Drżenie mięśni a leki?

Zaczęty przez Kasia24, 17 Luty 2017, 17:36:10

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kasia24

Witam Was
Bardzo proszę o poradę
Czy ktoś z Was bierze leki na fascykulacje miesni tzw.drżenie  miesni całego ciała w sla?

wiesia_m

Tak, mężowi podaję Baclofen 10 mg 3x1 tab

Kasia24

I pomaga?
Słyszałam że ten bacoflen jest na kurcze miesni ale w drezeniach też pomaga?
My jesteśmy dignorowanie za granicą i tego leku nam nie zaproponowali.

wiesia_m

U nas na początku jak były drżenia mięśni to Baclofen je rozlużniał i niwelował również przykurcze.
Opisz jak to u Ciebie wygląda? czy to drżenie tylko mięśni czy całego ciała?

Mój mąż miał również takie zjawisko jak  drżenie całego ciała i wtedy  mieliśmy problem.
Poczytaj  http://mnd.pl/forum/index.php?topic=6419.0

Kasia24

 Ta sa drżenia mięśni na całym ciele takie można to nazwać jak pajaczki chodzace pod skóra. Najbardziej drżą na ramionach. Ale i na szyji ,nogach, klatce piersiowej.
Nawet delikatnie na twarzy. Skurczy czy przykurczt raczej brak,.mąż nie odczuwa . Może delikatne czasem.
Tutaj lekarze nic nam nie dali.

sigmasig

zmagałam  się z tym samym problemem

banjanti

Z tego co wiem nie ma leków na fascykulacje per se, można próbować wyżej wspomnianego baclofenu, lub leków typu carbamazepine, gebapentyny, pregabainy bądź trobaltu. Pytanie czy jest to gra warta świeczki bo wszystkie mają jakieś skutki uboczne. Dobrym rozwiązaniem choć kontrowersyjnym jest też dieta ketogeniczna, ale z powodów czysto prawnych protokół jaki w teorii może działać neuroochronnie w całym procesie degeneracji nie ma oficjalnej rekomendacji, jest jednak wiadomo że działa...w przypadku szczurów
Ja po mimo tego że nie choruje na sla (miejmy nadzieje :) ) fascykulacji potrafię mieć tysiące dziennie, pochodzi pod milion, więc rozumiem upierdliwość tego zjawiska.