Ślinotok

Zaczęty przez lidka, 05 Maj 2007, 18:09:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

lidka

Mama nadmiernie się ślini, czy istnieje lek ,który chociaż w połowie obnizyłby wydzielanie się śliny.Słyszałam o specjalnych odsysaczach śliny t.z(ssak) na jakiej zasadzie on działa i jak starac się o niego. Czy jest refundowany przez NFZ?

włodek

Moja mama bardzo œliniła się w listopadzie  grudniu. Po rozpoznaniu tej choroby w grudniu ( przed œwiętami) zaczęła brać ten podstawowy lek , który nie wiem czy coœ daje .Od lutego pije nektar z róży ( firma Polska Róża) i zauważyłem zatrzymanie się objawów .Choroba nie postępuje  zupełny brak œlinienia . Niestety jest całkowicie sparaliżowana .

bożena

napisz wlodku jakie konkretnie objawy choroby sie zatrzymaly

włodek

Stwierdzam,że brak zupełnie ślinienia i bardzo dobre przełykanie podczas picia i jedzenia .Natomiast ręce i nogi niestety są bezwładne takie są od grudnia . Przed pójściem w grudniu  do szpitala na badania , które miały potwierdzić tę chorobę jeszcze się poruszała ale wszystko jakgdyby zastało się w szpitalu .Po powrocie po 2 tygodniach już nie chodziła i już słabo działały ręce .

Pawel

Witam,

działanie ograniczające ślinienie mają leki antydepresyjne z grupy trójcyklicznych takie jak: amitryptylina, doxepin. Jednak są to mocne leki, mające wiele efektów ubocznych, dlatego nad ich stosowaniem trzeba się poważnie zastanowić. Można stosować jeszcze inne leki takie jak: atropina lub difenhydramina. Z nadmiernym ślinieniem wiążą się także oprócz oczywistego braku komfortu ślina może doprowadzić do zakrztuszeń, dlatego trzeba dbać oprócz farmakoterapii o właściwe ułożenie chorego np. w czasie snu zalecana jest pozycja na boku.

Pozdrawiam i życzę sił w walce z tym okrutnym objawem,
Paweł.
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl