SLA w diagnozie

Zaczęty przez kret123, 27 Marzec 2019, 10:40:25

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Aneś

Witaj ,pisałeś w swoim poście ,że fascykulacje są obecne cały czas ,ja je miałam przez miesiac ,teraz mam zaniki a fascykulacje praktycznie ustapiły

kret123

Rentgen bioder nic nie wykazał.

Z badań RF,CRP, OB zupełnie w normie, ale to mnie nie dziwi bo w 2013/2014 przez 1/2 roku miałem stan zapalny stawów skokowych z obrzękiem i płynem w stawach. Ledwo co chodziłem z bólu, a OB też było w normie.

Na Bartonellę i KKI przyjdzie poczekać, to robi Wielkoszyński.

Aktualnie na noc biorę 400mg ibuprofen. Nie pozwala przespać nocy, ale przynajmniej nie muszę jęczeć w nocy przewracając się z boku na bok.
Życie to dążenie Wszechświata do maksymalizacji wzrostu entropii.

kret123

#202
Borelioza CD57+/CD3- wyszła 163.07 kom/ul
Za normę przyjęli >200 kom/ul

Czyli niby poniżej normy, ale niewiele. Znów nie wyjaśnia. Wynik poniżej 60 dały by lepsze argumenty.

Na wyniki Borelioza KKI przyjdzie poczekać.
Życie to dążenie Wszechświata do maksymalizacji wzrostu entropii.

the_kure

ten test cd57 to nie jest badanie stricte na borelioze.   

przeciez tobie wyszedl WB na borelioze,  po co ty robisz kolejne badania ? 

zamiast kase marnowac na KKI mogles lepiej zrobic antygm na polineuropatie.

kret123

#204
Cytat: the_kure w 08 Sierpień 2019, 14:35:45przeciez tobie wyszedl WB na borelioze,

Gdzie ty to widziałeś w moich postach. Mi wyszło IGG +, ale w PMR ELISA, a nie WB.
Czekam na potwierdzenie lub zaprzeczenie Boreliozy w KKI IgM. Zrobiłem też IgG KKI, ale jak wyjdzie IgG, a w normie IgM to idę do zakaźnika z wynikami.

antygm na polineuropatie nie będę robił, bo to nie to. Od tego nie puchną i bolą stawy w kostkach i nie bolą stawy biodrowe, nie strzela w stawach. Poza tym, jak pisałem byłem na konsultacji w poradni chorób mięśni u prof. Gdyby to była polineuropatia to by się ta osoba na tym poznała. Dostałem od prof za to skierowania do poradni chorób zakaźnych i reumatologa.
Życie to dążenie Wszechświata do maksymalizacji wzrostu entropii.

kret123

Przeciwciała przeciwjadrowe (ANA): W badanym materiale w mianie 1:80 NIE WYKRYTO obecnosci przeciwciał przeciwjadrowych

Czyli raczej to nie są problemy reumatoidalne.
Życie to dążenie Wszechświata do maksymalizacji wzrostu entropii.

the_kure

ja powiem Ci tak: mi wyszlo WB w igg i bylem z tym u zwyklego zakaznika ( fakt ze najpierw zrobilem research w necie i mialem pewnosc ze ide do kompetetnego lekarza)
i ten lekarz zwykly zakaznik powiedzial mi ze jezeli mam przeciwciala igg i objawy to znaczy ze mam borelioze. organizm ludzki sam bez antybiotykow nie jest w stanie pokonac tej bakterii ( a ja abxow nie bralem przez ostatnie 20 lat) i ona siedzi gdzies w organizmie.   Z tego co wiem to to co on powiedzial jest niedokonca zgodne z oficjalnymi dogmatami. Bo oficjalne wyznanie wiary jest takie ze igg znaczy ze bakteria byla ale wyparowala.

A co do tego badania cd57 to to jest troche taki marker jak przy hivie cd4 - ktos gdzies tam zauwazyl ze przy przewleklej infekcji spada ilosc komorek cd57  ale z tego co czytalem to np jak ktos jest alkoholikiem to tez ma niski poziom cd57 i przy kile tez jest niski poziom.


w ogole z ta borelioza jest troche tak jak z mechanika kwantowa - wszystko bylo ladnie pieknie poukladane a potem pojawila sie borelioza i wywrocila wszystko do gory nogami.   

kret123

Cytat: the_kure w 08 Sierpień 2019, 20:37:00A co do tego badania cd57 to to jest troche taki marker jak przy hivie cd4 - ktos gdzies tam zauwazyl ze przy przewleklej infekcji spada ilosc komorek cd57  ale z tego co czytalem to np jak ktos jest alkoholikiem to tez ma niski poziom cd57 i przy kile tez jest niski poziom.

Zgoda, ale przy wartościach poniżej 60 kom/ul jest pewność, że coś jest nie tak w kwestii chorób zakaźnych.
Niestety mój wynik 163 kom/ul niewiele wnosi. Nie zaprzecza, ani nie potwierdza Boreliozy, czy innej bakterii.

Czekam na wyniki
Krążące kompleksy immunologiczne (KKI) anty Borrelia burgdorferi IgG met. Immunoblot
Krążące kompleksy immunologiczne (KKI) anty Borrelia burgdorferi IgM met. Immunoblot

Zobaczymy
Życie to dążenie Wszechświata do maksymalizacji wzrostu entropii.

kret123

Mam wyniki Bartonella IgM i IgG ujemnie
Borelioza IgM dodatni, a IgG ujemny

Oba u Wielkoszyńskiego.

Co sądzicie?
Życie to dążenie Wszechświata do maksymalizacji wzrostu entropii.

Ja30

Cytat: kret123 w 20 Sierpień 2019, 16:43:36Mam wyniki Bartonella IgM i IgG ujemnie
Borelioza IgM dodatni, a IgG ujemny

Oba u Wielkoszyńskiego.

Co sądzicie?

Miales zrobic bartonell 6 rodzajów, wszystko negatywne?

Aronia

Po co Bartonella w ogóle? Po co 6 rodzajów? Co wy radzicie? Choroba kociego pazura może mieć początek bezobjawowy, ale potem przebiega raczej burzliwe. Nie da się jej nie zauważyć.

the_kure

#211
sa pewne teorie ze to wlasnie bartonella odpowiada za te najciezsze przypadki neurologiczne, ktore przypisuje sie boreliozie.  zreszta lekarze swoje, podreczniki do mikrobiologi swoje iladsi swoje i jeszcze klnika mayo swoje.   te szystkie zoonozy sa dosyc malo poznane przez medycyne.


kret tego kki i tak Ci zaden lakarz nie uzna.

Ja30

Cytat: Aronia w 20 Sierpień 2019, 22:37:26Po co Bartonella w ogóle? Po co 6 rodzajów? Co wy radzicie? Choroba kociego pazura może mieć początek bezobjawowy, ale potem przebiega raczej burzliwe. Nie da się jej nie zauważyć.
Aronia kret mial czeste kontakty z kotem. Po 2 bartonella uszkadza układ nerwowy i znam historie chorego z bartonella i mylną diagnozą Sla

kret123

Cytat: Ja30 w 20 Sierpień 2019, 19:33:25Miales zrobic bartonell 6 rodzajów, wszystko negatywne?

Ale zrobiłem



Dodatkowo dzięki przeprowadzonym badaniom, dziś już wiadomo, że we wczesnych fazach neuroboreliozy stwierdzono wysoką reaktywność OspC (22 kDa, p23-25). I właśnie to mi wyszło dodatnie.
Życie to dążenie Wszechświata do maksymalizacji wzrostu entropii.

Ja30

Cytat: kret123 w 21 Sierpień 2019, 07:49:16Ale zrobiłem



Dodatkowo dzięki przeprowadzonym badaniom, dziś już wiadomo, że we wczesnych fazach neuroboreliozy stwierdzono wysoką reaktywność OspC (22 kDa, p23-25). I właśnie to mi wyszło dodatnie.
Mi te 2 tez nie wyszly, ale gdy zrobilem 6 rodzajow to wyszly 2 pozytywne.dlatego namawialem.na panel 6

kret123

Cytat: Ja30 w 21 Sierpień 2019, 08:06:52Mi te 2 tez nie wyszly, ale gdy zrobilem 6 rodzajow to wyszly 2 pozytywne.dlatego namawialem.na panel 6

A te dwie to Ci wyszły pozytywnie w IgM, czy IgG?
Czy dostałeś antybiotyki?
Czy się wyleczyłeś?
Życie to dążenie Wszechświata do maksymalizacji wzrostu entropii.

Aronia

Niestety same kontakty z kotem nie wystarczą, a objawy neurologiczne przy zakażeniu Bartonellą nie przypominają Sla.

kret123

#217
Cytat: Aronia w 21 Sierpień 2019, 10:37:16Niestety same kontakty z kotem nie wystarczą, a objawy neurologiczne przy zakażeniu Bartonellą nie przypominają Sla.
Aktualnie stawiam na neuroboreliozę z powodu.

Pierwszy rzut.
2013/2014 niewyjaśnione zapalenie z obrzękami stawów skokowych (płyn w stawach na usg), trwało 6 miesięcy, ból przy każdym kroku, ledwo chodziłem.

Drugi rzut
12.2018 po pierwszych objawach SLA, w Borelioza PMR Elisa IgG 11, czyli mocno dodatnie.

od 01.2019 zaczynają się problemy z utrzymaniem moczu. Z czasem narastają. Leżę, czy siedzę jest ok, tylko wstanę i silna chęć oddania moczu, dosłownie czas max 3min na oddanie moczu.

04.2019 zaczynają się problemy ze stawami. Skokowy sztywnieje po 3min trzymania stopy jednej na drugiej. Kolanowy strzela zawsze przy ruchu. Biodrowy strasznie boli w nocy (strzela też przy ruchu nogą), aktualnie budzę się 10 razy w nocy, gdy już jeden staw biodrowy tak boli, że się wybudzam, to przewracam się na drugi bok.
Wzrasta liczba obrzękniętych i bolących stawów dłoni.

08.2019 Wizyta w poradni na Banacha. Po moich relacjach Prof. daje skierowanie do poradni chorób zakaźnych.
Zlecone wyniki badań CD57 163 przy norma powyżej 200, KKI IgM  OspC (22 kDa, p23-25) wynik dodatni świadczący o możliwej neuroboreliozie.

Czego jeszcze trzeba, są kliniczne objawy, są w badaniach przekroczone normy.
Życie to dążenie Wszechświata do maksymalizacji wzrostu entropii.

GUN

Tak jak kiedyś pisałem, z diagnozą, którą masz nie masz nic do stracenia - jeśli są choćby minimalne podstawy, żeby podejrzewać coś innego, trzeba spróbować to leczyć i czekać na efekty.

BTW, neuroborelioza jest jedną z chorób, która może imitować SLA i powinna zostać definitywnie wykluczona przed ostateczną diagnozą.

Aronia

Kret 123, muszę Cię zasmucić. Zakażenie krętkiem Borrelia przebiega m.in. pod postacią tzw neuroboreliozy lub zapalenia stawów. Nie zdarzają się objawy łączone. Zapalenie stawów zwykle jest asymetryćzne. Objawem zapalenia stawów nigdy nie jest "strzelanie" w stawach. To o czym teraz piszesz, wynika na 99% ze spastyki. Stawy biodrowe nie bolą podczas leżenia na boku. Pierwszym objawem w przypadku zajęcia stawów biodrowych jest ból w pachwinie i podczas rotacji wewnętrznej.
Co robić? Spróbuję to opisać w dziale moja historia.  Obiecałam, ale mam problem z pisaniem i wyjeżdżałam...Teraz się zmobilizuję.
Życzę Ci, żeby to była borelioza, ale mam duże wątpliwości. Masz komplet badań, wracasz pewnie niedługo z wakacji, więc pewnie jakoś dotrzesz do specjalisty.