiem ,ze jedna pacjentka się starała ale nie ma jeszcz odpowiediz. Najlepszym rozwiązaniem jest próba nawiązania współpracy z fundacjami. W zeszłym roku jedna z klientek starała się o refundację np z Caritas i wiem, że część ( bodajże 50%) otrzymała z fundacji. Z tego co się orientuję firmy wentylacyjne mają kilka sztuk na stanie i w miarę możliwości  i potrzeb wstawiają pacjentom do domu.

W razie pytań lub wątpliwości pozostaję do dyspozycji
- do końca tygodnia pod adresem mailowym m.markiewicz@bjeska.pl
- od poniedziałku pod telefonem 501360466

pozdrawiam serdecznie

Maciej Markiewicz
Kierownik Sprzedaży i Działu Serwisu

Bjeska S.J.
ul.Dziewińska 6
60-178 Poznań
tel.061-655-94-70
tel.kom.501-36-04-66
uwaga
wiadomość z ostatniej chwili!
Chorzy z naszego Stowarzyszenia i Forum mogą liczyć na rabat od Pana Macieja Markiewicza  ;D
DZIĘKUJEMY!

marek

#13
Pro-Medica przysłała mi namiar na nowe urządzenie,poprosiłem o cenę,aby informacja była kompletna.


otrzymałem maila z ceną tego aparatu
Tadeusz Knapek tknapek@promedica.com.pl
   
09:45 (6 godz. temu)
      
do mnie
Witam Ponownie !
Koszt aparatu brutto (na dzień dzisiejszy) to 19.800 zł. - ulotkę aparatu zamieszczam w załączeniu.
Wiele aparatów pracuje w domach prywatnych, ale ich zakup w wiekszości był finansowany przez różnego rodzaju fundacje.
Pozdrawiam
Tadeusz Knapek

anula680

 w firmie Bieska po rabacie 18 900zł.
  Pozdrawiam :)
Nigdy nie czekaj do jutra, by powiedzieć komuś, że go kochasz. Uczyń to dzisiaj. Nie myśl: "Moja mama, moje dzieci, moja żona lub mąż doskonale o tym wiedzą". Miłość to życie. Istnieje kraina umarłych i kraina żywych. Tym, co je różni, jest miłość.


Bruno Ferrero

marek

Cytat: anula680 w 24 Lipiec 2012, 20:40:40
w firmie Bieska po rabacie 18 900zł.
  Pozdrawiam :)
Wiedziałem o tym rabacie dla naszego Forum i Stowarzyszenia od P.Macieja Markiewicza z firmy Bieska;D ;D
Ale ciekawi mnie cena nowego asystora i oczywiście upust od firmy Pro-Medica  :o  ;)
pożyjemy,zobaczymy
pozdrawiam

Adaada

My niestety nie możemy starać się o asystor kaszlu bo nie mamy kwalifikacji.. mimo tego że saturcja po odysaniu wynosi 86......... a tata non stop siedzi przy ssaku...po raz trzeci będziemy powatrzać wyniki rkz moze tym razem sie uda  : ((

Milena

Otrzymałam bardzo dobrą ofertę na zakup asystora kaszlu NIPPY CLEARWAY, dodatkowo ma funkcję respiratora do wentylacji nieinwazyjnej!!

anna141278

Bardzo proszę o podanie ceny, która została wynegocjowana. moja mamusia miała 3tyg testowany kaszlator i sprzęt jest super. chciałabym jakoś go zdobyć. cenę jaką otrzymaliśmy z Bjeska to 19.800. nie wiem skąd wziąć takie pieniądze. znalazłam ten wątek :-) i powołam się jeszcze na stowarzyszenie. może uda się jeszcze coś zbić i rozłożyc na raty...
Ania T

marek

Cytat: anula680 w 24 Lipiec 2012, 20:40:40
w firmie Bieska po rabacie 18 900zł.
  Pozdrawiam :)
po rabacie dla nas taka cena :-\
ogromna kasa,chorzy objęci opieką firmy od wentylacji domowej mogą spróbować u nich uzyskac to urządzenie,choć wiem że nie ma tego w umowie firmy z NFZ,niestety
pozdrawiam

anna141278

Niestety podana cena powyżej jest już nieaktualna. Aktualna cena za model e70 to 22tys, po 10% rabacie dla indywidualnych odbiorców to 19800. Rozmawiałam z Panem Markiewiczem telefonicznie. Powiedział mi że nie może dać mi większej zniżki bo "zarabia na chleb".
Ania T

marek

#21
Przykra sprawa Aniu,cena wzrosła niestety.Napiszę do P.Markiewicza,przypomnę Mu o rabacie dla naszych chorych. :-\A w firmie Pro-medica dowiadywałaś się jaka jest aktualna cena?
Tadeusz Knapek
Pro-Medica Sp. z o.o.
ul. Libijska 10G
03-977 Warszawa
https://site.promedica.com.pl/
+22 642 65 02
+22 613 67 37
+48 606 933 911
pozdrawiam

Renata

Szanowni Państwo,
mam kłopot z asystorem po założeniu u Mamy rurki tracheostomijnej,
okazuje się, że złączka specjalnie zakupiona nie pasuje do rurki i nie można korzystać z urządzenia,
rurka jest na nitce, zwykła a podobno musiałaby być taka zewnętrzna wg pracowników firmy,
 z kolei lekarze mówią, że ta wychodząca na zewnątrz jest niebezpieczna i jak się zatka to nie można oddychć przez nos ???
Macie Państwo doświadczenie w tej kwestii, bo asystor przy gęstej wydzielinie był nam bardzo pomocny.




wiesia_m

#23
Rurka wychodządza na zewnątz nie stwarza zagrożenia a tylko taka pasuje, nie rozumiem dlaczego lekarze tak mówią?
Do tej rurki zewnętrznej tzw martwa przestrzeń, musi być koniecznie podłączony filtr np zielony czy biały to już obojętne, który łączy się z rurką tracheo, żeby wydzielina nie dostała się do asystora. To jest bardzo ważne!

Iza

Witam. posiadamy asystor kaszlu CoughAssist E70. Wcześniej mama używała go przy odciąganiu wydzieliny, jak jeszcze była wentylowana nieinwazyjnie. Teraz jest po tracheotomii i bardzo męczy ją wydzielina, trzeba często odsysać ssakiem. Czy możemy użyć tego asystora do odciągnięcia wydzieliny przez rurkę tracheo? jeśli tak, to w jaki sposób?

Ogaruus

#25
Obecnie na rynku dostępne są dwa asystory kaszlu: CoughAssist E70 oraz NIPPY Clearway.

1. Informacje o CoughAssist E70 można znaleźć na stronie producenta:
https://www.philips.pl/healthcare/product/HC1098160/coughassist-t70-airway-clearance-device
oraz na stronie: https://novamed.pl/philips-respironics-cough-assist-e70
Polska prezentacja CoughAssist E70: https://www.youtube.com/watch?v=LAAftrvj_LU
Cena tego urządzenia to 24 000 zł


2. Informacje o NIPPY Clearway można znaleźć na stronie producenta:
http://koflator.pl/
Cena tego urządzenia to 18 100 zł


Teoretycznie Ośrodek Wentylacji Domowej powinien zaopatrzyć chorego w asystor kaszlu jeżeli jest taka potrzeba. W przypadku odmowy ze strony OWD można bezpłatnie wypożyczyć od naszego Stowarzyszenia asystor kaszlu CoughAssist E70.  
Jeżeli ktoś chciałby kupić asystor kaszlu to Stowarzyszenie posiada zniżkę na zakup CoughAssist E70.  
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

Ogaruus

Do czego służy asystor kaszlu - koflator? Jak działa? Czy potrzebny jest po założeniu choremu tracheostomii? - Podsumowanie wątku

Kiedy dochodzi do osłabienia mięśni oddechowych chory nie jest w stanie samodzielnie, w pełni odkaszlnąć zalegającej wydzieliny znajdującej się w drogach oddechowych. Asystor kaszlu poprzez symulację naturalnego odruchu kaszlu w efektywny i komfortowy sposób pomaga oczyścić drogi oddechowe pacjenta. Aparat najpierw stopniowo dostarcza znaczną objętość powietrza do płuc pacjenta, zupełnie jak podczas nabierania głębokiego wdechu, a następnie szybko zmienia kierunek przepływu powietrza wyciągają wydzielinę na zewnątrz. Po założeniu tracheostomii można asystorem kaszlu wyciągnąć wydzielinę, a resztę odessać ssakiem.
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

Ogaruus

Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!