Pomysły na spędzanie czasu!

Zaczęty przez Agata, 12 Luty 2011, 13:43:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Agata

Z góry przepraszam jeśli jest już taki wątek, ale ja się nie doszukałam :)
Chodzi mi o to czy macie jakieś pomysły odnośnie zajęć,gier,zabaw(?),czynności które może wykonywać chory podłączony do respiratora?Pomijam czytanie,radio i oglądanie tv..
Moja Babula gdy była jeszcze sprawna, cały czas musiała coś robić!Wiem ,że teraz jest to dla niej jeden z największych problemów-to, że nie ma żadnego zajęcia.Póki co jest na oiomie,myślę że za kilka dni zabierzemy ją do domu.Ma problem z mówieniem.
Myślałam nad tym żeby codziennie dawać jej jakieś "zadanie",cokolwiek,żeby miała jakiś cel i mini motywację,może to byc najmniejsza rzecz, ale chciałabym żeby miała świadomość że jest np mi do czegoś potrzebna.Mam nadzieję że rozumiecie o czym mówie..Póki co mam pustkę w głowie.Do tej pory to łupałyśmy w karty :) z kilku ksiązek robilam twardy podklad na kołdrze,małym segregatorem zasłaniałam jej karty(żeby nie było że podglądam) i z moją pomocą jakoś udawało jej się!Boję się, że teraz jej władza w rękach może być jeszcze mniejsza..Wyznaczałam jej też zadania odnośnie np:pogody.Prosiłam aby uważnie ogladała pogodę na róznych stacjach i później sobie porownamy gdzie byli najbliżej prawdy.
czekam na Wasze pomysły i podpowiedzi :)

anna01

Moja Mamulka jest połączona z całym swiatem - za pomocą komputera i Internetu. To Jej okno na świat. Pisze używając kropki naklejonej na czoło (SmartNav). Dzięki temu może grać w gry jak i surfować po Internecie i pisać tu z nami!!!  ;D

Agata

No i super ;Dbardzo zazdroszcze bo to daje nieograniczone mozliwosci!!W naszym przypadku jednak komputer chyba nie jest dla Babci.Nigdy nie miala z tym do czynienia, mysle ze to tez nie jest najlepszy moment na nauke i wdrazanie nowych technologii,ale oczwiscie przedstawie jej pomysl ;Dpozdrawiam mocno Ciebie Aniu i Twoja Mamusie ;D