Spuchnięte dłonie

Zaczęty przez jad, 18 Listopad 2007, 13:45:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jad

jak pisałam moja mama choruje na sla jest bardzo słaba a ostatnio zaczęły jej puchnąć dłonie palce ogólnie całe nie wydaje mi się że może być to spowodowane złym krążeniem bo mama nie trzyma tych rąk w dół układamy je wzdłóz ciała
masujemy jej ale bez rezultatów czy może to być niewydolność nerek?

Pawel

Witaj,

Moim zdaniem dobrze byłoby żebyś skontaktowała się w tej sprawie z lekarzem.

Uważam, że jeśli Twoja mama przez cały czas leży, czyli przebywa w pozycji nienaturalnej dla naszego ciała to po pewnym czasie jej układ krążenia może zacząć szwankować. Dobrze jest stosować jakąś formę pionizacji, ale tylko i wyłącznie po okiem specjalisty, bo nagła pionizacja po długim leżeniu może powodować omdlenia, wymioty, zawroty głowy itp., dlatego przeprowadza się ją stopniowo. Oczywiście mogą być inne przyczyny puchnięcia przykładowo jak napisałaś niewydolność nerek czy efekt uboczny stosowania jakiegoś leku.

A co możecie zrobić zanim skontaktujecie się z lekarzem? Można wynająć masażystę, który stosując tzw. masaż limfatyczny może pomóc w prawidłowym krążeniu płynów ustrojowych w organizmie.

Pozdrawiam,
Paweł Bała
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

jad

dziękuję bardzo za rade ale moja mama jest za słaba na pionizacje mamy też taki pionizator dżwig ale niestety ręce mamie już wysiadły i nie można go używać a co do masażu też próbowaliśmy ale to nic nie dało opuchlizna jest nadal

Pawel

Są pionizatory, a dokładnie stoły pionizujące, które nie wymagają żadnej pomocy ze strony chorego. Można je dostać z dofinansowaniem z NFZ i PCPR. Skontaktujcie się pilnie z lekarzem w tej sprawie.

Pozdrawiam,
Paweł
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

Wiktoria

Witam wszytskich!
Prosze o pomoc, Ojcu zaczely puchnac palce, glownie w lewej rece, w ktorej stracil juz sily ;(

Do tego tworza mu sie na tej rece jakies dziwne zgrubienia i grudki? coz to takiego? czyzby to miesnie?
Prosze o informacje, jesli ktos tez sie z tym spotkal bo nie wiem czy to ma zwiazek z SLA czy to moze cos nowego ;(

Lewa reka do tego staje sie coraz bardziej sztywna, nasza pani profesor powiedziala, ze kazda rehabilitacja przyspiesza postep choroby takze Ojciec nic nie cwiczy, ja sie temu sprzeciwiam, bo pare osob z forum pisalo mi, ze rehabilitacja jest potrzebna, osobno mowy osobno ciala

Pozdrawiam

Pawel

Europejsk?a Feder?acj?a Towarzystw Neurologicznych (EFNS)  z?alec?a stosowanie fizjoter?apii. Poleć p?ani profesor ?artykuł n?aukowy w n?ajb?ardziej prestiżowym polskim cz?asopiśmie neurologicznym Rozpoznawanie i leczenie stwardnienia bocznego zanikowego zgodnie z zaleceniami Europejskiej Federacji Towarzystw Neurologicznych (EFNS) z 2005 r. Neurologia i Neurochirurgia Polska 2007; 41, 5: 445?456 .
http://www.mnd.pl/forum/index.php/topic,444.0.html

Gdyby Twój t?at?a był leżący opuchliznę powodow?ałby pr?awdopodobnie br?ak ruchu, ?a w tej sytu?acji niestety nie wiem...

Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl