Kiedy chory na SLA powinien otrzymać komunikator

Zaczęty przez RILU, 18 Czerwiec 2012, 10:10:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

RILU

Oto jest zadanie dla medyków i innych zajmujących się pomocą chorym na SLA
Po paru latach choroby SLA doszedłem do wniosku ,że chorzy
po otrzymaniu diagnozy SLA powinni natychmiast otrzymać
komunikator np:. SENSOR.
Argument:.
Nie każdy zdaje sobie sprawę ,że choroba jest progresywna i uciekający czas zabiera
choremu możliwości nauki obsługi urządzeń komunikacyjnych.
Dlatego od początku choroby ,chorzy na sla powinni trenować obsugę i
przyzwyczajać się do np;,sensora.
Komunikacja jest bardzo ważna dla opiekunów bo wiemy wtedy co się  dzieje z chorym
już niemówiącym i ledwo poruszającym kończynami.Chory porozumiewia się z nami.
Czy w takim w/w stanie w jakim jest chory na sla , chory nauczy się sterować urządzeniem
kontaktującym się z opiekunami - bo otrzymał urządzenie będąc już w ciężkim stanie ?!     Chory jest w pełni świadomy .Oni piszą książki i piękne wiersze .
Przepraszam ,ale komuś bym przywalił ale mogę tylko wirtualnie, bo nie mogę się ruszyć


Moim zdaniem , w dniu  diagnozy SLA chory powinien otrzymać urządzenie komunikacyjne
Otrzymanie w późniejszym terminie ,gdy chory jest bezwładny i niemówiący
jest bzdurą i nonsensem bez granic. Możliwość nauki obsługi urządzenia przez chorego jest ograniczona i mało skuteczna.
Chorzy w stanie ciężkim nie mogą być absulutnie omijani w przypadku wcześniejszego
wypisywania recepty innym z początkowymi objawami  ,ponieważ niektórzy w ciężkim stanie po pewnym dłuższym okresie ćwiczeń mogą coś
nie coś się nauczyć.Poza tym byłoby to tzw oszczędzanie pieniędzy na ciężko chorych

Także uczmy się obsługiwać od początku choroby ,później będzie bardzo trudno
i wystąpią kłopoty to znaczy nieporozumienia między chorym a opiekunem w ustaleniu
np :. potrzeby fizjologicznej,co boli,gdzie swędzi,czy chce leżeć na prawym boku lub lewym
,czy chce oglądać film w TV,chce spać,duszno ,widoczność liter na monitorze itp
RILU :)

Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

Beatka

Masz w zupełności rację Rilu.
Ja kupiłam dla Jarka SYSTEM SENSOR V2 rok temu. Jarek nie musiał uczyć się obsługi, bo świetnie obsługiwał komputer, już dla mnie nie byłoby to takie proste. To urządzenie jest super i jest bardzo pomocne w komunikacji z chorym. My tylko nie pomyśleliśmy, że ta wersja V2 nie sprawdzi się przy dużym ślinieniu się chorego. Teraz, gdy mowa pogorszyła się i ciężko mi Jarka zrozumieć urządzenie jest nieprzydatne. Nie kupię następnej wersji tego urządzenia, bo mnie na to nie stać. Podsumowując, urządzenie jest super, trzeba tylko wybrać odpowiednią wersję dla chorego, aby była przydatna.
Pozdrawiam, Beata

romantv

#2
Informacja dla Pani Beaty
Proszę o kontakt tel. 502 485 205 Roman Biadała

Zapraszam na strony:

www.facebook.com/SystemSensor

www.systemsensor.pl

Pozdrawiam