Jak rozmawiać z dzieckiem o chorobie bliskiej osoby?

Zaczęty przez mnd.pl, 24 Marzec 2018, 17:05:42

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mnd.pl

Prezentujemy artykuł Karoliny Szatkowskiej -  psycholog, certyfikowany psychoterapeuta systemowy, doktorantka  Instytutu Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Pracuje w  Ośrodku Wentylacji Domowej Medycyny Specjalistycznej Sp. z o.o. w  Bydgoszczy z pacjentami objętymi domową wentylacją mechaniczną i ich  opiekunami.




Pełna treść artykułu znajduje się pod adresem http://www.mnd.pl/?subaction=showfull&id=1521907542&archive=&start_from=&ucat=&

Ogaruus

Temat ten jest mi szczególnie bliski, ponieważ mając już pierwsze objawy sla (niesprawną lewą rękę) zaszłam w ciążę. Diagnozę dostałam miesiąc po rozwiązaniu. Obecnie mój synek ma prawie 6 lat. Jeżeli ktoś chciałby się podzielić swoim doświadczeniami albo po prostu pogadać to proszę się odezwać na priv.
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

oscar

Bardzo dobrze ten temat pokazuje Ulla Lindquist w swojej książce ,,Wiosłować bez wioseł". 
Sama chora na SLA w wyważony sposób wprowadza swoją czwórkę dzieci w świat choroby, przygotowuje na to co nieuchronnie nastąpi, pokazuje codzienne smutki, radości, problemy szkolne, itp.
Andrzej Zaremba ,,Życie bez nerwów" – to opowieść o 7 latach życia z SLA

Kasia24


jasiumrowka

Zdaniem większości terapeutów każda relacja, również ta z dzieckiem oparta być powinna na szczerej, otwartej i empatycznej komunikacji. Dzięki temu dziecko ma warunki do prawidłowego i bezpiecznego rozwoju.