Klinika w Izraelu? Naprawdę są jakieś efekty?

Zaczęty przez Aspirina, 22 Wrzesień 2013, 17:36:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aspirina

Nie wiem czy Pan Rafał był tu na forum.
Zobaczyłam jego stronę w internecie.

Filmiki robią wrażenie:
http://wbrewsla.pl/o-komorkach-macierzystych/

Kwota niebagatelna-200tys zł.
Ale może jest nadzieja?

mab5

ja Pana Rafała tu nie widziałam ....
chętnie poobserwuję jego walkę...

gosia1981

było dziś o nim w blisko ludzi w ttv a jutro  w faktach na tvn o 19. myślicie ze ulecza go w tym Izraelu?

mab5

poobserwujemy, poczekamy, zobaczymy....
podglądam działania Pana Rafała na FB :))
przecież jeśli go tam uleczą, to my stąd jak jeden mąż- szturmem ruszymy w tym samym kierunku....

Pawel

#4
Ciezka sprawa... Na stronie tej kliniki, jak w Chinskiej, ciurkiem wymieniaja choroby ktore "lecza" jak Parkinson, SM i wiele innych. Oczywiscie za oplata.

Ludzie lykaja kazde info z TV. Media nie dadza im calego programu na wyjasnienie niuansow, gdy chorzy na SLA uslyszą w 90s. migawce o tym ze Rafal zbiera na "leczenie" i to w asyscie naukowych slow jak klinika, przeszczep itp., to uwierza ze jest lek na SLA, a na razie jego nie ma. I to nie sa zadne badania czy eksperymentalna operacja tylko komercyjny zabieg o niepotwierdzonym dzialaniu.
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl


Zaruka

Ta klinika ma potwierdzone sukcesy w walce z ALS?
Jest w jakiś sposób zweryfikowana?

Jakoś nie chcę mi się do końca wierzyć w to wszystko.
Myślę że gdyby na prawdę znaleźli sposób na znaczne przedłużenie życia oraz jego poprawę ludzie pchaliby się tam drzwiami i oknami. Przecież to byłby tzw "przełom" na który wszyscy czekamy.

Mam nadzieje że się mylę i że panu Rafałowi pomogą.

Pierwsze objawy - styczeń 2013
Diagnoza - sierpień 2013

Słońce

Media mają siłę, po Faktach rodzina i znajomi do nas wydzwaniają czy ogladalismy... ale my jak i Wy nie napalamy się, bo czekamy na jakies potwierdzenie dzialania tej metody.
Pzdr Słońce

artemis

chcieliśmy powiedzieć więcej, Tomek mówił o Stowarzyszeniu, myślałam że i o lepszej współpracy ze Stowarzyszeniem wszystkich zainteresowanych, ale jakoś tak wzięli tylko duże słowa
a nic konkretnego dla nas wszystkich ..ale może i dobrze, żeby ludzie wiedzieli o bestii i wiedzieli że coś się w Olsztynie próbuje
pozdrawiam

Lili

Nie istnieje ani jeden udokumentowany przypadek wyzdrowienia lub zatrzymania choroby po  leczeniu komórkami macierzystymi.Obecnie trwają testy nad bezpieczeństwem. Klinika w Izraelu nie ma cudownej metody i taka jest prawda. Każdy, który tu jest czeka tak naprawdę na lek, wielu czekając umarło, ale zawsze jest nadzieja póki żyjemy.

Bożenka_

Przykro mi  :'(
Gdyby leczono SLA komórkami macierzystymi "nasz" noblista był  by zdrowy.
Wiara czyni cuda.
Każdy ma prawo próbować walczyć z chorobą na swój sposób.  Zbierać pieniądze na leczenie w Indiach, Chinach, Izraelu. Mówić o sobie ja chory.

Tomku z Olsztyna walcz z chorobą jak tylko potrafisz. Media pokazują to co chcą przekazać społeczeństwu. Nie interesuje ich to co my mamy do powiedzenia.

Tu na forum mówimy  My Chorzy.

Paweł i Jego Przyjaciele, którzy założyli Stowarzyszenie mówią głośno o nas MY CHORZY.
Jeżeli w mediach będzie się mówić "JA CHORY", naszej sytuacji to nie zmieni. Powstaną nowe poradnie chorób rzadkich, nowe gabinety rehabilitacyjne ( w których nigdy nie był ćwiczony pacjent z SLA bo nic im nie wiadomo o tej chorobie ).  Sprytny neurolog dostanie wielkie pieniądze z ministerstwa i będzie leczył SLA...a my...
Nadal będziemy rehabilitować się sami (na stacjonarnych rowerkach ) zamknięci w czterech ścianach w naszych małych miejscowościach. Potem zepsuje się respirator i nikt nie usłyszy naszego wołania o pomoc bo pielęgniarki zamkną drzwi abyśmy nikomu nie przeszkadzali :'(

Jestem często rogata i kolczasta w swoich wypowiedziach. Przepraszam jeżeli uraziłam kogoś swoją wypowiedzią.

Pawle jesteś cudownym człowiekiem, bo TY to jesteśmy MY.

Miałam telefony dlaczego nie zbieram pieniędzy na Izrael.
Nie zbieram bo nie jestem nikim ważnym. Jestem tylko biedną emerytowaną nauczycielką z małej miejscowości ( Skawina ). Nawet w moich marzeniach takie pieniądze są nie do zdobycia.


Pawel

Bozenko tutaj chcialbym wytlumaczyc Rafala... Napisal mi, ze media wykroily to co chcialy by bylo sensacyjnie (skad my to znamy?), a on przekazal im rzetelne informacje ze to nie jest zadne "leczenie" itd. oraz informacje o SLA.
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

Bożenka_

W Polskę poszło leczenie i to jest przykre... :'(

Zaruka

W jednym z artykułów  przeczytałem że " Może liczyć na eksperymentalną terapię komórkami macierzystymi, ale dopiero, gdy choroba jeszcze bardziej się rozwinie." -

O jakiej konkretnie terapii tutaj piszą? Ktoś wie?
Pierwsze objawy - styczeń 2013
Diagnoza - sierpień 2013

alina7

W zeszłym roku pisałam do kliniki w Izraelu i otrzymałam wiadomość ze to są teksty próbne  i nie są w stanie  zapewnić ze  komórki macierzyste pomogą,ale życzę powodzenia.

Rafał

#15
Od poczatku sledze walke Rafała Uwazam ze przykre jest to że telewizja jak i sam Rafał stworzyli fałszywy obraz sytuacji.Ludzie nie śledzacy na biezaco postepów w szukaniu metod leczenia SLA a czerpiacy swoja wiedze wyłacznie z TV moga odniesc mylne wrazenie ze oto polscy lekarze odmawiaja pomocy choremu a w Izraelu  w 60% przypadków lecza SLA.

ANJAS

Byłem z żoną w Izraelu-UM HADASH w Jerozolimie.Aparatura-lata 90-te i nie umywa się do polskiej,a widziałem ich już kilka.Lek.mają  szekle w oczach a nie pacjenta. I mimo że miałem aktualne badania to zaordynował EMG za 1480 szekli.Olać ich.A teraz o zbiórce przez wbrewsla na przyśpieszenie rozwoju k.m. Czy będą im (tym k.) dmuchać w....Ciekawe. W Olsztynie potrzebne są nowe stanowiska do namnażania...ech szkoda gadać. Bo coraz więcej zbieraczy nam się ujawnia.Zaczeliśmy od 200 000zł na wycieczkę.No to teraz kto da więcej.Licytujmy

alina7

#17
 Choroba mego syna  zaczeła sie w styczniu 2012 roku ja  również  szukałam   ratunku ,pisałam  do Izraela ,Ameryki wszędzie gdzie tylko mogłam ale nikt mi nie napisał  jakie są koszty  otrzymałam tylko odpowiedz że to są tylko badania  eksperymentalne i przyjmują naraże pacjentów  ze swojego kraju.Nie chcą wobec mnie być nie uczciwi i narażać  mnie na koszty, gdyż są w trakcie badan.
Co do Olsztyna wydaje mi  się  że dużo osób  wiedziało i nie jedna osoba  zwracała się o pomoc tylko nie jest tak  łatwo ( jak mówił Profesor M).  Każdy z nas szuka ratunku wszędzie  gdzie tylko może  aby  pomóc bliskiej  osobie i na pewno wszystko by  dla niej  zrobił  w tej strasznej chorobie.

WIKI

Witam, czy zna ktoś nowe wieści o p. Rafale ? Sama nie wierzę w uzdrowienie w Izraelu ale ciekawa jestem świadczeń za 200 tyś :)