Od Nowego Roku pojawi się zamiennik leku Rilutek

Zaczęty przez mnd.pl, 20 Grudzień 2012, 14:55:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mnd.pl

Z dniem 1 stycznia 2013 r. Rilutek będzie kosztował 647,98 zł. Jednak nie ma powodu do zmartwień - wchodzi na rynek zamiennik innej firmy też zawierajacy Riluzolum o nazwie "Riluzol PMCS" za 3,20 zł.


Pełna treść artykułu znajduje się pod adresem http://www.mnd.pl/?subaction=showfull&id=1356011701&archive=&start_from=&ucat=&

mab5

nas to już nie dotyczy, tata już nie bierze....a w czasie, kiedy brał choroba co miała z nim zrobić to i tak zrobiła.... :(
ale ciekawa jestem, czy ktoś, kto już zaczął brać Rilutek może się bez szkody dla organizmu "przesiąść" tak od ręki na nowy zamiennik... wiem, że np w przypadku innych leków neurologicznych tego typu przesiadki sa mocno odradzane pacjentom.....

szucia

Nie ma co się przejmować ceną rilutka,ja go kupowałam po kilkaset zł...to placebo,nie warto....Lekarze sami to przyznają...Miłość,troska i opieka najbliższych..Na to nie ma ceny..a lekarstwa na razie nie ma..czekamy..Ja wierzę,że nadejdzie ten moment..

magda83

wiesz szucia, może to i placebo, ale pewna grupa chorych która bierze Rilutek nie rezygnuje z niego, i w jakimś stopniu wierzy ze on działa. Więc nie wiem czy tak po prostu "nie warto". Mój tata na przykład wierzy że może coś ten lek mu pomoże i nie podjął decyzji o tym żeby przestac brać, mimo ze temat był delikatnie poruszany. Bierze go więc, choćby dla samej "psychiki".

Pawel

Szucia nie zgadzam sie z Toba. Wiele niezaleznych osrodkow udowodnilo w kilku duzych badaniach klinicznych z grupami kontrolnymi, placebo, podwojna slepa proba, ze Riluzolum przedluza czas zycia chorym na SLA dluzej niz placebo. A opinie lekarzy? Slyszalem juz z ich ust wieksze bzdury niz to ze Rilutek nie dziala np. mylili SLA z SM.

Jesli chcecie zyc (wprawdzie niewiele) dluzej bierzcie cos z Riluzolum
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

marek

Mama Rilutek łykała ok.4 lat,żyje od diagnozy ponad 10 z opuszkowym SLA.
Jestem pewny że rilutek ma działanie i przedłużył mamie życie!

szucia

Kochani,oczywiście,że macie swoje racje,przecież pisałam,kupowałam nie patrząc na cenę,mało tego, to ja wojowałam z mamą o regularne branie,to ja wykłocalam się,że ma się regularnie wentylować,walczyłam jak mogłam uwierzcie,ale zdania nie zmienię,mojej mamie nic nie pomógl...Przemawia być może przeze mnie rozgoryczenie....ale nie sądzę....Natomiast powiem Wam,że lekarze tacy są,kiedy postawią diagnozę,stawiaja kropkę,ja się nie poddawałam,ale przyszedł moment,że mama powiedziala dość..ale to już inna historia...

moniza

Mam receptę na 2 opakowania. Czy ktoś wie, gdzie jeszcze przed końcem roku mogłabym kupić rilutek?

Pawel

Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

Kasia87

szucia to co mam mamie powiedziec mamo nie bierz bo to i tak tobie zycia nie przedluzy a bez tego napewno szybciej umrzesz ? tylko moja milosc troska itd ciebie uleczy ?
Musi dawac cos ten Rilutek nie wierze ze nie nawet jesli w malym stopniu tylko cos daje to chory juz mysli innaczej  innaczej psychicznie  I JAK TU NIE PRZejmowac sie cena riluteku i tak fgo trzeba kupowac a kwota 640 a 3,20 robi wielka roznice dla wielu z nas .A lekarze  doskonale wszsycy wiem ze moga rowniez w tym wszsytkim sie mylic wiec prosze Ciebie szucia zachowaj takie pisanie dla siebie bo gdybym to pokazla teraz mamie i pokazala jej twoj wpis w stylu po co to brac to jak myslisz ucieszyła by sie ? Wszyscy wiem jaka jest prawda w tej chorobe ale nadziei nie ma prawa nikt odbierać .Pozdraiwam

melassa

Moniza, nie wiem skąd jesteś ale w pomorskim już w żadnej hurtowni nie ma Rilutka. Żadna apteka już nie może zamówić do 01 stycznia,bo nie ma skąd.  Jak wytłumaczyła mi to dzisiaj znajoma farmaceutka robią to z premedytacją bo im się to najzwyczajniej nie opłaca...

szucia

Kasiu,nie złość się,proszę,oczywiście,ze masz swoją rację,ja też mamie kupowałam,pilnowałam..ale nie zmieni to mojego zdania,że ten lek,to nie lek,na SLA nie ma lekarstwa i amen,zdania nie zmienię......Tak,troska,miłość,opieka,zabiegi dozwolone....Przepraszam Cię,ale to wszystko przedłuża życie,oczywiście,ale póki co nie ma lekarstwa.....skutecznego....Nie musisz pokazywać przecież takich postów,ale dlaczego nie mam napisać co sądzę?Kasiu,każdego dnia modlę sie  na swój sposób,o to,żebyśmy się tu mogli cieszyc nowiną..Jest lek!|Naprawdę!a póki co nie ma.Przepraszam Cię,ale jestem z opcji sceptyków.....szczerych do bólu,ale chyba mam prawo?

szucia

Kasiu,zamiennik rilutka już jest,poczytaj...nikomu nadziei nie odbieram,mimo,ze moje mamy nie ma,ja tę nadzieję mam,bo chorzy i ich opiekunowie są mi bliscy....Ale jestem wierna swoim poglądom od swojego tu 1szego postu..Nie złość się,spróbuj zrozumiec...Naprawdę rozumiem Twój ból,niech Twoja Mama bierze zamiennik rilutka,pilnuj tego..ale najwazniesze..bądz przy Niej,nadejdzie moment trudnych decyzji...Ciepło Cię pozdrawiam,Kasia

Marek op

Witam wszystkich i Pozdrawiam Jestm tu pierwszy raz .Zdiagnozowano u mnie SLA w ubieglym roku Przepisano mi lek o nazwie Rilutek przyjmuje go od wrzesnia ubieglego roku byl refundowany calkowicie za 3,20 .Na poczatku tego roku dostalem recepte i poszedlem do apteki zrealizowac cena jaka uslyszalem prawie mnie zabila 670 zlotych za opakowanie nie wiem co robic z czego zyc a przeciez nie tylko sam Rilutek biore. Jak oni tam na gorze mysla ci specjalisci tzw,,eksperci,, przed powiedzmy chwila 3,20 a za chwile 670 zl. Myslalem ze ten lek bedzie calyczas refundowany . Moze uznali ze nie jestesmy juz potrzebni w spoleczenstwie.Nie wiem co o tym wszystkim mam myslec. Wiem ze nie tylko ja mam takie problemy ale  inni tez ,zdaje sobie z tego sprawe wiem jak to jest i jak sie czuja ci ludzie.

teresa

http://www.mnd.pl/forum/index.php/topic,5045.0.html
Ten temat został już poruszony i tutaj znajdziesz odpowiedź:)

Nela

Marku
to dla ciebie odp
Nie ma powodu do zmartwien - wchodzi na rynek zamiennik innej firmy tez zawierajacy riluzolum o nazwie "Riluzol PMCS" za 3,20 zł.
pozdrawiam serdecznie  :D

Resa

Witam, czy słyszeliście już, że rilutek ma nie być refundowany? Wiecie może, skąd go wziąść jak go na nas nie stać? :( Może gdzieś jest tańszy? może czechy? Wiecie coś, macie podobny problem, że nie stać was na ten lek w tym nowym, wspaniałym roku?

Maria

"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

Marek op

Nie podziekowalem wam za podtrzymanie na duchu  faktycznie dostalem ten riluzol i jest ok Jeszcze raz wielkie dzieki wam na razie go biore Trafilem na fantastycznych rechabilitantow  sa super cwiczymy moje nogi bo one na razie dostaly najbardziej w kosc Dzieki nim chodzi mi sie lepiej Z przyjemnoscia tam chodze i nie odpuszczam bo za mlody jestem na odpuszczaniewiem ze to jest ciezka choroba i trzeba sie nauczyc z nia zyc

jankar

Marku, tak trzymaj.
Choroba jest częścią naszego życia i musimy nauczyć się z nią żyć :D