Baclofen Polpharma do PEG-a

Zaczęty przez lukasz31, 21 Lipiec 2016, 17:57:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lukasz31

Szanowni Państwo,

czy ktoś z Państwa stosował Baclofen Polpharma do PEGA poprzez kruszenie. Mój tata, który jest chory na SLA ma w nocy skurcze, według neurochirurga spowodowane niedowładem spastycznym kończyn dolnych.Dlatego zalecił Tacie ten lek ale jest on w postaci tabletek, których tata nie może połknąć.

wiesia_m

My podajemy do pega poprzez kruszenie.
Pozdrawiam

lukasz31

Dziękuje za odpowiedź, czy występują u Państwa jakieś problemy pod wpływem podawania Baclofenu przez PEGA (np. zatykanie się PEGA), czy nie ma żadnych problemów.

wiesia_m

Witaj Łukaszu!
Ja najpierw pokruszę tabletki, następnie rozcieńczę z  letnią wodą w kieliszku, potem nabieram do strzykawki.
Przed podaniem do pega potrząsnę strzykawką, żeby wymieszało się i wstrzykuję.
Koniecznie trzeba zaraz przepłukać pega czystą wodą ( przegotowana i wystudzona lub mineralna).
Ja  po tabletkach  czy jedzeniu podaję 100 ml  wody. Wtedy mam pewność, że peg jest przepłukany.
Jeśli masz  jakieś pytania to pytaj, odpowiem jak tylko będę miała wolną chwilę.
Pozdrawiam wiesia

lukasz31

Dziękuje bardzo za odpowiedź

kamiso312

My do kruszenia tabletek używamy małego, porcelanowego moździerza kuchennego. Wszystkie leki w formie tabletek podajemy mamie w ten sposób. Oczywiście rozpuszczamy w wodzie i podajemy strzykawką do pega.
Pozdrawiam
Kamila