Tejpy

Zaczęty przez Gałgan, 18 Lipiec 2016, 14:06:20

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gałgan

Witam.
Chciałbym podzielić się z Wami pomysłem mojego rehabilitanta na opadające części ciała ;) .Ja mam największy problem ze stopami,dłońmi i przykurczem palców rąk.Tejpy są to kolorowe,bardzo rozciągliwe plastry szer.5cm.Docina je się ma potrzebną długość i nakleja nieco rozciągając na części ciała,które chcemy ustabilizować lub wspomóc ich działanie.O ile w przypadku stóp patent ten się nie sprawdził to na ręku działa bardzo dobrze.Podciąga przykurczone palce i wspomaga przy podnoszeniu opadającej dłoni.Pomaga mi to bardzo przy obsłudze myszki i sterowaniu wózkiem.Być może mój wywód jest mało zrozumiały ale myślę,że pomysł może ułatwić niektórym funkcjonowanie.

Słońce

Stosowaliśmy tapy u męża w fazie jak zaczęła opadać głowa, klejone były od karku do potylicy, potem korygując aby głowa nie skręcała się w jedną stronę, również bark był oklejany aby się nie podwichnął, oklejalismy stopy i nogi na odprowadzanie limfy i zmniejszanie obrzęków. Tapy zapewne pomocne, tylko nie te najtańsze bo nie przetrwają doby i mycia:)
Pzdr Słońce

masza

Ja także używam plastrów. Potwierdzam ich skuteczność w korygowaniu ustawienia stóp, palców u rąk i nóg, stawów skokowych i karku (krzyż przeciwbólowy) .
Fakt, nie są tanie...  ale mogą przetrwać dłużej. Wszystko zależy od firmy i partii produktów. Niektóre mają słabszy klej i szybciej się odklejają.
Nie lubią być szorowane gąbką i moczone zbyt długo w wannie.
Ja najwyższej oceniam niebieskie,  firmy KINO.
Stosuję prysznic, delikatne mycie miękką gąbką. I uzupełnienia plastrów, które się odkleiły.
Ważne jest też zaokrąglanie rogów plastrów przy ich cięciu do naklejania. Nie zahaczają wtedy o ubrania.
Ostrożnie, mogą odparzać lub uczulać. Na początku trzeba uważnie obserwować skórę.
Trzeba też  uważać na słońcu, mogą uczulać.
polecam i pozdrawiam wszystkich :)