Glutation

Zaczęty przez justyk, 16 Listopad 2012, 21:30:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

justyk

Hej!!!

Czy mieliscie doswiadczenie z suplementem diety o nazwie GLUTATION???
Pytam bo dostalam info ze za granica jest on bardzo popularny, ludzie zażywają go przy wielu chorobach w tym neurologicznych.
Jezeli ktos cos wie na ten temat to prosze o odp bo nie wiem czy zamowic to dla Taty.
Podaje linka www.glutation.info.pl

Alienista606

hem powiem tak

http://pl.wikipedia.org/wiki/Glutation

a ja sie spotykalem przewaznie z taka wersja....

http://www.amazon.co.uk/dp/B002B4GZZM/?tag=hydra0b-21&hvadid=11069364725&ref=asc_df_B002B4GZZM

ale.... cos mi tu niebardzo gra.....

jak wynika ze strony.........producenta??

http://www.quicksilverscientific.com/about.html

zajmuja sie badaniami nad RTECIA a nie Glutation liposomowy
i na ich stronie niema znadnej wzmianki o tym ale jest jakas trona w usa ktora sprzeaje tocos.....
niewiem czy bym ryzykowal........raczej bym zainwestowal w suplementy polecane przez inzyneira...co zreszta zrobilem

NeA

Ta firma amerykańska Quicksilver Scientific zajmuje się badaniami nad możliwościami odtruwania organizmu m.in. z rtęci, ale też ze wszystkiego co przyczynia się do chorób. Specyfika metali ciężkich wskazuje, że zatrucie nimi obciąża najwięcej mózg i system nerwowy. Glutation polecany jest także przez wielu lekarzy w Polsce, którzy dokształcają się i wiedzą, że już została wyprodukowana postać, która nie ulega strawieniu i jest w wysokim stopniu przyswajalna, co do tej pory było trudne do osiągnięcia. Glutation w USA i we Włoszech robi furrorę, ale w Polsce z powodu małej wiedzy i braku wielkich reklam big farmy ludzie nie słyszeli o nim. Osobiście brałam Glutation liposomowy i wiem że bardzo oczyszcza, a po oczyszczeniu jest zwyżka energii, ale też słyszałam od innych, że każdy reaguje dokładnie tym miejscem, które ma chore (u mnie był to rejon twarzoczaszki).
Dlaczego odradzacie coś o czym nic nie wiecie? nie doświadczyliście?

Alienista606

a kto powiedzial ze odradzamy??
a odnosnie skutkow i dzialania poprosze o podanie jakichs wiekszych konkretow w formie udokomentowanych badan i ich wynikow na organizm ludzki . takowych nieznalazlem i powiem ze wlasnie to mnie zaskoczylo + jeszcze kilka rzeczy.
a co ddo lekazy.....na podstawie czego oni sie dokrztalcaja?? z checia bym te zrodla poznal.

agl

#4
Witam serdecznie,
czy ktoś z Was rozważał właściwości glutationu w walce z SLA ?

agl

#5
Witam serdecznie,
czy ktoś z Was rozważał przydatność zażywania glutationu przez chorych na SLA? Co o tym myślicie ?

agl

Witajcie,
nikt z was się nie zainteresował tym tematem.
Może jednak jest ktoś na naszym forum, kto pomoże mi ustosunkować się do tego, jak wartościowy mógłby być dla chorych na SLA glutation. Jestem niecały rok po diagnozie i wiem na ten temat n pewno mniej niż większość z was.
Poniżej podaję link o glutationie.
Może glutation nam pomoże spowolnić chorobę?  ;)
Pozdrawiam :)

http://www.glutation.info.pl/index.php/glutation


meg

Witam.
Mnie się też wydawało, że w artykułach naukowych o patogenezie SLA przewijał się gdzieś ten glutation...
Miesiąc temu zakupiłam liposomalny glutation i taką samą witaminę C.
Przez miesiąc brałam ok. 1g gluta i 3g vita C. Efekt? Niestety, poza osłabieniem i zwiększoną potliwością żadnych zmian. Choroba z dnia na dzień postępuje. Może trzeba dłużej brać, ale przy koszcie miesięcznym ok. 600zł - odpuszczam.

jerzy51

Witam
Glutationu nie podaje Żonie,ale od dłuższego czasu podaje kurkume ,NAC,kwas r liponowy ,pterostibene ,resveratrol.
Żona choruje ponad pięć lat / postać opuszkowa/.
Pozdrawiam Jerzy

agl

Dziękuję bardzo Meg i Jurkowi (jerzy 51) za podzielenie się swoimi doświadczeniami. Rzeczywiście koszty 600 PLN przy braku pewności co do skuteczności suplementu to dużo za wiele.
Na początku lutego mam pierwszą wizytę u dr Tomik. Może zapytam ją co o tym myśli. Macie jakieś sugestie o co ją jeszcze zapytać ?
Życzę Wam dużo szczęścia w Nowym Roku 2017r, cudu medycznego wspierającego zdrowie, wielu miłych, radosnych chwil w gronie rodziny. Serdecznie pozdrawiam. Grażyna :)

meg

#10
Później znalazłam tańszy glutation liposomalny, wychodzi około 200 zł na miesiąc. Można też brać zwykły, nie liposomalny,  ale jest on jest słabiej przyswajalny. Tylko pytanie czy to w ogóle coś da? Wątpię:(

agl

#11
Napisz Meg czy ktoś polecił tobie glutation? Spytam się o to dr Kużmy. Czy możesz polecić żródło tego tańszego glutationu liposomalnego? Wierzę, że poprzez włąściwą dietę, suplementację i tryb życia (długie spacery na świeżym powietrzu, minimalizacja stresu, dużo przyjemności) opóżni chorobę :)

meg

Nikt mi nie polecił, sama skojarzyłam fakty. Wśród suplementów polecanych mi przez różnych neurologów w ciągu mojej dwuletniej diagnostyki były za to m.in. kwas alfaliponowy, koenzym q10, witamina E. Brałam wszystko -bez poprawy.
Były też sterydy, azatiopryna, antybiotyki, immunoglobuliny- też nic :(
Byłam w pięciu szpitalach, w tym dwóch klinicznych, nikt nic nie wymyślił. Ostatecznie na Banacha potwierdzili SLA, a dokładnie PMA. Póki co.

meg

Aha, glutation znalazłam w aptece internetowej Gemini. Cztery butelki na miesiąc, przy braniu dwóch łyżek na dzień. Rozpuszczałam w soku pomarańczowym, inaczej nie zniosłabym tego smrodu (ostrzegam! Lepiej nie wąchać ;))

meg

#14
Jeszcze zaliczyłam kolendrę  z chlorellą na odtrucie z metali ciężkich.
I nie biorę riluteku, przedłużanie męki o kilka miesięcy mnie nie satysfakcjonuje:(

jerzy51

Meg napisała
Nikt mi nie polecił, sama skojarzyłam fakty. Wśród suplementów polecanych mi przez różnych neurologów w ciągu mojej dwuletniej diagnostyki były za to m.in. kwas alfaliponowy, koenzym q10, witamina E. Brałam wszystko -bez poprawy.
Były też sterydy, azatiopryna, antybiotyki, immunoglobuliny- też nic :(
Byłam w pięciu szpitalach, w tym dwóch klinicznych, nikt nic nie wymyślił. Ostatecznie na Banacha potwierdzili SLA, a dokładnie PMA. Póki co.

Podaje Żonie dużo różnych suplementów. Nie wiem ,który z nich pomaga?
W leczeniu Żony /jeżeli to tak można nazwać/ nie pomaga mi żaden lekarz.
Ostatnio zauważyłem .że wręcz dziwią się że Żona wciąż żyje.
Całą wiedze co do  suplementów , które mogą spowolnić chorobę zaczerpnąłem
z ALS forum. Jeden uczestnik forum  o imieniu Dave opublikował jak oni to nazywają PROTOKÓŁ
Od początku roku 2014 sukcesywnie zacząłem wdrażać suplementy opisane w tym protokóle.
Robie to do dzisiaj. Pierwsze co zrobiłem ,odstawiłem rilutek.
Suplementy kupuję na iherbie , do dzisiaj.
Wiem na pewno ,że spowolniłem chorobę.Zatrzymać choroby pewnie się nie da.
Żona ma założonego pega, jest też od maja 2015 r podłączona do respiratora.
Ale w dalszym ciągu może połykać ,tak że różne  smakołyki dostaje do buzi.
Bez respiratora też może oddychać.Jest zresztą ustawiony na niskie parametry wspomagania.
W grudniu roku 2011 Pani ordynator neurologi w szpitalu,gdzie Żona została zdiagnozowana ;
zespół opuszkowy ,powiedziała mi że Żona będzie żyła dwa lata.
Może to wszystko co pisze nie dotyczy ''glutationu'' , a właściwie dotyczy ,bo w protokóle
z którego korzystam nie ma glutationu.
Pozdrawiam wszystkich chorych,jestem całym sercem z Wami.
Jerzy


jerzy51

Poprawka
Do respiratora Żona jest podłączona od maja 2016 roku.
Jerzy

madzia 32

Przepraszam Jerzy ze pytam a czy zona ma sprawne rece i nogi?
Rzeczywiscie 5 lat to dlugo jak na ta odmiane , nic tylko sie cieszyc ;D
Nie można cofnąć się w czasie i napisać nowego początku, ale można zacząć od dzisiaj i napisać nowe zakonczenie!!!

jerzy51

Niestety . Żona porusza tylko głową. Często siedzi w fotelu, postoimy sobie razem.
Do południa Żoną opiekuje się jej siostra, też Ją wyciąga z łóżka. Po pracy ja to robię.
Pozdrawiam Jerzy

agl

Witaj Jurku,
bardzo dziękuję za poświęcenie czasu i podzielenie się swoimi doświadczeniami. Ja teraz muszę się zapoznać bliżej z suplementami, które Ty wymieniłeś w związku z wspieraniem zdrowia Twojej żony. Trudno mi w obecnym stanie mojej wiedzy zadać Tobie sensowne pytania. Ale zainspirowało mnie to do dalszych poszukiwań. Bardzo współczuję Twojej żonie i Tobie z powodu tej zdrowotnej tragedii. Jestem przekonana, że serdeczna opieka jaką otoczyłeś swoją żonę wpłynęła na przedłużenie jej życia. Podziwiam Ciebie, siostrę Twojej żony i wszystkich zaangażowanych w codzienną pomoc. Dzięki atmosferze miłości i oddania czuje się ona bezpieczna i ważna dla Was. Uruchamia to układ przywspółczulny odpowiedzialny za zdrowienie, podtrzymanie zdrowia, regenerację i biochemię sprzyjającą życiu. Za to Was podziwiam.
Jurku czytam teraz o cudownych właściwościach kurkumy. Właśnie zamówiłam kurkumę z Sri lanki, która jest polecana jako bardziej ekologiczna, wolna od zanieczyszczeń. Jaką kurkumę Ty podajesz żonie i w jaki sposób? Podobno jest to ważne, aby była ona bardziej przyswajalna. Piszą, że trzeba ją łączyć z pieprzem i oliwą? Przepraszam, że zajmuję Ci czas. Serdecznie pozdrawiam. Grażyna. 

jerzy51

Witam
Jaką kurkumę? Zgadzam się , najważniejsze aby była czysta.
Obecnie podaje Żonie curcumin phytosome MERIVA z Jarow Formulas.
Podawałem też zmikronizowaną z Kenay,oraz inne , już nie pamiętam.
Jak wyczytałem ,długotrwałe podawanie może przynieś jakieś efekty.
Dodaje łyżkę oleju kokosowego.
Dużo różnych suplementów podaje Żonie. Które z nich pomagają, a które są bezwartościowe
nigdy nie będę wiedział. Jedno wiem na pewno ,że nie truje.
Żona ma pega, w związku z tym lekarz od żywienia dojelitowego co trzy miesiące bada krew.
Wszystkie wyniki są ok. Trochę przekroczony jest tylko cholesterol.Półtora roku temu
był bardzo wysoki,odrzuciłem statyny. Lekarzowi rodzinnemu musiałem podpisać , że mimo wysokiego
cholesterolu nie będę podawał statyn. Z opieki neurologa nie korzystamy. Szkoda czasu na siedzenie
w przychodni i wysłuchiwanie ,,no wie Pan ,na tę chorobę nic nie ma".
Przepraszam, że zaraz nie odpisałem.
Pozdrawiam Jerzy

Luśka

#21
Mój tata - 67lat, ponad 5,5 roku od pierwszych objawów, 4,5 od diagnozy - postać opuszkowa.
Ma podawany glutation, doustnie taki w kapsułkach w dużej dawce.
Najlepszy glutation to ten podawany w zastrzykach, zamierzamy się niedługo przerzucić jak znajdę źródło.

Ale dodam, że ma dużo suplementów podawanych od początku, przeszczep komórek macierzystych, leki z Chin, roczną kurację antybiotykami i wiele wiele innych za sobą.
Bierzemy go prawie codziennie na fotel, mamy wypożyczony koflator, wymusiliśmy na lekarzach wczesną wentylację nieinwazyjną (maseczka) choć większość L. twierdziła, że przedwcześnie (bo na własnym oddechu saturacja nie była poniżej 91...).
Myślę że wszystko do kupy daje efekt tego, że wciąż z nami jest...

Obecnie spraliżowany cały - porusza dłońmi nieco i mimika twarzy zachowana.

agl

Witam serdecznie znalazłam ciekawe miejsce;

Instytut Ozonoterapii Salus
ul. Batuty 7 (z tyłu Centrum Handlowego Land) – mapa
02-743 Warszawa

Oprócz ozonoterapii, która mnie nie interesuje oferują oni także suplementację dożylną;

Terapie dożylne

Terapie komplementarne do ozonotertapii stosowane w Instytucie:
wlewy glutationu z N-acetylocysteiną
wlewy kwasu alfa liponowego
wlewy L-karnityny
wlewy selenu
wlewy witaminy C (L-askorbinian sodu)
– wlewy koenzymu Q10
– wlewy Kurkuminy

– wlewy Witaminy B- Kompleks
Może ten kontakt ułatwi Tobie leczenie taty glutationem....
Szukam teraz informacji czy w Polsce mierzy się poziom glutationu? jak bezpiecznie suplementować się tymi przeciwutleniaczami, np kurkuminem. Czy twój tata miał podawany glutation pod kontrolą i w oparciu o badania?

Bożenka_

Flower, proszę daj namiary do dr.Tomik

agl

Bożenko, fatalna pomyłka z mojej strony :embarassed: Niestety trudno się z tego śmiać bo ta wspaniała lekarka dr Tomik nie żyje. Ja idę we wtorek do dr Kużmy.

DorotaK

witam,
 niedawno u  mojej mamy podczas badania EMG stwierdzono MND. Nikt  nie powiedział wprost- żaden z neurologów, że to SLA. Nigdzie na papierze nikt tego nie napisał. Jedynie wykresy i recepta na rilutek.
Mama pierwsze objawy miała juz ok roku temu. W chwili obecnej  ma zaburzoną mowę i połykanie- czesto się zakrztusza, nie może śmiać. ruchowo- praktycznie niewładna lewa noga i kiepsko z lewą ręką. Prawa dłoń w miarę sprawna- także z racji  znacznego wysiłku przy mowie- piszę na kartce.
Chciałabym dopytać czy nie znaleźli Państwo związku spożywania bardzo dużych ilości tak powszechnie stosowanego w żywności glutaminianu sodu. W kuchni mojej mamy: magi czy vegeta były stosowane na potęgę. Czy np. kumulacja tego wzmacniacza smaku mogła się u niej skumulować i spowodować tzw." ekscytotoksyczność". I jaka jest różnica między kwasem glutaminowym a glutationem? Chce całkowicie wyeliminować z diety mamy wszystko  to - co zawiera właśnie glutaminian sodu.
Z góry dziękuję na informację.

joannamisala

Mam znajomego  w USA który stosuje dużo suplementów dla chorej żony i m.in glutation

agl

Glution jest bardzo ważny ale najpierw trzeba zbadać poziom wolnych rodników!!! Czyli należałoby to zrobić pod opieką mądrego lekarza, którego kompetencje przekraczają wiedzę akademicką i który ma aktualną wiedzę z obszarów neurobiologi i medycyny naturalnej. Szukam w Polsce takiego neurologa!

jerzy51

Witam
Jeżeli jest ktoś zarejestrowany na ALS TDI forum ,to polecam przeczytać
http://www.als.net/forum/yaf_postst53414_proletariat-protocol-dave-j-version.aspx
Ja z tego korzystam od 2014 roku.
Mogę przesłać na e maila , przetłumaczone przez gogle.Tekst jest dość długi.
Jerzy

dolomi

Glutation to niedoceniona substancja. Jest potężnym antyoksydantem, jednak przyjmowanie jego różnych form oralnie nie daje satysfakcjonujących efektów, ponieważ praktycznie całość ulega destrukcji zanim dotrze do krwiobiegu. Można stosować tak jak napisał Pan jerzy51 NAC, który jest prekursorem glutationu, co tego grona zaliczają się inne substancje, łatwo je znaleźć.
Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie glutationu + wit. C w formie zastrzyków. Niestety jest on dostępny w niewielu krajach, z tego się orientuję w Europie można go znaleźć w aptekach w Austrii i Włoszech.

jerzy51

Witam
Do wsparcia glutationu podaje jeszcze ostropest plamisty ,selen, oraz TMG /trimotyloglicyna/która jeszcze obniża poziom
homocesteiny. Utrzymanie niskiego poziomu homocysteiny jest ważne.
Jerzy

joannamisala

witam ja dzisiaj kupiłam mężowi Glutation liposomowy i liposomową Gaba od tygodnia podaję mu Rilutek po ktorym nie ma apetytu i boli go głowa jeszcze poczekam jak skutki uboczne nie miną to odstawie mu Rilutek staram się ściągnac Ibudilast z Japoni ale to nie jest takie proste . rozmawiałam ostatnio z panem z USA który ma żonę chora na SLA była leczona jest leczona w klinice SLA w Kolumbii powiedział mi że była prowadzona przez najlepszego specjalistę od SLA była 3 razy leczona eksperymentalnie w tej chwili jest na suplementach i Riluteku nie mówi i nie rusza kończynami jest podłączona do respiratora lekarze sie dziwią że jeszcze zyje 6 lat od diagnozy tam mają zupełnie inną opiekę tam starają sie chociaż leczyć i otaczać opieką my jesteśmy z medycyną 50 lat do tyłu

wiesia_m

W PL  też są takie przypadki, gdzie ludzie żyją dłużej niż 2,5 roku.
Mój mąż diagnoza 2008r, respirator od 2012r  i wciąż żyje  :)

agl

#33
Witam serdecznie,
spieszę, aby podzielić się moimi doświadczeniami po zażywaniu od dwóch tygodni glutationu liposomalnego. Mam jednoznacznie odczucie, że po glutationie mam więcej sił. W ciągu dnia nie powala mnie do łóżka nieodparta potrzeba drzemki. Czuję się mniej zmęczona. W nocy wysypiam się po 7 godzinach.
Wiem, że dla każdego z nas nie jest to spełnienie marzeń ale warto o tym wiedzieć.
Jestem na początkowym etapie choroby. Niedowład dotyczy rąk. Zmagam się na co dzień z ciężką, odpowiedzialną pracą, która nie kończy się po 8 - śmiu godzinach. Dużo mam stresu. Nie mogę sobie pozwolić na rentę bo przysługuje mi najniższa. Muszę w chorobie walczyć o chleb powszedni tak długo jak będzie to możliwe. Dla mnie to energetyczne wsparcie jakie odczuwam po glutationie jest bardzo ważne.
Może ktoś z Was będzie w podobnej sytuacji - więc doradzam.
Na to wygląda, że mitochądria, które w chorobach neurodegeneracyjnych są osłabione rzeczywiście potrzebują glutationu. Tak podaje naukowa literatura. Zachęcam do wpisania hasła medycyna mitochondrialna i poczytania!!!
Glutation liposomalny jest dla mnie drogi. Zauważyłam, że po zalecanych dwóch dziennych dawkach bardzo skróciła mi się potrzeba snu. Spróbowałam więc brać jedną dawkę rano i wystarczy.
Na forach ludzie wyznają, że zastrzyki z glutationu dały im zastrzyk młodzieńczej energii. Jakoś w to nie dowierzałam, przede wszystkim dla tego, że nie byli to chorzy na SLA.
Nie mogąc sobie poradzić z brakiem sił i koniecznością walki na rynku pracy z młodymi i zdrowymi ludżmi - spróbowałam. Mam nadzieję, że nie jest to autosugestia. Gdyby nawet to efekt jest pozytywny. Nie czuję się bardziej silna jak przed chorobą, ale naprawdę jest lepiej.
Może ktoś z Was ma podobne doświadczenia z glutationem? Podzielcie się proszę odczuciami!
Pozdrawiam serdecznie Wszystkich. Szczególnie życzliwą Wszystkim, wspaniałą dziewczynę Ogaruus :)

meg

#34
Flower, to samo odczujesz po dużej dawce witaminy C. A taniej :)

agl

Jaką witaminę stosujesz?
Z tego co ja się naczytałam to potrzebna by była zarówno vit c jak i glutation. To co innego. Glutation bardzo wspiera mitochądria! Ja jednocześnie zaczęłam brać liposomalną kurkumonę. Biorę ją już drugi miesiąc.
Nie chodzi mi tylko o poprawę wydolności i jakości życia. To powalanie się z osłabienia było fatalne! Chodzi mi o wsparcie mitochondriów, aby nie wydawały decyzji o śmierci neuronów. Piszę w przenośni. Mam nadzieję, że jest to lepsza inwestycja niż terapia komórkami macierzystymi. Poco nam przespać resztki życia! :)

meg

Ja już nic nie biorę, nic nie pomagało. Nawet przypływu energii jaki Ty masz nie było:(

agl

Droga Meg, może u mnie przypływ energii jest iluzją.... Zobaczymy. Gdzieś tli się we mnie nadzieja na to, że suplementacja coś pomoże w chorobie.... W każdym razie na tym etapie mojego życia energia jest mi niezbędna!!! Niestety bezstresowego, pełnego spokoju życia, z dala od wszelkich cywilizacyjnych trucizn nie mogę sobie zapewnić. Ile Ty już czasu chorujesz? Pozdrawiam :)

meg


hanki

Glutation to wyjątkowa kombinacja aminokwasów, które działają na nasz organizm wielopoziomowo. Przede wszystkim ma działanie przeciwutleniające i zapewniające komórkom energię. Z tego co mi wiadomo to raczej suplementy glutationu nie mają potwierdzonego działania. Ma ktoś jakieś doświadczenia?