Problemy z tętnem

Zaczęty przez madzia 32, 15 Czerwiec 2018, 22:16:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

madzia 32

Moi kochani mam takie pytanie do osób chorych i opiekunów. Ponieważ ostatnio zauważyłam że jestem dziwnie senna, a na dotatek miewam zawroty głowy i problemy z koncentracja, sprawdzałam często saturacje, która Była cały czas w normie.  Więc... Zaczęłam sprawdzać ciśnienie, które raz byli niższe raz w normie, ale zaobserwowałam że te objawy pojawiają się kiedy mam niskie tętno, a mam nie raz 50. Ja już byłam 3 razy u kardiologa rok temu i bylo wszystko ok, czy ktoś ma jaki pomysł bo zaczynam się trochę martwic. Czy ktoś też ma problemy z tętnem?
Nie można cofnąć się w czasie i napisać nowego początku, ale można zacząć od dzisiaj i napisać nowe zakonczenie!!!

The_Magus

Tętno 50 jest całkowicie normalne, nie jest to stan patologiczny
Może kawy? 😊

Aronia

Madziu,
Ile masz lat? Z jakiego powodu byłaś 3 razy konsultowana wcześniej przez kardiologa?  Czy masz zdrową tarczycę?
Jaką miałaś zwykle czynność serca?
Niestety pytań może być znacznie więcej, żeby Ci coś poradzić.
Pozdr

madzia 32

Magus myślałam że to za niskie bo ja zawsze miałam koło 80i teraz jak mam takie niskie to spać mi się chce, kawa średnio pomaga, ruch pomaga taki intensywniejszy o ile się da...
U Kardiologa byłam sama 2 razy tak się zbadać jeszxze przed chorobą, a w szpitalu jak mnie diagnozowali to miałam też konsultacje kardiologiczna..
Aronia mam zdrowa tarczyce  i narazie resztę badań mam ok. Biorę tylko enzymy trawienne bo miałam problemy ze stolcami i tluszczowymii wg lekarza to trzustka i enzymy trawienne i tyle.
Ale jak Magus mówi że to normalne... To może z wiekiem spada, ja się nie znam..
Nie można cofnąć się w czasie i napisać nowego początku, ale można zacząć od dzisiaj i napisać nowe zakonczenie!!!

madzia 32

ARONIU teraz w sierpniu 36lat skończę...
Nie można cofnąć się w czasie i napisać nowego początku, ale można zacząć od dzisiaj i napisać nowe zakonczenie!!!

malm

Mój mąż ma teraz między 40 a 50. 50 uważamy za bardzo dobre. Pozdrawiam.

Aronia

Madziu32,
Sama piszesz, że się źle czujesz i raczej wiążesz to z wolną czynnością serca. Po czym uspokaja Cię teķst, ze tętno 50/min jest prawidłowe. Z reguły nie jest niestety. Również nie powinno zmieniać się z wiekiem. Chyba, że dojdzie do choroby węzła zatokowo- przedsionkowego lub dołączy się inna choroba pośrednio wpływające na czynność serca.

madzia 32

Skorzystam najwyżej z Kardiologa jeszzze raz, czy ktoś wie co jest przyczyną tego ciągłego ziewanie, czy to nadmiar dwutlenku węgla czy coś innego..
Mnie najbardziej dokuczaja zawroty głowy i zauważyłam u siebie problemy z pamięcią co mnie najbardziej irytuje niestety. Nie da się zrobić coś z tą pamięcią, nie zgłaszałam tego neurologowi, bo zauważyłam to ostatniio....
Nie można cofnąć się w czasie i napisać nowego początku, ale można zacząć od dzisiaj i napisać nowe zakonczenie!!!

The_Magus

Co innego jeżeli nagle zmieniło się tak jak piszesz i to w takiej skali, jednak nie wiem skąd informacja, że miałby to "zazwyczaj" być stan patologiczny
Z tego co mi wiadomo do diagnostyki patologii kardio służy ekg i echo, a nie tętno
Jeżeli nastąpił jego nagły spadek to oczywiście kardiolog

madzia 32

Ja nie uważam że patologia, Magus, tylko jest to uciążliwy objaw i zauważyłam różnice.  Rok temu byłam u Kardiologa i miałam echo i ekg i wszystko bylo ok, pójdę najwyżej jeszxze raz. Dziekuje :)
Nie można cofnąć się w czasie i napisać nowego początku, ale można zacząć od dzisiaj i napisać nowe zakonczenie!!!

The_Magus

To był komentarz do Aronii, która napisała "Po czym uspokaja Cię teķst, ze tętno 50/min jest prawidłowe. Z reguły nie jest niestety", więc proszę o argumenty za poparciem tej tezy
Kardiolog i tak nie zaszkodzi, przez internet możemy sobie tylko teoretyzowac

madzia 32

The Magus mam pytanie, skoro widzę że znasz się na medycynie... Lekarka przepisala mi na zawroty głowy i problemy z pamięcią Nootropil, bo stwierdziła że jeśli u mnie saturacje jest ok, to problem jest z krążeniem mózgowym. CZY ten lek jest w miarę bezpieczny i czy jest to lek uzakezniajacy, bo o to nie spytalam
Nie można cofnąć się w czasie i napisać nowego początku, ale można zacząć od dzisiaj i napisać nowe zakonczenie!!!

Limo

Brałem latami bardzo bezpieczny lek i nie uzależniający jest jego zamiennik tańszy nazywa się biotropil brałem z czystym sumieniem mogę polecić

The_Magus

#13
Madziu znam się trochę na neuroanatomii i biochemii, żeby się znać na medycynie trzeba mieć praktykę, której niestety mi brak
Także jeżeli lekarz ten lek wypisal to miał ku temu powód i ocenił bilans zysków i ryzyka
Nie chce i nie mogę podważyć takich decyzji
W teorii jest to bezpieczna substancja, która jest powszechnie używana, więc uważam że jest bezpieczna