SmartNav, Blinklt a System Sensor

Zaczęty przez marek, 06 Lipiec 2011, 20:12:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marek

Blinklt
Urządzenie umożliwiające pisanie i sterowanie myszą za pomocą mrugania

cena: 7299 zł

System Sensor
1100zł-1400zł

Tak pomyślałem może ktoś skonstruował by asystor kaszlu 6 razy tańszy??Wtedy cena urządzenia  nie 22.248 zł tylko koszt urządzenia byłby 3.708 zł. ;D Łatwiej było by chorym i opiekunom załatwić kasę!!

napisałem tak porównując dwa urządzenia o podobnych zastosowaniach,a tak innych cenach!
JEDNAK MOŻNA NIE ZARABIAĆ NA CHORYCH!

anna01

Moja Mamulka pisze tu do Was za pomocą SmartNav - cena ok. 2000zł

romantv

#2
SmartNav, Blinklt urządzenie bardzo fajne i może jest dostępne cenowo dla niektórych.
Jednak pragnę podkreślić tego typu urządzenia wymagają od osoby niepełnosprawnej bardzo dużego skupienia podczas pisania.
Natomiast podczas pisania za pomocą Systemu Sensor można swobodnie rozmawiać (oczywiście jeżeli istnieje taka możliwość przez osobę niepełnosprawną) oraz wzrok nie musi być skupiony na ekranie monitora. Urządzenie można podłączyć do każdego mięśnia człowieka i już możemy pracować. Za pomocą Systemu Sensor możemy sterować odbiornikiem TV, wieżą, DVD oraz innymi urządzeniami na podczerwień. System również współpracuje z programem IVONA - program umożliwia wypowiadanie komunikatów, które wcześniej zostały zapisane w panelu "komunikaty". Oczywiście komunikaty te należy samemu do własnych potrzeb zmodyfikować w panelu "ustawienia".

Pozdrawiam wszystkich
Roman Biadała

anna01

SmartNav - też używamy z IVONĄ :) i mówi za Mamulkę  :)

romantv

Witam
Wersja V2 umożliwia sterowanie za pomocą powiek należy precyzyjnie ustawić czujnik systemu sensor na powieki i ustawić odpowiednio czułość czujników. W wersji prototypowej Systemu Sensor V1 można było sterować powiekami i moduł był zamocowany na oprawkach okularów, w internecie jeszcze można znaleźć zdjęcia.
Muszę jednak podkreślić, że sterowanie takie jest bardzo męczące!

Roman Biadała

irena

Panie Romanie ,jeżeli chory porusza dłonią  przesuwając nią po podłożu ,to która wersja mogłaby być przydatna?

romantv

Witam serdecznie.
Proponuję wersję Systemy Sensor V2, jestem przekonany że doskonale ona zda w tym przypadku egzamin. Czujnik powinien być przymocowana do podłoża a osoba niepełnosprawna przybliża dłoń do sensora. Oczywiście można czujnik zamocować w inny sposób, który odpowiada Państwu.

Pozdrawiam
Roman Biadała

marek

#7
Jak już moderatorzy wszystkie posty o Systemie Sensor i innych urządzeniach do komunikacji z chorym uporządkowali,to pozwolę sobie przypomnieć o jeszcze jednym urządzeniu-mimo że jego cena jest zaporowa;
http://mnd.pl/forum/index.php/topic,2686.msg11850.html#msg11850

marek

Cytat: irena w 08 Lipiec 2011, 18:40:21
Panie Romanie ,jeżeli chory porusza dłonią  przesuwając nią po podłożu ,to która wersja mogłaby być przydatna?
Pani Irenko Stowarzyszenie zakupiło System Sensor V2,proszę zapytać Pawła o możliwość przetestowania ;)
pozdrawiam

Pawel

#9
Marku, Ewa Zwonik bedzie sie uczyc obslugi wiec jeszcze nie wypozyczamy;). Urzadzenie jeszcze do niej nie dotarlo, eh wakacje:)
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

marek


romantv

Witam serdecznie.
Projekt bardzo ciekawy, sam zastanawiałem się czy nie wykorzystać w Systemie Sensor fal EEG. Jednak urządzenie wymagałoby nauki, osoba niepełnosprawna musi "nauczyć" urządzenie (algorytmy sztucznej inteligencji).
Jestem ciekaw ceny tego urządzenia oraz kompatybilności niepełnosprawny a system.
Owszem istnieją konsole do gier, które działają na podobnej zasadzie jednak opinie są raczej negatywne.
Pomysł jest jednak godny uwagi !

PS
Naprawdę z całego serca życzę by projekt ten był dostępny w cenie 200 zł przynajmniej Polska w tej dziedzinie będzie górą. 200 zł a 60000 zł Smiley, powodzenia.

romantv

#12
Witam serdecznie.
Zapraszam do pobranie nowej wersji programu "System Sensor" 2012 wersja 3.
www.systemsensor.pl

www.facebook.com/SystemSensor


romantv

System Sensor - projekt dla osób niepełnosprawnych.
Masz uwagę? Chcesz podyskutować? Chcesz ocenić wynalazek?
Napisz post na tablicy. Dziękuję - twórca projektu Roman Biadała.
http://www.facebook.com/SystemSensor