Aparat telefoniczny

Zaczęty przez AnettaB, 23 Marzec 2008, 02:34:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

AnettaB

Zwracam sie z prosba o porade w kwestii wymiany aparatu tel. badz zakupu sluchawek, czy...sama nie wiem...

Krociutko tylko wspomne, ze moje kontakty z mama w chwili obecnej ograniczaja sie do prawie codziennych rozmow tel. (mama juz nie ma sily na codzienna rozmowe, jest to zbyt wyczerpujace...).  Jak juz wczesniej wspomnialam na lamach forum zycie mnie "zeslalo" na drugi koniec swiata i jest to chwilowo edyna czynna forma komunikacji z mama. Poza tym mama nadal jeszcze mieszka sama (w dzien ma opieke kilkugodzinna z MOPS'u) i czesto korzysta z tel. Bardzo mnie meczy ta sytuacja. Coraz gorzej mowi...

Pytanie moje dotyczy porady w sprawie zakupu nowego aparatu tel.  Obecny, bezprzewodowy ma za duza sluchawke i mamie ciezko go utrzymac.  Nie posiada on zestawu glosno-mowiacego. Mysle, ze kupno mniejszej sluchawki rozwiaze problem na nastepnych pare m-cy badz tyg.  Czy ktos z Was praktykowal rozmowe przez zestaw glosno mowiacy, badz np. sluchawki z mikrofonem na glowie, czy bezprzewodowej (czy w ogole sa takie do aparatow stacjonarnych)?
Prosze poradzic co najlepiej dzialalo/dziala w Waszym przypadku czy Waszych bliskich aby ulatwic mamie rozmowy tel. Dziekuje

Pawel

Osobiście używam głównie komórki, w trakcie rozmowy, włączam tryb głośno mówiący. Większość telefonów stacjonarnych z przenośną słuchawką ma taki tryb. Może taki telefon kup?

Pozdrawiam ciepło
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

AnettaB

Dziekuje Pawel, chyba faktycznie zakupie tel. bezprzewodowy z zestawem glosnomowiacym (mala sluchawke).  Mama traci sile w rekach prawie z dnia na dzien i boje sie, ze jej palce wkrotce nie beda sprawne nacisnac malego guzika na takiej sluchawce. Nie mam jednak nic do stracenia.  Dziekuje za rade.