Czy badanie chorych z wysp Guam pomoże nam poznać przyczynę SLA?

Zaczęty przez mnd.pl, 03 Grudzień 2008, 20:05:36

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mnd.pl

W drugim dniu Międzynarodowego Sympozjum poświęconego SLA/MND w Birmingham w Anglii, naukowcy rozmawiali o prawdopodobnej przyczynie SLA opracowanej n?a podstawie pewnej postaci tej choroby występującej u mieszkańców archipelagu wysp Guam.



Nie jest znana przyczyna SLA! Niniejszy artykuł przedstawia jedną z licznych hipotez.


Źródło:www.mndassociation.org



Pełna treść artykułu znajduje się pod adresem http://www.mnd.pl/?subaction=showfull&id=1228331136&archive=&start_from=&ucat=&

Wiktoria

Witam wszystkich!

mam pewne przemyślenia odnośnie tego artykułu. Otóż szukając informacji na temat sinic, który w powyższym artykule przedstawione są jako potencjalne przyczyny choroby natrafiłam na artykuł w miesięczniku budowlanym, gdzie reklamowany był środek usuwający pleśń, sinice i grzyby ze ścian.
Sięgając pamięcią wstecz przypomniało mi się, że odkąd Rodzice wymienili stare drewniane okna na nowe plastikowe, jakieś 12 lat temu albo i więcej to pojawiła się u Nas w domu wilgoć a wraz z nią właśnie pleśń i grzyby oraz co teraz przychodzi mi do głowy najprawdopodobniej też sinice???

Proszę Was o informację, czy mieliście do czynienia z wilgocią, grzybami, pleśnią w domach?

My akurat mieszkamy w domu, więc jest pełno takich miejsc, piwnica, garaż, jak to na wsi zresztą.
W bloku jest sucho i wilgoci raczej nie ma