SLA w diagnozie

Zaczęty przez kret123, 27 Marzec 2019, 10:40:25

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

the_kure

aronia przeciez borelioza moze tez zaatakowac serce , dawac objawy twardzinopodobne na pubmedzie jest tyle opisanych przypadkow boreliozy czesto nieprawdopodobnych i surrealistycznych  wrecz.   

nie rozumiem czemu niektorzy zachowuja sie jakby wszechswiat caly zostal juz podbity i wszelkie prawa nim rzadzace zostaly opanowane poznane. i spisane w kilku podrecznikach .
przyroda jest nadal odkrywana. aronia nie mozeszp owiedziec o tym jak dziala borelioza i bartonella bo tego nie wiesz. przeciez jeszcze w latach 90 jak by trtafil do ciebie pacjent z borelioza to bys go faszerowala sterydami albo wyslala do psychiatry.  minelo kilkanascie lat i nagle wszyscy wiedza wszystko o kazdej bakterii. otoz nie wiedza i pewnie za 100 lat nauka i medycyna bedzie miala problermy i pytania bez odpowiedzi.


https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5458018/ tutaj jakis przyklad bartonelli leczonej rok czasu -  ze tez nikt na stosie tych lekarzy nie spalil.

Ja30

Cytat: the_kure w 21 Sierpień 2019, 23:16:36aronia przeciez borelioza moze tez zaatakowac serce , dawac objawy twardzinopodobne na pubmedzie jest tyle opisanych przypadkow boreliozy czesto nieprawdopodobnych i surrealistycznych  wrecz.  

nie rozumiem czemu niektorzy zachowuja sie jakby wszechswiat caly zostal juz podbity i wszelkie prawa nim rzadzace zostaly opanowane poznane. i spisane w kilku podrecznikach .
przyroda jest nadal odkrywana. aronia nie mozeszp owiedziec o tym jak dziala borelioza i bartonella bo tego nie wiesz. przeciez jeszcze w latach 90 jak by trtafil do ciebie pacjent z borelioza to bys go faszerowala sterydami albo wyslala do psychiatry.  minelo kilkanascie lat i nagle wszyscy wiedza wszystko o kazdej bakterii. otoz nie wiedza i pewnie za 100 lat nauka i medycyna bedzie miala problermy i pytania bez odpowiedzi.


https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5458018/ tutaj jakis przyklad bartonelli leczonej rok czasu -  ze tez nikt na stosie tych lekarzy nie spalil.
The kure 100 % racji.
Opieracie sie na publikacjach i jakkejs wiedzy lekarzy uczonych 20-30 lat temu. Wczytajcie sie w historie ludzi. To do mnie przemawia.
Ta osoba o ktorej pisalem z diagnoza Sla wstala z wozka i zyje i chodzi juz 10 lat dzieki leczeniu bartonelli. I to nie jest wyssane z palca , bo ta osoba pisala ostatnio na Waszej grupie Facebok, ze mial mylna diagnoze.

kret123

Cytat: Aronia w 21 Sierpień 2019, 22:51:21Kret 123, muszę Cię zasmucić. Zakażenie krętkiem Borrelia przebiega m.in. pod postacią tzw neuroboreliozy lub zapalenia stawów. Nie zdarzają się objawy łączone. Zapalenie stawów zwykle jest asymetryczne. Objawem zapalenia stawów nigdy nie jest "strzelanie" w stawach. To o czym teraz piszesz, wynika na 99% ze spastyki. Stawy biodrowe nie bolą podczas leżenia na boku. Pierwszym objawem w przypadku zajęcia stawów biodrowych jest ból w pachwinie i podczas rotacji wewnętrznej.
Co robić? Spróbuję to opisać w dziale moja historia.  Obiecałam, ale mam problem z pisaniem i wyjeżdżałam...Teraz się zmobilizuję.
Życzę Ci, żeby to była borelioza, ale mam duże wątpliwości. Masz komplet badań, wracasz pewnie niedługo z wakacji, więc pewnie jakoś dotrzesz do specjalisty.

Proszę Cię nie pisz nieprawdy. Nie ma czegoś takiego jak typowe objawy boreliozy. Poczytaj sobie co na stronie o boreliozie pisze lekarz dr hab. T. Wielkoszyński, który się nią zajmuje. Co piszą o objawach klinicznych ludzie którzy przeszli boreliozę.
Stawy mogą być zajęte symetrycznie lub asymetrycznie. Strzelanie w stawach to częsty objaw Boreliozy. Piszą o tym pacjenci ze zdiagnozowaną boreliozą. Natomiast nie piszą o tym chodzący pacjenci SLA.
Strzela mi jedno kolano i jedno biodro w wyniku spastyki? Puchły mi stawy skokowe w czerwcu 2019 w wyniku spastyki? Człowiek chodzący? Bez żartów.
Jeśli chodzi o spastykę, to baclofen na mnie nie działa, nie eliminuje moich problemów, większe dawki powodują jedynie efekt wyczerpania. Biorę go głównie dlatego bo ma dobre dla mnie właściwości nasenne.
Przecież to nie ja wymyśliłem, że wczesnych fazach neuroboreliozy zachodzi wysoka reaktywność OspC (22 kDa, p23-25). I właśnie to mi wyszło dodatnie.
Poza tym przypominam, że oficjalnie mam teraz zdiagnozowane PLS i to prof. dała mi skierowanie do poradni chorób zakaźnych. Sama od  siebie po mojej relacji, ja jej o to nie prosiłem.

Odnośnie problemów z pisaniem polecam dodatek do chrome zamieniający mowę na tekst
https://chrome.google.com/webstore/detail/voice-to-text/jdcdafhjjjfnkoeilnjmnadadaoehgdc?hl=pl

Alternatywnie wprowadzaj tekst mówiąc w smartphone.
Życie to dążenie Wszechświata do maksymalizacji wzrostu entropii.

Aronia

Niepotrzebnie się nakręcasz i jesteś niesympatyczny. Miałeś rzeczywisty problem ze stawami skokowymi i w dodatku źle leczony. Jestem specjalistą chorób wewnętrznych i reumatologii. Trochę znam się m.in.na stawach i ...już w Twoim wątku nic nie napiszę, bo szkoda mi czasu.

the_kure

aronia jak ja bylem niesymaptyczny to przepraszam.  anyway troche z innej beczki: na anglojezycznych stronach pisza ze podczas diagnostyki sla nalezy wykluczyc wirusa hltv - zastanawia mnie czy ktokolwei kw PL slyszal o czyms takim i czy ktokolwiek to wykluczal .

ponadto tak jak gun kiedys napisal ze w usa 10procent diagnoz jest blednych to pytanie moje brzmi - z czym najczesciej jest sla mylone ?  borelioza kila polineuropatia ? zatrucie ?

swoja droga w przyrdzie jest jeszcze tyle roznych nieodkrytych drobnoustrojow, a jezeli nawet dkrytych to niepoznanych.

Aronia

Nie znam tych danych, że w  USA jest 10% diagnoz SLA. Jak znajdę, to odpowiem.

versus

Cytat: kret123 w 22 Sierpień 2019, 08:40:42Stawy mogą być zajęte symetrycznie lub asymetrycznie. Strzelanie w stawach to częsty objaw Boreliozy. Piszą o tym pacjenci ze zdiagnozowaną boreliozą. Natomiast nie piszą o tym chodzący pacjenci SLA.
Strzela mi jedno kolano i jedno biodro w wyniku spastyki? Puchły mi stawy skokowe w czerwcu 2019 w wyniku spastyki? Człowiek chodzący? Bez żartów.
Jeśli chodzi o spastykę, to baclofen na mnie nie działa, nie eliminuje moich problemów, większe dawki powodują jedynie efekt wyczerpania.

Jestem chorym z kliniczne pewnym SLA. Chodzącym chorym z kliniczne pewnym SLA. Mam spastyke. Strzela mi w kolanie. Strzela w biodrze. puchną stawy skokowe. Baclofen na mnie działa.

Dopuszczasz różnorodność w każdej innej chorobie. To czemu nie robisz tego z MND?  
Jestem Twoim Fanem !!!

the_kure

dziwnie sie zaczyna robic bo zrobil sie jakis podzial: jedni namawiaja kreta do walki, a inni nadzieje odbieraja... a jak on sie zalamie to potem ostatecznie znow jakis milosiorny samarytanin nasle na niego policje.

kret u Ciebie ta choroba w ogole postepuje czy sie wszystko zatrzymalo ?

https://www.huffpost.com/entry/man-diagnosed-with-als-di_b_8891262?guccounter=1&guce_referrer=aHR0cHM6Ly93d3cuZ29vZ2xlLnBsLw&guce_referrer_sig=AQAAABPfrIGrbATLmzgK5UOrr2xl6bUtQqv27AufpNjfluH2CT4gev6t8UKzGp5fRs5bsjFX3wbZZchKNThO3e8VHLUVUhfN6YhAKxvz-HnYNfKISAfBCKuNKxzWNdJU4eNpVSN4wIxFy6CIt8RZcKlK86chFpQVOlbqdZSGoPdR8T-4

kret123

#228
Cytat: versus w 24 Sierpień 2019, 22:25:44Jestem chorym z kliniczne pewnym SLA. Chodzącym chorym z kliniczne pewnym SLA. Mam spastyke. Strzela mi w kolanie. Strzela w biodrze. puchną stawy skokowe. Baclofen na mnie działa.

Dopuszczasz różnorodność w każdej innej chorobie. To czemu nie robisz tego z MND?

Ponieważ nie ma czegoś takiego jak klinicznie pewne SLA.
Wpisali mi "Klinicznie prawdopodobne SLA według kryteriów EI Escorial". Pewne SLA to w autopsji.
Poza tym to nie ja sobie wypsiałem skierowania do zakaźnika i reumatologa. W wyniku dodatniego Borelioza IgG PMR, wywiadu i oceny klinicznej wypisał to na pilne Prof. neurolog na Banacha.
 
Życie to dążenie Wszechświata do maksymalizacji wzrostu entropii.

versus

Błąd.

Jest coś takiego jak klinicznie pewne SLA. Lekarze z Banacha mi wypisali to w dokumentach. Ci sami co Pana skierowali na dalsze badania.  Powiem więcej. Klinicznie pewne SLA wypisane ma co najmniej 231 osób z Europy i USA.

Życzę Panu by poszukiwania były owocne.


Proszę też czasami ugryźć się w język w chwili pisania czegoś czego nie jest Pan pewien lub gdy podważa Pan czyjąś nabytą na własnym doświadczeniu wiedzę.

Jestem Twoim Fanem !!!


the_kure

ogarus nie dziala ? bo ja kliknalem i mi dziala.  tam sa opiane przypadki ludzi z als gdzie zostala blednie postawiona diatgnoza.

kret123

Cytat: versus w 25 Sierpień 2019, 19:43:12Błąd.

Jest coś takiego jak klinicznie pewne SLA.

Otóż jestem pewien.
Pewne SLA piszą neurolodzy, gdy wynika to z kryteriów EI Escorial. To jest kryterium objawowe, a nie przyczynowe. W dodatku nie jedyne.
Według tych kryteriów to w PL jest więcej jak 230 osób :) Statystycznie na PL wypada ~1000 osób.
Pewne to jest zobaczenie w autopsji zmian patologicznych charakterystycznych dla SLA.

Przykładowo w innej chorobie neurologicznej SMA znana jest przyczyna, zatem kryterium oceny jest wiarygodne, bo przyczynowe.
Życie to dążenie Wszechświata do maksymalizacji wzrostu entropii.

GUN

#233
kret, myślę, że się mylisz.

Jak najbardziej jest coś takiego jak klinicznie pewne SLA i składa się na to:

-objawy uszkodzenia LMN
-objawy uszkodzenia UMN
-charakterystyczny przebieg choroby (początek dystalny, asymetria objawów)
-udokumentowany postęp objawów (np na skali funkcjonalności)
-wykluczenie chorób imitujących
-potwierdzenie w badaniu emg (el escorial)

Pozdrawiam

kret123

#234
Cytat: GUN w 26 Sierpień 2019, 10:37:28kret, myślę, że się mylisz.

Jak najbardziej jest coś takiego jak klinicznie pewne SLA i składa się na to:

-objawy uszkodzenia LMN
-objawy uszkodzenia UMN
-charakterystyczny przebieg choroby (początek dystalny, asymetria objawów)
-udokumentowany postęp objawów (np na skali funkcjonalności)
-wykluczenie chorób imitujących
-potwierdzenie w badaniu emg (el escorial)

Pozdrawiam


To są wszystko objawy, a nie przyczyna. Żadne kryterium objawowe (nie tylko w medycynie) nie jest 100% pewne. 100% to kryterium przyczynowe.
Ja piszę o pewności, a nie wysokim prawdopodobieństwie.

Mój przypadek
W oparciu o kryteria objawowe, czyli przewaga uszkodzenia UMN nad LMN (w klasycznym SLA tak nie jest), oraz braku charakterystycznego przebiegu choroby (początek dystalny, asymetria objawów),
stwierdzono u mnie na Banacha PLS, bo w PLS możliwy postęp symetryczny, ale postęp objawów nie pasował do PLS (chodzik to po 6 latach, a nie miesiącach), więc poszło skierowanie.
Zgadzam się z oceną na Banacha. 
Życie to dążenie Wszechświata do maksymalizacji wzrostu entropii.

Ogaruus

Jest coś takiego jak Klinicznie Pewne SLA.
Koniec, kropka.
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

kret123

#236
Byłem wczoraj u dr n. med. chorób zakaźnych. Po wysłuchaniu mnie i zobaczeniu dodatniego KKI IgM stwierdził, że mam świeżą Boreliozę i dał Zamur 500 na 20 dni. 2x500mg na dobę.
Zamur pomoże też na moje zatoki, oby załatwił nocne bóle stawów biodrowych.
Zobaczymy.
Życie to dążenie Wszechświata do maksymalizacji wzrostu entropii.

Ogaruus

Dobrze, że chcą leczyć, a nie zwalać wszystkiego na SLA  :D

@kret123
Życzę Ci poprawy  :-*
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

GUN


the_kure

jezeli to co Ci jest to jest rzeczywiscie borelioza to wedlug aktualnych dogmatow wiary powinienes byc przeleczony minimum 3 tygodnie biotraksonem dozylnie . (fajnie jak by to byl miesiac)

albo chociaz doxycyklina - bo niby tez do mozgu penetruje. (ale w wiekszych dawkach ( ilads))

w kazdym razie zycze Ci jakiejkolwiek reakcji na ten antybiotyk bo wbrew pozorom nawet pogorszenie - bedzie dobrym znakiem.


w ogole dziwne ze zakazniczka uznala test KKI - przeciez to ilads a illads to zlo .


aaaa i nie jedz cukru i pieczywa bialego za to   duzo probiotykow i ogorkow kiszonych ..  z tych dostepnych a aptece to chyba diclofor jest oks.