Kiedy ssak?

Zaczęty przez anna141278, 09 Wrzesień 2013, 19:40:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anna141278

Kochani, wiem że to już nie pierwszy raz na ten temat, ale ja dalej nie jestem pewna co mam robić. Mamusia nie ślini się, ślina jej nie przeszkadza. Ale flegma cały czas stoi jej w gardle. Bierze ACC mini. Nie chce brać większej dawki bo ma już słaby odruch wykrztuśny i boję się że przesadzimy. 2tyg temu byliśmy u pulmonologa i powiedział że mojej mamusi nie potrzebny jest ssak. że dopiero jak zacznie kasłać po nocy to wtedy znaczy że coś zalega. no i że jak zacznie się używać ssaka to wtedy się więcej śliny zacznie produkować. z oddechem lekarz powiedział że też nie ma problemu. saturacja 98. pytał czy w nocy nie ma bezdechów. lekarz powiedział tez że mama zacznie się strasznie męczyć i sapać po niewielkim wysiłku jak bedą problemy z oddychaniem. szczerze mówiąc bardzo się ucieszyłam po tej wizycie bo myślałam że jest gorzej. no ale teraz pojawiło się dużo więcej tej flegmy i nie wiem czy już czas na ssak, czy może wystarczą silniejsze wykrztuśne. napiszcie proszę co myślicie. pozdrawiam wszystkich cieplutko Ania
Ania T

Słońce

U nas jak bylo tak ze wszystko bylo super a od godziny 16-17 takie zaflegmienie ze maz nie nadazal i nie byl w stanie odksztuszac. ACC kategorycznie lekarka POZ zabronila dawac ze meza zaleje i bedzie gorzej i zlecila inhalacje z pulmicortu i ventolinu, pozyczylam inhalator i tak dzialalismy 3-4 dni i niestety wyladowalismy w szpitalu z niewydolnoscia oddechowaą i zachlystowym zapaleniem pluca. Mysle ze ssak napewno by ulzyl w tym czasie ale jakos moja glowa nie pomyslala o tym. Szczerze doradzam ssak, zawsze moze stac w szafie ale lepiej miec niz miec potem wyrzuty. Popatrz tu na forum, nieraz ktoś oddaje za darmo.Pozdrawiam<słonko>
Pzdr Słońce

wiesia_m

Witam.
Również polecam ssak.
Można wypożyczyć z Caritasu lub z wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego.
Na pewno ulżysz mamie jak odessasz z gardła tą flegmę.
Pozdrawiam

bogna

Sama długo się wzbraniałam przed nim a później żałowałam,że zwlekałam. Ssak jak najbardziej polecam.
Pozdrawiam

anna141278

Kochani, mimo oklepywania i ACC200, "gula" w postaci flegmy stoi w gardle mojej mamusi. Chciałabym was poprosić o informacje jakich ssaków wy używacie. czytałam już dużo jak to się robi ale nie mogę znaleźć modeli. słyszałam że NEW ASKIR 30 jest bardzo dobry i że dobrze odsysa flegmę, ale może polecicie mi jakiś inny model, też dobry a może troszkę tańszy. pozdrawiam wszystkich ciepło, ania
Ania T

wiesia_m

#5
My mamy mobil 20 z firmy wentylacyjnej. Jest ok.

Słońce

#6
New askir 30 jest fajny mamy z wentylacji ale drogi.
Pzdr Słońce