Przez jaki czas można stosować kroplówki (glukoza i PWE)?

Zaczęty przez gosia79, 16 Styczeń 2008, 11:41:59

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gosia79

Witam
Mam pytanie. Czy orientuje się ktoś  przez jaki czas można stosować kroplówki (glukoza i PWE). My podajemy je od mniej więcej 3 miesięcy 2 razy w tygodniu na przemian,  ole ostatnio pani doktor kazała nam je całkowicie odstawić, dlaczego ?tego nie wiemy.Podawaliśmy je ponieważ osoba którą się opiekujemy ma kłopoty z odżywianiem (je naprawdę niewiele)a na sondę nie chce się zgodzić.Muszę dodać że teściowa moja bardzo przejęła się tym faktem i ze stresu jeszcze mniej je, dla mnie jest to naprawdę trudna sytuacja bo nie wiem w jaki sposób mam jej pomóc.Może ktoś miał z tym jakieś doświadczenia. Proszę poradźcie coś
Pozdrawiam Gosia

Pawel

Witaj,

Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, ale nie wiem dlaczego przeoczyłem akurat Twój post.

Co do kroplówek, takie dożywianie na dłuższą metę nie ma sensu, chociaż nie wiem dlaczego pani doktor odstawiła kroplówki. Sonda, na którą chora nie chce się zgodzić jest też rozwiązaniem tymczasowym. Moim zdaniem najlepiej byłoby przekonać chorą do PEG, jeśli jeszcze można wykonać ten zabieg. PEG nie jest tak uciążliwe dla chorego jak sonda, którą przecież czuje się w przełyku, a do tego założenie PEG jest zabiegiem stosunkowo łatwym, prawie bezkrwawym, trwającym ok. 20 min., tylko ze znieczuleniem miejscowym i ewentualnie tabletkami uspokajającymi.
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

gosia79

Dziękuję Ci Pawle za odpowiedz.
Ja wiem że kroplówki to jest tylko tymczasowe rozwiązanie ale dobre i to jak narazie. Teściowa w dalszym ciągu nie zgadza sie na żadną inną pomoc w tej kwestii.Pozdrawiam serdecznie  Gosia