Zwrot kosztów opieki

Zaczęty przez Basia Sen..., 29 Styczeń 2019, 22:04:40

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Basia Sen...

Witajcie, spotkałam się na facebooku z notatką, której teraz nie mogę znaleźć, że osoby z orzeczoną niepełnosprawnością w stopniu znacznym mają prawo do zwrotu kosztów opieki, o ile opiekunka przedstawi fakturę na podstawie której nastąpi zwrot kosztów (dotyczy to również rehabilitacji).
Poprosiłam przyjaciółkę żeby sprawdziła czy to prawda, ale z jej informacji wynika, że ZUS nie ma na to funduszy.
Czy wiecie coś na ten temat ?

Basia

Ogaruus

Zbierałam niedawno wszystkie informacje o znacznym stopniu niepełnosprawności i zamieściłam je na forum w wątku:
http://mnd.pl/forum/index.php/topic,1027.0.html

jest tam tylko wzmianka o odliczeniu od podatku dochodowego: "opiekę pielęgniarską w domu nad osobą z niepełnosprawnością w okresie przewlekłej choroby uniemożliwiającej poruszanie się oraz usługi opiekuńcze świadczone dla osób z niepełnosprawnością, zaliczonych do I grupy inwalidztwa (dokumenty potwierdzające wykonanie usługi przez firmę bądź osobę fizyczną)." jeżeli nie było na nie dofinansowania z innych środków.

Opiekunka przysługuje z MOPS/PCPR. Wątpię, żeby dali kasę na opiekę jak się przekracza próg dochodowy...

O rehabilitacji nie wiem.
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

Basia Sen...

Ogaruus, bardzo dziękuję, można na Ciebie liczyć, że pomożesz  :)

Basia