Hospicjum, domy opieki

Zaczęty przez oscar, 24 Sierpień 2018, 12:52:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

oscar

Hospicjum, domy opieki
Zarówno na forum jak i na Facebooku od czasu do czasu pojawia się temat Hospicjum lub domów opieki w którym można by umieścić chorego na SLA. Niestety nie ma nigdzie konkretnych informacji opartych na doświadczeniach i praktycznej wiedzy  np. od kogoś kto korzystał z tego typu ośrodków.
Propozycja i prośba – jeśli ktokolwiek z was może podzielić się  wiedzą gdzie są takie miejsca,  w których można umieścić na stałe chorego na SLA, napiszcie , na pewno może to przydać się wielu osobom. Niekoniecznie teraz ale też w przyszłości.
Andrzej Zaremba ,,Życie bez nerwów" – to opowieść o 7 latach życia z SLA

Marta Nowak

https://www.medisystem.pl/pl/osrodki/

Nie mam wiedzy na temat jakości usług w tym ośrodku - polecała nam go jedna P. Doktor jak Tata trafił na OIOM wiem że opiekują się pacjentami pod respiratorem.  Zapewne wiedzą Państwo że NFZ na pacjenta z SLA przeznacza nie małe pieniądze także powstają takie ośrodki za które rodzina nic nie dopłaca tak przynajmniej zrozumialam wypowiedz wspomnianej Pani doktor jeśli się mylę proszę o korektę. Pozdrawiam.

oscar

#2
Informacje z Facebooka

Hospicjum św.Elzbiety w Złotowie . Cudowne miejsce i cudowni ludzie
z PEG przyjmują na pewno, z respiratorem - brak informacji
Andrzej Zaremba ,,Życie bez nerwów" – to opowieść o 7 latach życia z SLA

oscar

Informacja z Facebook

Na Dolnym Śląsku tylko jedno miejsce, gdzie przyjmują chorych pod respiratorami. Hospicjum i dom opieki paliatywnej w Będkowie (pod Trzebnicą). Opieka średnia, dużo trzeba egekwować, szukać pielęgniarek, bo często się nie poczuwają, zajete paleniem papierosów, biegać za nimi, bo jakiemuś pacjentowi piszczy rozlączony respirator. Wiadomo, nie wszystkie takie pielęgniarki, ale sporo... dużo mogłabym opowiadać... niestety to jedyne miejsce :( ponoć gdzieś w Polanicy czy koło Szklarskiej Poręby jest kilka łóżek dla takich chorych.
Andrzej Zaremba ,,Życie bez nerwów" – to opowieść o 7 latach życia z SLA

oscar

Informacja z Facebooka

Łódź, Hospicjum Łupkowa 1. Przyjmują tylko z respiratorem. Personel pielęgniarski, rehabilitanci i pracownicy niemedyczni - w większości serdeczni i zaangażowani w opiekę. Placówka nowo wybudowana, świetnie wyposażona w sprzęt medyczny, piękne pokoje.
Andrzej Zaremba ,,Życie bez nerwów" – to opowieść o 7 latach życia z SLA

oscar

Informacja z Facebooka

Lekarz z hospicjum domowego który zajmuje się moja mamą, mówił nam że każde hospicjum przyjmuje z rozpoznaniem sla. Więc chyba wprowadził mnie w błąd.
Jeśli chodzi o Pomorze to Słupsk ma hospicjum, empatyczne panie.Przyjmują z pegiem i respi. Opieka dobra. To nie dom wiadomo. Kilkoro znajomych korzystalo z ich usług i byli zadowoleni.
Andrzej Zaremba ,,Życie bez nerwów" – to opowieść o 7 latach życia z SLA

oscar

Informacja z Facebooka

 W Białymstoku hospicjum przy ul. Sobieskiego. Miła, opiekuńcza, empatyczna kadra.
Andrzej Zaremba ,,Życie bez nerwów" – to opowieść o 7 latach życia z SLA

oscar

Informacja z Facebooka

ZOl Gdańsk, szpital Kolejowy... Fachowa opieka, miła kadra...
Andrzej Zaremba ,,Życie bez nerwów" – to opowieść o 7 latach życia z SLA

oscar

Informacja z Facebooka

 z PEGiem i respiratorem na pewno ośrodek Joanna w Mierzecicach
Andrzej Zaremba ,,Życie bez nerwów" – to opowieść o 7 latach życia z SLA

oscar

Informacja z Facebooka

ośrodek w Krynce koło Łukowa. Wygląda na nowy ośrodek. Mają oddział z wentylacją, gdzie głównie są osoby z SLA. Oddział jest mały 8 łóżek w 4 pokojach, ściany przeszklone, na środku sali jest biurko pielęgniarki - myślę, że to atut.
Andrzej Zaremba ,,Życie bez nerwów" – to opowieść o 7 latach życia z SLA

oscar

Andrzej Zaremba ,,Życie bez nerwów" – to opowieść o 7 latach życia z SLA