Czy ma ktoś do oddania wózek stabilizujący głowę i plecy

Zaczęty przez tata, 15 Maj 2012, 13:49:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tata

???witam serdecznie wszystkich mam ogromna prosbe czy ma ktos do oddania wozek stabilizujacy glowe bardzo prosze o pomoc ::)i lozko pszeciw odlerzynowe ssak obecnie przebywam w szpitalu a chce do domu a na te sprzety nie stac moja rodzine bardzo prosze o pomoc

Pawel

Polecam swiadczenie wentylacji domowej, oni dadza Ci m.in. ssak. Co do reszty przeczytaj: http://www.mnd.pl/materialy/poradnik_wer_internet.pdf
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

tata

pszepraszam bardzo nie moge nic pszeczytac wszystko jest w j ang

mab5

tak, jak napisał Paweł ssak i inne sprzęty zapewnia firma świadcząca usługi wentylacji domowej finansowane ze środków NFZ, trzeba się tylko z taką firmą skontaktować i poprosić ich o objęcie opieką.
Wózek stabilizujący głowę i łóżko- trzeba starać się samemu, ale na pewno warto złożyć wniosek do PFRON na oba sprzęty natomiast na sam wózek przysługuje też dofinansowanie bodajże w kwocie 1800 zł z NFZ i ów NFZ przyznaje choremu te środki na podstawie zlecenia wystawionego przez lekarza specjalistę (neurologa).
W zdobyciu środków na te niezbędne sprzęty pomoże na pewno jednorazowa zapomoga, o którą możesz się starać w "tutejszym" Stowarzyszeniu, ale też w innych tego typu organizacjach, trzeba się tylko dobrze rozejrzeć wokół siebie, no i przełamać wewnętrzny opór, że prosimy o pomoc....
Sprzęty używane można kupić często w niewygórowanych cenach poprzez tego typu fora lub Allegro.
życzę wytrwałości w pokonywaniu barier i szybkiego powrotu do domu.....
Magda


?? nie wiem czemu, ale u mnie wyświetla się po polsku, może trzeba zrestartować komputer?

i jeszcze jedno.... z tego co pamiętam, jak kupowałam mojemu tacie wózek ze stabilizacją jesienią 2010r. - dofinansowanie NFZ wynosiło 1800 zł i najtańszy wózek, taki najprostszy, ale ze stabilizacją kosztował tez dokadnie tyle....

tata


zosia_p

Skontaktuj się też z pielęgniarkami środowiskowymi w swoim mieście, zwłaszcza tymi od opieki długoterminowej. One po prostu wiedzą co pacjenci mają w domach, a co nie jest im potrzebne.W ten sposób kupiliśmy łóżko za 1200 zł, a wózek za 300. A materac dostaliśmy za darmo.