Medycyna Ludowa - czy ktoś zna tą metodę leczenia?

Zaczęty przez Iza, 02 Styczeń 2013, 22:05:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ogaruus

Zgadzam się z p. Bożenką. już dawno na forum uzgodniliśmy, że medycy ludowa to hochsztaplerstwo. a komórki wszczepiają i w Olsztynie i Częstochowie i nikt  nie pisze na forum czy widać różnice...
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

Bożenka_

 Nic nie uzgadniałam na forum o medycynie ludowej.
Wierzę w ziołolecznictwo. Nie wszystko można leczyć ziołami. Wielka szkoda  :'(

oscar

Hm ...
Komórki macierzyste – pewnie byśmy już wszyscy wiedzieli o pozytywnych efektach, nikt nie ukrywałby sukcesów medycznych, pół świata jeździłoby do Olsztyna a drugie pół do Tel Awiwu, a jakoś tak się nie dzieje
Rilutek, Riluzol – przebieg SLA jest tak bardzo indywidualny, że chyba nikt nie potrafi określić na ile realnie pomaga, nie są prowadzone żadne bieżące statystyki, na żadnym forach światowych lekarskim/chorych  nie znalazłem konkretnych informacji, porównań, odniesień. W teorii opóźnia - a w praktyce   ? Ja biorę, ale nie wiem co by było gdybym odstawił, czy możnaby jednoznacznie stwierdzić, że pogorszyłoby się z tej a nie  innej przyczyny ?
Radicut – Japonia, a reszta świata  ?
W sprawie innych leków, poszukiwań, wszelkie poważne światowe media i informatory medyczne milczą
Najważniejsze jest wykrycie przyczyny – a tu jest klops. Podobno w 2014 na konferencji neurologów w USA właśnie ukierunkowano działania badawcze na związki przyczynowe, a potem po nitce ...

Czekamy nadal na naszego Roberta Kocha od SLA. Byle się pospieszył ...
Andrzej Zaremba ,,Życie bez nerwów" – to opowieść o 7 latach życia z SLA

Bożenka_

W 2001, 2002 roku na Klinice w Krakowie miałam kontakt z chorymi na SLA, którzy mieli przeszczepy na Ukrainie. Byliśmy pacjentami dr Tomik. Opowiadali jak to wyglądało.
W tych latach to były eksperymenty.

Synowa mojej siostry była dawcą komórek macierzystych w USA. Ratowała brata chorego na raka. Krew pobierana była w wyznaczonej klinice w Krakowie do specjalnych pojemników przysłanych ze Stanów i wysłana z powrotem do badań. Była zgodność. Dziewczyna na koszt amerykańskiej kliniki poleciała do USA.

Prowadzę telefon Stowarzyszenia. Dzwonią chorzy, którzy byli w Olsztynie. Wszystkie rozmowy traktuję poufnie, moralnie nie czuję potrzeby informowania i przekazywania zasłyszanych informacji. Proszę zawsze aby opisali to na forum.

Jestem stara i wiekiem i stażem na forum. Nie czuję się jednak starym wyjadaczem. Nie interpretuję objawów ani wyników badań.
Cieszy mnie to, że zaglądają tu osoby niekoniecznie chore na SLA. W dzisiejszych czasach i chorej służbie zdrowia warto iść do lekarza choć trochę przygotowanym.

Jak i czym byłam leczona opisywałam na forum. Od pierwszego dnia diagnozy ćwiczyłam. Spotykam się z chorymi u siebie w domu, dzielimy się doświadczeniami, rozmawiamy nie tylko na temat choroby, zawiązują się przyjaźnie, znajomości. Fajnie porozmawiać z kimś co czuje i przeżywa to co ja.

Kocham życie nawet to z "drzazgą" dlatego łykam i biorę wszystko to co proponują mi lekarze. Sugeruję także rzeczy wyczytane na forum.

PiotrZag

Dzień dobry! Mieszkam niedaleko tej Akademii, a właściwie Zakładu Rehabilitacji Leczniczej EAML. Leczył się tam mój znajomy z Wrocławia, a ja z ciekawości czasami tam zaglądam i sprawdzam co nowego wymyślili. Nie namawiam nikogo na leczenie, a zwłaszcza na turnus dwu tygodniowy, gdzie wiadomo, że przy SLA jest to na pewno nic. Zabiegi są takie: oczyszczanie wątroby i jelit, usuwanie pasożytów, sauna, borowina na różne sposoby, meduzy, pszczoły, pokrzywy, masaż kamieniem, w celu oczyszczenia żył, lewatywy (różne), masaże wodne,masaż miodowy,krioterapia, detoksykacja, elektrostymulacje, bioenergoterapia,okłady całego ciała różnymi miksturami ziołowymi, piwnymi, rehabilitacja, wywary z leczniczych grzybów.Oprócz Dr Haretskiego pracują tam rehabilitanci z dyplomami,  lekarz, pielęgniarka, osoby sprzątające, osoby odpowiedzialne za catering i kilka kobiet w biurze. Pacjent dostaje do rąk grafik, dzięki czemu wie jakie zabiegi ma danego dnia (nr gabinetu, piętro-są  4 poziomy, imię rehabilitanta). Zabiegi są od godz 7.30 do 20.00. W telewizji internetowej "Porozmawiajmy" jest kilka jego wykładów o samodzielnym leczeniu w domu różnych dolegliwości. Są ciekawe, można w wolnej chwili sobie pooglądać. Mnie niestety nie stać, żeby leczyć się w tym Zakładzie, ale mój znajomy znowu tam jedzie. Jemu to służy, ale nie jest chory na SLA. Acha, no i dowiedziałem się, że oferują swoje usługi na stronie internetowej poświęconej turystyce medycznej- medi-tour.pl http://www.medi-tour.pl/999,0,zaklad-rehabilitacji-leczniczej-swiebodzice.html  Nie zachęcam, nie polecam, wiadomo, że każdy organizm jest inny, ja tylko przekazuję informacje dla ciekawych. Z Bogiem. Piotr