Skuteczne rady na odleżyny

Zaczęty przez Kate, 13 Listopad 2008, 22:47:30

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Lili

Podał link do siebie w fundacji przecież;Arkadiusz Gołąbowicz. Więc?

arek

Witam jak w temacie: ,,Skuteczne rady na odleżyny''

Jestem tu tylko z czystych intencji aby pomóc, przedstawić dobre rady i pomóc wyleczyć odleżyny jeżeli ktoś będzie chciał skorzysta.
Innowacja HYPEROIL naprawdę mnie zaskoczyła można sobie pomóc i jeszcze raz powiem polecam ze 100% skutecznością.

Pozdrawiam Arek

Oluszka

Ja mogę z własnego doświadczenia polecić żel curiosin. Stosowała go moja mam gdy złamała nogę i pojawiły się u niej odleżyny na plecach. Bardzo ładnie goił rany zapewne dzięki zawartemu w nim kwasu hialuronowemu. Z tego co pamiętam jest dostępny w każdej aptece bez recepty.

krywka

Sudocrem bardzo dobrze łagodzi bolące miejsca, zapobiega odleżynom i goi te już powstałe. Jest przyjemny w zapachu i dobrze się rozprowadza na skórze. W aptece na pewno kupisz, nie jest drogi. Są małe i duże opakowania.

WiórekZdomuOgórek

#64
ja też poproszę o radę odosnie tego jaką poduszkę przeciwodleżynową wybrać... jest ich za dużo na rynku
w jaki sposob postarać sie o dofinansowanie?

wiesia_m

#65
Cytat: WiórekZdomuOgórek w 08 Lipiec 2014, 23:05:45ja też poproszę o radę odosnie tego jaką poduszkę przeciwodleżynową wybrać... jest ich za dużo na rynku
w jaki sposob postarać sie o dofinansowanie?

My mamy firmy Wermeiren - Liberty PT

apolonja29

Cytat: Oluszka w 03 Czerwiec 2014, 18:37:15
Ja mogę z własnego doświadczenia polecić żel curiosin. Stosowała go moja mam gdy złamała nogę i pojawiły się u niej odleżyny na plecach. Bardzo ładnie goił rany zapewne dzięki zawartemu w nim kwasu hialuronowemu. Z tego co pamiętam jest dostępny w każdej aptece bez recepty.

Czytając Wasze opinię staram się znaleźć dobre rozwiązanie, ale sporym utrudnieniem są koszty. Poduszki sa drogie, materace też. Ten curiosin natopmiast jest stosunkowo niedrogi, a jak w praktyce się sprawdza? Ile tego się zużywa?

marek

Cytat: apolonja29 w 24 Sierpień 2014, 21:25:49
Cytat: Oluszka w 03 Czerwiec 2014, 18:37:15
Ja mogę z własnego doświadczenia polecić żel curiosin. Stosowała go moja mam gdy złamała nogę i pojawiły się u niej odleżyny na plecach. Bardzo ładnie goił rany zapewne dzięki zawartemu w nim kwasu hialuronowemu. Z tego co pamiętam jest dostępny w każdej aptece bez recepty.

Czytając Wasze opinię staram się znaleźć dobre rozwiązanie, ale sporym utrudnieniem są koszty. Poduszki sa drogie, materace też. Ten curiosin natopmiast jest stosunkowo niedrogi, a jak w praktyce się sprawdza? Ile tego się zużywa?

Nie wiem czy wiesz że żadna maść,plaster czy inne specyfiki nie pomogą jak  miejsce odleżyny nadal będzie uciskane, materace,poduszki odleżynowe zapobiegają powstawaniu odleżyn,po co leczyć jak można zapobiec i tym samym zaoszczędzić cierpień naszej bliskiej osobie.

Wanda44

Moja mama zajmowała się kiedyś chorym na odleżyny. Rodzina kupowała wszystko, od opatrunków, po drogie materace. Mama do tego co dwie godziny zmieniała choremu pozycję. Odleżyny się i tak robiły, przypuszczam, że bez tego byłyby gorsze, ale leczyć i tak trzeba było.

ninada

Opiekuję się osobami starszymi, niejeden pacjent miał odleżyny, od roku przychodzę do pani, która miała straszne stany zapalne przy kości ogonowej, lekarz zalecił opatrunki hydrokoloidowe ale nie pomagały. Na własną rękę zaczęłam szukać czegoś co mogłoby pomóc i naprawdę polecam krem colostrigen R firmy genactiv, po miesiącu widać ogromną różnicę przy stosowaniu dwa razy dziennie

LETYCJA

Witam,mam nadzieję że ktoś tu zajrzy i mi pomoże.Przejęłam opiekę nad starszą Panią.Poprzednia opiekunka doprowadziła do skrajnego wyczerpania organizmu i odleżyny.Obecnie moja Pani przytyła ok 5 kg.Jest to osoba bez kontaktu,leżąca.Mam pytanie,pielęgniarka która przychodzi zazwyczaj 1 raz w tygodniu,powiedziała że mogę zakładać do rany co uznam za słuszne,tzn granuflex,acuacel,braunowidon,octanicept i tak dalej,pojechała na wczasy,nie dała zastępstwa.Zauważyłam że moją Panią boli pupa,układam ją pod kątem 30%,nigdy bezpośrednio na plecach,odleżyna jest na kości ogonowej.Widzę jak ją przekręcam z boku na bok,lub przy myciu jak kładę ją na plecy to ona bardzo cierpi.Zgłosiłam to pielęgniarce a ona na to że Panią boli bo nie leży na pupie.Czy to możliwe?Czy gojąca się odleżyna może boleć?Bardzo proszę o wypowiedzi,pozdrawiam.

ewakbh

#71
bardzo wazne jest aby ochronic rane tak aby nie dotykala do czegokolwiek co by moglo ją uciskac. i sprawdzac co chwila czy oby na pewno rana nie uciska o nic.

Estherka

Cytat: jamosia w 07 Grudzień 2011, 19:13:54Marku! Jeśli odleżyna jest czarna to nie jest pierwszy stopień!:(
Stopniujemy w różnych skalach, ale w najpopularniejszej skali Torence'a.
1. Najpierw na "czerwona odleżyna":
Ta z zaczerwienieniem, to :
- jeśli po ucisku palcem zaczerwienienie blednie to I stopień,
- jeśli zaczerwienienie nie blednie to II stopień- na oba stopnie możesz przykleić opatrunek hydrokoloidowy - są różne firmy i różne ceny, ja podam Ci te, które najczęściej używam i najbardziej lubię, ale nie mówię, że inne są złe - Granuflex lub Hydrocoll. Są różne rozmiary więc musisz go dostosowac do rozmiaru zmiany.
Musi poza zmianę (odleżynę) wystawać około 1 cm.
Zanim zakleicie odleżynkę dokładnie dwukrotnie spryskaj zmiane i okolicę octaniseptem. Potem osusz delikatnie gazikiem jałowym i przyklej opatrunek hydrokoloidowy.
Opatrunek może pozostać na odleżynce do 7 dni ale wszystko zależy od odleżyny.
Sam zauważysz kiedy musisz go zmienić. Na tym naklejonym plastrze będzie robił się taki jaśniejszy bąbel. Jak będzie juz dochodził do końców opatrunku to należy go odkleic i zmienic na nowy.
Opatrunki hydrokoloidowe są łatwe w uzyciu dla "laika" i dlatego je polecam.
Ponadto chronią skórę od dodatkowych otarć.

2. Co do odleżynki czarnej to nie mam niestety tak optymistycznych wieści.
Bez oglądnięcia nie określę Ci dokładnie stopnia odleżyny ale na pewno
kolor czarny świadczy o martwicy.
 Jeśli mówisz, że nie ma rany to jest to martwica sucha. Pod nią jest rana.
W zależności jak głęboko sięga taki jest jej stopień- ale co najmniej to III stopień odlezyny.
Tu leczenie jest trudniejsze i bardziej czaso- i pracochłonne ale jak najbardziej od wyleczenia.
Należy zacząć od rozpuszczenia i usunięcia tej martwiej tkanki. Pod nią dopiero będzie żywa tkanka, którą będziemy leczyć. Często opiekunowie i chorzy mówią ze przeciez jak usuniemy martwice to zrobi się rana. Niestety- pod martwica nic się nie wyleczy!
Martwice trzeba rozpuścić jakimś opatrunkiem hydrożelowym- ma w sobie dużo wody i spowoduje, że ta czarna tkanka zacznie sie rozpływać, najpierw w żółtą tkankę matwiczą ( martwice rozpływną) i potem gazikiem usuniecie ją z rany.
Ja używam dwa rodzaje opatrunków hydrożelowych - albo płytkę Aquagel  albo Granugel- taki żel w tubce.
Jesli chcesz uzyć aquagelu w płytce ,to pamiętaj aby tak przyciąc płytkę aby tylko dotykała czarnej częsci, na to nałóż gaziki jałowe i zaklej plastrem np. cosmoporem lub omnifixem czyli takim "oddychajacym".
Trzeba to zmieniac codziennie do rozpuszczenia martwicy.
Jeśli użyjesz hydrożelu w tubce Granugel, to nałóż żel także tylko na czarną skórę a na to przyklej opatrunek, który nie wypuści wilogoci np. Granuflex Thin, Hydrocoll thin- taki cieniutki. To także zmieniaj co 24 godziny.
Jak już rozpłynie się czarna martwica to następnym procesem leczenia będzie juz leczenia rany. Ale to pewnie za jakis tydzień. Wtedy dobrze jest stosowac opatrunki ze srebrem, które tu wymieniłeś: jeśli rana mało sączy czyli jest sucha to Atrauman Ag a jeśli sączy dużo czyli wypływa z niej wysięk ( wydzielina) to Aquacel Ag. Srebro zabezpiecza przed infekcją. Każdy opatrunek ze srebrem musisz zabezpieczyc gazikami i opatrunkiem zewnętrznym ( okluzyjnym) czyli np. wymienianym juz cosmopor-em lub omnifix-em.
Za rynku firm jest wiele i wiele opatrunków.. Wiele z nich wypróbowałam i mam dość bogate doświadczenie. Chciałam Ci tu przedstawic w miare krótki sposób leczenia i w miarę prosty stąd ograniczyłam się do kilku preparatów.
Jesli chcesz wiekszej pomocy to zawsze służę, możesz tez wysłać zdjęcia odleżyn wtedy łatwiej będzie mi Ci pomóc.
Pamietaj też, że części preparatów jest w 50 % refundowana i wystarczy recepta na "P" aby leczenie było tańsze. W tym temacie także służe pomocą:)
Ale się rozpisałam...........:)

 Bardzo proszę o kontakt na e-mail kila-23@wp.pl Masz bardzo bogate doświadczenie jesli chodzi o odlezyny ,a u męza sie pojawiła odlezyna w tym samym miejscu co juz kiedys miał czyli na nodze bezwładnej lekarze chcieli obciąć meżowi noge ale anestazjolog nie zgodzila sie na uśpienie ,ale ja wygoiłam starym szarym mydłem ,teraz takiego mydla nie mam i nie wiem czy mam nakleić grunafleks rana jest czerwona z ropą ,mąz lezy juz 9 lat po ciezkim udarze mózgu jest bez kontaktu logicznego i tak walcze o jego przezycie ale strasznie boje sie tej rany Proszę Ciebie o pomoc w podpowiedzi co mam robic