Jakie ćwiczenia może wykonywać chory?

Zaczęty przez Basia, 17 Grudzień 2005, 12:31:52

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 11 Gości przegląda ten wątek.

Basia

Mam pytanie odnośnie rehabilitacji przy SLA. Jakie ćwiczenia może wykonywać chory? Bardzo mi potrzebne te informacje. Szkoda, że dział ,,Rehabilitacja" jest jeszcze w budowie. Mam nadzieję, że szybko powstanie, bo jest bardzo potrzebny. Niestety wielu lekarzy wie niewiele lub nic  o rehabilitacji przy SLA, a na pytania odnośnie ćwiczeń wzruszają ramionami. W dodatku każdy mówi co innego.
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Pawel

#1
Witaj!

Jeśli chcesz mogę Ci wysłać materiały na podstawie, których ma powstać dział rehabilitacja. Podaj mi proszę tylko adres emailowy.
Mój to malybula@op.pl

Pozdrawiam!
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

Basia

#2
Jestem wdzięczna za tak szybką reakcję. Wysłałam Ci maila i czekam na materiały.


Ćwiczenia logopedyczne z Waszej strony  już wydrukowałam i mam nadzieję, że od dzisiaj będą stosowane.

dr Barbara Tomik

Rehabilitacja w SLA jest bardzo wazna, ale musi byc odpowiednio, indywidualnie dobrana, nieobciazajaca tzn- lepiej cwiczyc 10 razy dziennie po 2 minuty ( tylko do granic zmeczenia) niz 1 raz 20 minut!
Pytanie jest zbyt ogolne- rehabilitacja zalezy od stanu klinicznego chorego, rodzaju objawow.
Prosze wybaczyc- w tym miejscu nie da sie powiedziec wiecej o rehabilitacji, odsylam do naszego Poradnika dla chorych na SLA/MND.
Pozdrawiam
BT

Piotr M

Pani dr Barbara Tomik wspomniała o "Poradniku dla chorych na SLA/MND". Bardzo proszę o informacje jak można go zdobyć, oraz jak zdobyć inne materiały dotyczące tej choroby. Parę dni temu dowiedzieliśmy się że bliska osoba z rodziny jest chora na tą straszną chorobę. Proszę o pomoc!
Piotr M (madej@wmc.com.pl)


iwona

w tej chorobie rehabilitacja jest najwazniejsza trzeba znalezc u siebie w miejscowosci dobrego rehabilitanta neurologicznego nalezy spytac o niego lekarza prowadzacego,w szpitalu ktos napewno pomoze ja tak szukalam dla mamy mam takie namiary w Tarnowie (na nasz FUNDUSZ nie ma co liczyc pacjentowi nalezy sie tylko 10 zabiegow na pol roku a w tej chorobie nalezy cwiczyc codziennie gdzie tu logika i dbalosc naszej sluzby zdrowia o pacjenta )

iwona

o poradnik pani dr Tomik nalezy sie pytac lekazy neurologow powinni go miec lub powiedza jak go zdobyc warto na poczatek przeczytac te broszurke sa tam podstawowe wiadomosci o chorobie i wskazowki jak pomoc choremu