Zasady, metody, postępowanie Deanna czyli Deanna Protocol

Zaczęty przez Alienista606, 30 Listopad 2012, 16:12:32

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Alienista606

czy slyszeliscie o tym..... cos sie dzieje naprawde i musze powiedziec ze naprawe sie ciesze,,,

Lou Gehrig's Disease (ALS) Cure - Deanna Protocol

Alienista606

ok no pro ale jutro..... bo jeszcze mam list od tego doktorka a niepowiem,,,,, ciekawy...

Alienista606

sorry ale niemaielm glowy wczoraj do pisania ....problemy ze sprzete
m w kuchni...

Inzynier....
jak lecisz na aakg to niemasz jakichs problemow..... ja czuje sie jak bym mial jakies nadcisnienie i niepowiem niepodoba mi sie to.
wszedzie jets mowa ze aakg powoduje obnizenie cisnienia ale mam wrazenie ze moja pikawa szaleje...i jak wezme to mam problem z zasnieciem...

DO WWSZYSTKICH..............
CHCECIE ABYM TLUMACZYL TEN FILM......... REKA DO GORY KTO CHCE....

RILU

Hej,Inżynier
czy mógbyś dokładniej opisać swoje symptomy i Twoją zauważalną lub odczuwalną
poprawę funkcjonowania zaatakowanych mięśni ,tudzież połykania i mowy.
Czy jesteś w stanie to zrobić .Bierzesz suplementy i experymentujesz.
Jakie działanie ma olej kokosowy nacierając jego na zaatakowane mięśnie , łykając
przy tym suplement .
Ogólnie ,czy zauważyłeś ,że cokolwiek lepiej funkcjonuje ?
Robisz interesujące badanie ,bo trzeba coś w końcu robić .
Poświęcam bardzo dużo uwagi Twoim postom i analizuje racjonalnie działanie tych
suplementów .
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

Alienista606

#4
IN
zaczolem od wymaganj dawki 3000mg dziennie ( 4 rano i 4 wieczorem) i od razu mialem to uczucie.
teraz tydzien bez aakg ale normalnie inne rzeczy bralem jak zawsze i ten efekt nie wystapily.
wczoraj wziolem 3 tabletki rano i 2 wieczorem i bylo to samo dzis zaczolem od jednej i efekt taki sam ale o mniejszym nasileniu.
musze zbaddac sobie cisnienie bo mam ochte walnac kawke ale niewime czy my dekiel nie wysadzi bo jednak czuje ze to nie problem z nadcisnieniem a predzej neidocisnieniem spowodowanym rozkurczem naczyn wlosowatych i w ten sposob powoduje to uczucie dusznosci...

Alienista606

w filmie niema jakichs wiekszych szczegolow a jecynie co mnie zastanawia to jak uniwersystet z florydy bada wplyw tych suplementow. z mojego doswiadczenia wiem ze badanie jednego skladnika na myszach trwa okolo 5-7 lat. niema szans robic badan kompleksow czyli pdania myszom jednoczesnie wszystkich tych prepaatow na raz a co z tego wychodzi.....
w protokole jest 10-13 aktywnych elementow a kazdy 5-7 lat na badania to wychodzi okolo 70lat badan? ok mozna je robic jednoczesnie na roznych  grupach.... ale wtedy sa koszty gdzie jedna sesia badan nad NOO1 pochlonela ponad $3miliony wiec robi sie jakies 100m na to wszystko.
w liscie kolejnym od dr jest mowa o zbieraniu funduszy i darowiznach a wczesniej ze dzieki znajomym z CBN ten reportaz powstal.
wniosek......
cos w tym jest ale te ilosci......

Alienista606

no ja jakie cisnienie mam to niwiem jedynie powiem ze w 2005 ostatni raz oddalem krew i lacznie 7 l tego bylo ale moje srednie bylo 130/80 a tetno teraz... wedle rowerka z pomiarem mialem raz 160 a teraz na silowni srednio okolo130 do 140
niewiem musze sie mocniej przygladnac temu cisnieniu.
ale ja te z cos zaobserwowalem...przez caly tydzien bez aakg mialem skurcze i palec u reki mi skala jak zaczolem aakg... przeszlo

niko02

Alien, możesz przesłać ten list na maila? Szwagier mojej żony , ktora ma objawy napisał do tego doktora w poniedziałek rano i po południu już mieliśmy odpowiedź. Przetłumaczone na Polski z wykazem suplementów. Niestety Poleca on specyfiki z USA, ktorych na liście jest chyba 24 o ile dobrze pamiętam, a tylko jeden (AAKG) jest do dostania w Poolsce i teraz zastanawiam się jakie zamienniki dla żony wybrać.. Też mogę udostępnić opis od doktora.

Alienista606

Nika....
Ją mal ten sam list ale oryginał. Protokół powstał w USA więc tam te spec.występują.
Ją uważam za bezcelowe iść całym protokole.
Na tym forum jest mowa co jest ważne ale wiem że całość można odnaleźć w polsce ale skoro e us to nawet $1000 miesięcznie.....

niko02

Inżynier wysłałem Ci na maila to, co dostałem w oryginale i przetłumaczone przez mojego szwagra na Polski. Jak coś wywnioskujesz daj znać ale wydaje się być to samo.

Alienista606

tak wiem dla tgeo od razu na alstdi o tym pisalem.
ja tez uwazam ze to male niemoliwe przegiecie.

Alienista606

Zwłaszcza że teraz przestałem się z Treca na Activlab i całą są 2x większe.

Fariba

  Jesli cos z tej listy mialabym wybrac to bylaby to witamina D3 , ale nie w wiekszych dawkach niz 10 000 IU ( to jest podobno dzienna granica ,po ktorej organizm "zamyka " produkcje ) , ale tak dla bezpieczenstwa 5000 IU . Warto tez najpierw sprwadzic poziom tej witaminy , czy sie ma niedobory ,a mozna to sprawdzic , jesli nie ma duzych niedoborow to rekomenduje sie 2000 IU u kobiet , 4000 IU u mezczyzn ( zwlaszcza w okresie zimowym ) .

Nastepny suplement warty uwagi to Ubichinol ( aktywna forma koenzymu Q10 ) . Organzim go coprawda produkuje ale z wiekiem ( po 35 r.z) ta produkcja spada .Zwykly koenzym Q10 czyli ubichinoN ( duzo tanszy) u mlodych osob potrafi sie przeksztalcic w organizmie w UbichinoL ale juz u osob po 40 organizm ma z tym problem , dlatego lepszym rozwiazaniem jest Ubichinol ( aktywny ) .Pozatym niektore leki a najbardziej znane sa z tego STATYNY- chamuja produkcje koenzymu Q 10 . Pisze sie nawet ze u leczonych statynami ,jako efekt uboczny dochodzi do uszkodzenia miesni , a nawet moze dojsc do ALS . Z taka hipoteza sie spotkalam w artykule - Nowa Debata -Statyny medyczna pomylka .
Jesli chodzi o dawki Ubichinolu to zaleca sie 100-200 mg na dobe ale nie wiecej niz 200 przynajmniej przez pewien czas w celu uzupelnienia zapasow .

A tak od siebie to mysle ze warto tez suplementowac Lecytyne z uwagi na zawarty w niej Inozytol ale nie tylko . Nie wiem jednak czy ta lecytyna sojowa jest na dluzsza mete dobrym rozwiazaneim .
Wogole uwazam ze nawet ludzie zdrowi powinni wlasnie suplementowac tez trzy "witaminy" :

omega3 , D3 , koenzym Q10 ( u starszych i chorych najlepiej w formie aktywnej Ubichinolu ) .

Fariba

statyny chamuja produkcje Q10 , niedobor Q 10 w mitochondriach prowadzi do rozpadu miesni , i moze przyczynic sie w konsekwencji do ALS . Nie wiem czy ta hipoteza zostala jakos juz doglebnie zbadana ale warto sie nad ty zastanowic .

Fariba

Piszac o Lecytynie nie mialam na mysle omega 3 tylko wplyw lecytyny na uklad nerwowy .

Alienista606

iest update w DEANNA PROTOCOL™  ( hehehe fajnie zastrzegli sobie nazwe)


Page 1 of 3
01/03/13
DEANNA PROTOCOL™
Please note not all companies make quality supplements. It is important to get good quality supplements. Your
local health food store or wellness clinic should be able to advise you regarding good quality supplements. Some
of the people taking the below supplements have purchased from the following companies: Thorne, Life
Extension, Prima Force, Beyond a Century and NOW. WINNING THE FIGHT, INC does not endorse these
companies, and there are likely other companies that sell quality supplements.
SUPPLEMENT DOSAGE PURPOSE
Arginine alpha keto-glutarate
(AAKG)
***MOST IMPORTANT
SUPPLEMENT
Begin with standard dosage and
frequency recommended on bottle
do not exceed 18g
Delivers energy to nerves
Alpha keto-glutarate
(AKG)
***MOST IMPORTANT
SUPPLEMENT
300 mg pills take approx every
hour between doses of AAKG
Delivers energy to nerves
Nicotinamide Adenine Dinucleotide
(NADH)
***MOST IMPORTANT
SUPPLEMENT
20 mg 2X/day
NADH is a reduced form of NAD,
which stops nerve cell death
GABA
***MOST IMPORTANT
SUPPLEMENT
250 mg 2x/day Inhibitory neurotransmitter
Glutathione
***MOST IMPORTANT
SUPPLEMENT
Two 175 mg Capsules 3x/day
Most efficient free radical scavenger
in nervous system
Ubiquinol (CoQ10)
***MOST IMPORTANT
SUPPLEMENT
200 mg 1x/day Helps energy cycle in mitochondria
B Complex
Follow standard dosage and
frequency recommended on bottle
General nerve health
Bee Propolis 500 mg 1x/day
The only antioxidant specific to the
nervous system
CoQ10 Take as directed on bottle Helps energy cycle in mitochondria
5-Hydroxy Tryptophan 50 mg 1x/day (take at PM)
Precursor of serotonin and melatonin,
both inhibitory neuro-transmitters
Creatine
*Powder form or capsules
879 mg 2 pills 1x/day General muscle health and recovery
Cysteplus 500 mg 1x/day Counteracts glutamate hyperactivity
Ginkgo Biloba 120 mg 1x/day
Protects against glutamate
excitotoxicity by reducing Ca++
Glutathione
Intravenous(IV) / 3000 mg / 1 x/week-
IV found at wellness clinics usually
administered by nurse or doctor
If can't find IV use suppositories
Most efficient free radical scavenger
in nervous system
Page 2 of 3
01/03/13
SUPPLEMENT DOSAGE PURPOSE
Glycine 500 mg 2x/day Balance Neurotransmitters
Magnesium 400 mg 1x/day Calms nerves
Methyl Folic Acid (5-MTHF) 1 mg 2x/day
Needed, along with B12, for
metabolism
Neurochondria
1x/day One dose contains the following
ingredients:
1500mcg of Vitamin B12;
300mcg of Folate;
250mg of Benfotiamine;
150mg of CoQ10;
120mg of R-Lipoic Acid;
150mg of Glutathione;
300mg of Acetyl-L-Carnitine;
150mg of Phosphatidylserine
Nerve metabolism
Phosphatidylcholine 420 mg 2 capsules 2X/day Needed for cellular maintenance
Taurine 500 mg 2X/day
Protects against glutamine overstimulation
Theanine 200 mg 1x/day
Enhances GABA and increases level of
GABA
Vitamin D 5,000 IU 1x/day Helps with balance
ADDENDUM TO PROTOCOL
Please keep in mind that with ALS both nerve and muscle cells are affected therefore you must treat both of them.
Arginine Alpha Keto-Glutarate (AAKG) and Alpha Keto-Glutarate (AKG) (People have purchased these
supplements at Beyond A Century, PrimaForce and NOW to name a few)
AAKG and AKG are key supplements to providing energy to the cells.
AAKG may cause diarrhea and bloating. Our experience has found that if you start with a low dose and gradually
increase the dose not to exceed 18 grams over time these symptoms may be lessened or will stop.
****AAKG and AKG are supplements your body requires daily to keep cells alive. Your body does not store it or
build a reserve. So taking it daily is essential. Please note with AAKG and AKG you may not notice an immediate
change but changes should occur over time and may be subtle such as lessening of spasms,
twitches/fasciculations, saliva, tremors, etc.
****NOTE: AKG is an important source of energy for nerve and muscle cells. We do not know how long the AAKG
or AKG remain in the body. Our goal is to make sure the body has AAKG or AKG in it whenever the cells need
energy. We suggest both AAKG and AKG for the following reasons: 1) AAKG, due to the Arginine, is more
palatable and easier on the stomach. The Arginine allows you to receive a larger dose of the AKG with minimal
stomach discomfort. However, Arginine has limitations; if you exceed 18g of Arginine per day, it may cause
stomach and intestinal discomfort. 2) Plain AKG does not have Arginine and will allow you to continuously deliver
energy to nerve and muscle cells in between doses of AAKG. AKG is less palatable and harder on the stomach, but
manageable in smaller doses, such as 300mg per hour.
Page 3 of 3
01/03/13
Extra Virgin Coconut Oil (found at local health food store)
Massage - Massage oil into muscles that have atrophied or diminished daily. Massage oil over entire body twice
a week.
Oral – Use a mixture of coconut oil and medium chain triglycerides (MCT) oil to tolerance because they can cause
diarrhea, bloating and stomach cramps.
Exercise
Do resistance, aerobic as well as stretching and range of motion exercises. It is important that you do not fatigue
the muscle to the point where it is so tired you cannot use it.

Robcio

dzięki Inzynierze:) mam pytanie czy jest ktoś kto ma zamiar "jechać" dokładnie wg protokołu? i jaki jest sens brac jednocześnie Ubiquinol i zwykłe Q-10?

Alienista606

hejhej ....to co wgralem to nowa wersja protokolu....
tam niema zdublowanego q10 i jest jeszcze akg

zgooglowany.....

Deanna PROTOKÓŁ ™
Należy pamiętać, aby nie wszystkie firmy suplementów jakości. Ważne jest, aby uzyskać dobre suplementy jakości. Swój
lokalnym sklepie ze zdrową żywnością lub kliniki zdrowotne powinny być w stanie poradzić podczas dobrych suplementów jakości. Kilka
osób biorących suplementy poniżej zakupione od następujących spółek: Thorne, życie
Rozszerzenie, Prima Force, Beyond wieku i TERAZ. Wygranie walki INC nie wspiera tych
firm, a są prawdopodobnie inne firmy, które sprzedają suplementy jakości.
DODATEK CEL Dawkowanie
Arginine alpha keto-glutarowego
(AAKG)
NAJWAŻNIEJSZY ***
DODATEK
Zacznij od standardowej dawki i
częstotliwości zalecane na butelce
nie przekracza 18g
Dostarcza energię do nerwów
Alpha keto-glutarowego
(AKG)
NAJWAŻNIEJSZY ***
DODATEK
300 mg tabletki brać ok. co
godzin między dawkami AAKG
Dostarcza energię do nerwów
Dinukleotydu nikotynamidoadeninowego
(NADH)
NAJWAŻNIEJSZY ***
DODATEK
20 mg 2x dziennie
NADH jest zredukowaną formą NAD,
który zatrzymuje śmierć komórek nerwowych
GABA
NAJWAŻNIEJSZY ***
DODATEK
250 mg 2x dziennie neuroprzekaźnik hamujący
Glutation
NAJWAŻNIEJSZY ***
DODATEK
Dwie 175 mg Kapsułki 3xdziennie
Najbardziej wydajny wolny rodnik scavenger
w układzie nerwowym
Ubichinolu (CoQ10)
NAJWAŻNIEJSZY ***
DODATEK
200 mg 1x/day Pomaga cykl energii w mitochondriach
B Complex
Wykonaj standardową dawkę i
częstotliwości zalecane na butelce
Ogólnego stanu zdrowia nerwów
Bee Propolis 500 mg 1x/day
Tylko specyficzne przeciwutleniacz
Układ nerwowy
CoQ10 Weź skierowane na butelce Pomaga cykl energii w mitochondriach
5-hydroksy tryptofan 50 mg 1x/day (wziąć na południu)
Prekursorem serotoniny i melatoniny,
zarówno hamujący neuro-przekaźniki
Kreatyna
* Postaci proszku lub kapsułek
879 mg 2 tabletki 1x/day ogólnego zdrowia mięśni i odzysku
Cysteplus 500 mg 1x/day Przeciwdziała glutaminianu nadpobudliwość
Ginkgo Biloba 120 mg 1x/day
Chroni przed glutaminianem
Ekscytotoksyczność zmniejszając Ca + +
Glutation
Podawanie dożylne (IV), / 3000 mg / 1 x/week-
IV znaleźć w klinikach zazwyczaj wellness
administrowany przez pielęgniarkę lub lekarza
Jeżeli nie możesz znaleźć czopki dożylnego
Najbardziej wydajny wolny rodnik scavenger
w układzie nerwowym
Strona 2 z 3
03.01.13
DODATEK CEL Dawkowanie
Glicyna 500 mg 2x dziennie Neuroprzekaźniki Balans
Magnez 400 mg 1x/day uspokaja nerwy
Metylo kwas foliowy (5 metyltetrahydrofolian-MTHF) 1 mg 2x dziennie
Potrzeby wraz z B12, w
metabolizm
Neurochondria
1x/day Jedna dawka zawiera następujące
składniki:
1500mcg witaminy B12;
300mcg kwasu foliowego;
250mg Benfotiamine;
150mg CoQ10;
120mg R-liponowy;
150mg glutationu;
300mg acetylo-L-karnityny;
150mg fosfatydyloseryny
Metabolizm Nerve
Fosfatydylocholina 420 mg 2 kapsułki 2x dziennie Potrzebni dla komórkowej konserwacji
Tauryna 500 mg 2x dziennie
Chroni przed glutaminy nadmiernej stymulacji
Teanina 200 mg 1x/day
Poprawia GABA i zwiększa poziom
GABA
Witamina D 5000 IU 1x/day Pomaga równowagi
Dodatek do Protokołu
Proszę pamiętać, że przy ALS zarówno nerwów i komórek mięśniowych wpływa zatem należy traktować oboje.
Arginine Alpha Keto-Glutarat (AAKG) i Alpha Keto-Glutarat (AKG) (Ludzie nabyli te
Suplementy w Beyond wieku PrimaForce i TERAZ, aby wymienić tylko kilka)
AAKG i AKG to kluczowe dodatki do dostarczania energii do komórek.
AAKG może powodować biegunki i wzdęcia. Nasze doświadczenia wykazały, że jeśli zaczniesz od małej dawki i stopniowo
zwiększenie dawki nie przekracza 18 gramów czasem objawy te mogą być zmniejszone lub zatrzyma się.
**** AAKG i AKG są suplementy Twój organizm wymaga codziennie, aby utrzymać przy życiu komórki. Twoje ciało nie przechowywać go lub
zbudować rezerwy. Więc biorąc to codziennie jest niezbędne. Zwróć uwagę, z AAKG i AKG może nie zauważyć natychmiastowa
zmienić, ale zmiany powinny nastąpić w czasie i mogą być subtelne, takie jak porzucanie skurcze,
drga / drgania pęczkowe, ślina, drżenie, itp.
**** UWAGA: AKG jest ważnym źródłem energii dla komórek nerwowych i mięśniowych. Nie wiemy, jak długo AAKG
AKG i pozostają w ciele. Naszym celem jest, aby upewnić się, ciało AAKG czy AKG w nim zawsze, gdy komórki muszą
energii. Sugerujemy zarówno AAKG AKG i z następujących powodów: 1), ze względu na AAKG arginina, jest bardziej
smaczne i łatwiejsze w żołądku. Arginina pozwala otrzymywać większą dawkę AKG z minimalnym
dyskomfort w żołądku. Jednak Arginina ma ograniczenia; jeśli przekracza 18 g argininy na dzień, może to spowodować
żołądka i jelit, dyskomfort. 2) Plain AKG nie arginina i pozwoli na ciągłe dostarczanie
energii do komórek nerwowych i mięśniowych, pomiędzy dawkami AAKG. AKG jest mniej smaczne i trudniejsze w żołądku, ale
zarządzaniu w mniejszych dawkach, np. 300 mg na godzinę.
Strona 3 z 3
03.01.13
Extra Virgin olej kokosowy (znaleziono w lokalnym sklepie ze zdrową żywnością)
Masaż - Olejek do masażu do mięśni, które uległy atrofii lub zmniejszone codziennie. Olejek do masażu całego ciała ponad dwukrotnie
w tygodniu.
Oral - stosować mieszaninę oleju kokosowego i trójglicerydy średniej (MCT) olej do tolerancji, ponieważ mogą one spowodować
biegunka, wzdęcia i skurcze żołądka.
Wykonywanie
Czy opór, aerobik, jak również rozciąganie i zakres ćwiczeń ruchowych. Ważne jest, że nie masz zmęczenie
mięśni do punktu, w którym jest tak zmęczony, że nie może go użyć.

Alienista606


catavinos

Często w nocy nie mogę zasnąć więc buszuję w internecie i szukam czegoś nowego o SLA. Znalazłem terapię Dr. Vincent M. Tedone o nazwie "The Deanna Protocol" którą stworzył dla swojej córki chorej na SLA. Dr. Vincent M. Tedone zaznacza, że jego terapia nie leczy, ale, hamuje postęp choroby przynajmniej u jego córki i opowiada o swojej terapii "The Deanna Protocol" pod tym adresem The Deanna Protocol presented by Dr. Vincent Tedone . Dość dobrze rozumiem j.angielski w piśmie lecz z listening`iem zawsze miałem problemy, a w szczególności z Yankeskim bełkotem. W tym miejscu mam prośbę do Alienista606, Max obejrzyj to i napisz co nieco bo znasz język, obejrzyj też to http://www.cbn.com/cbnnews/healthscience/2012/november/deanna-protocol-a-breakthrough-for-lou-gehrigs/  . Na stronie ALSforums http://www.alsforums.com/forum/general-discussion-about-als-mnd/22279-deanna-protocol-als.html    forumowicze różnie podchodzą do  Deanna Protocol (DP), są za i przeciw, twierdzą, że jest droga. Aby otrzymać DP od Dr. Vincent M. Tedone trzeba się zarejestrować na jego stronie http://www.winningthefight.net/ , wypełnić ankietę n/t swojego stanu i zciągnąć  przepis na DP. Niestety wszystko jest w języku Sheakspeare i nie wiem czy DP zależny jest od ankety n/t stanu czy też jednakowy dla wszystkich.
Nikomu nie odoradzam i nie zalecam DP (wszak tonący brzytwy się chwyta), poczekam aż temat zgłębi Alienista606 i nam opowie . Jeśli ktoś chce DP niech pisze na mój e-mail to mu wyślę (w j.ang.). Temat jest świeży bo z 2012 roku.
                                                                                        catavinos