Czy lekarze przepisują już medyczną marihuanę osobom z SLA?

Zaczęty przez Waria, 18 Czerwiec 2018, 20:06:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Waria

Dzień dobry.

Dziś dokonałam rejestracji. Forum czytam już od jakiegoś czasu. 


Moja teściowa jest osobą, która została dotknięta przez tą podstępną chorobę. Zdiagnozowana została w lutym 2017 roku. Lekarze dawali jej co najwyżej rok życia. Ona dzielnie walczyła przez pierwsze miesiące. Chodziła na rehabilitację, ćwiczyła u logopedy, a poza tym zajmowała się swoją pasją. Przy tym była bardzo pogodna. Obserwując ją odnosiło się wrażenie, że to jakaś pomyłka z tą diagnozą. Niestety diagnoza była trafna. Choroba najpierw zaatakowała układ oddechowy. Następnie kończyny dolne. Ma jeszcze w miarę sprawne ma ręce. Na dzień dzisiejszy nie mówi. Porusza się praktycznie już na wózku. Ma duże problemy z przełykaniem i wypróżnianiem się. Niknie nam. To co możemy zrobić dla niej oprócz pomocy,  to staramy się jak najwięcej wiedzieć o tej chorobie. Już jakiś czas temu dostał mi się w ręce artykuł na temat zastosowania marihuany w tej chorobie. Osoby, u których stosowano olej z konopi sprawił, że choroba stała się bardziej znośna. Wtedy jeszcze nie była legalna w naszym kraju kuracja olejem. Teraz tak i szukam informacji na ten temat. Wiem, że zaczęty został wątek w temacie leczenia marihuaną medyczną. Niestety nie został pociągnięty. Lekarz neurolog u którego leczy się teściowa ( Warszawa) ponoć nie był chętny do wypisania recepty..... i nie dowiedziałam się czy miał jakieś przeciwwskazania, czy na zasadzie nie bo nie ??? .

Jeżeli ktoś z forumowiczów ma informacje na ten temat i będzie chciał się podzielić swą wiedzą będę bardzo wdzięczna.

Pozdrawiam,
Waria :)

Waria

Dzień dobry.

Jesteśmy w trakcie zdobywania medycznej marihuany. Jak zdobędziemy będę Was informować o jej działaniu i czy pomaga teściowej.

Pozdrawiam,
Waria.

Karol2609

mi niemedyczna nic nie dala poza nadmiernym rozluznieniem miesni i dobrym humorem :) w tym schorzeniu to raczej nie pomoze no chyba, ze rekreacyjnie na poprawe humoru.