Odliczenia od podatku

Zaczęty przez jankar, 20 Marzec 2014, 11:26:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

jankar

Proszę o szybki kurs rozliczenia podatku za 2013 r. ;D
Z jakich odliczeń można skrzystać
- jak odliczyć używanie samochodu,
- czy nadal można odliczyć internet,
- mam faktury na zakup materaca p/odleżynwego, wózka i poręczy, czy mogę coś odliczyc

Niestety nie ma mi kto pomóc.

Ach te podatki...

mab5

auto 2280 pod warunkiem posiadania dokumentu potwierdzającego uczestnictwo chorego w zabiegach rehabilitacyjno- leczniczych
Inetrnet- jeśli nie odliczyłaś /łeś :)) w latach minionych
z pkt 3 wszystko na podstawie FV w części, w jakiej zostały sfinansowane z własnych środków, czyli minus to co dał NFZ LUB PFRON

jakby co więcej mogę pomóc ciemna nocą, bo pracuję do późna (ach te podatki!!!) :)
pozdrawiam
Magda

Maria

Cytat
auto 2280 pod warunkiem posiadania dokumentu potwierdzającego uczestnictwo chorego w zabiegach rehabilitacyjno- leczniczych
Drugi warunek -trzeba być właścicielem lub współwłaścicielem auta.
Można jeszcze odliczać koszty leków powyżej 100zł np. w m-cu wydałaś na leki 130zł, to odpisujesz nadwyżkę 30zł
"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

jankar


bogna

Jest jeszcze odliczenie na 'dziecko' niepełnosprawne...'dziecko' może mieć nawet i 60 i więcej lat. Z tego co słyszałam odliczenie to około 1100zł ,przysługuje rodzicom, rodzeństwu...

mab5

rodzeństwu- nie
rodzicom tak
mówisz o uldze na dziecko 1112 zł od podatku, bez ograniczenia wieku jeśli dziecko pobiera zasiłek lub dodatek pielęgnacyjny a są to świadczenia związane z niepełnosprawnością dziecka- wówczas rodzic/rodzice odpisują ulgę na dziecko

mab5

a propos pitów ale i prezentów gwiazdkowych dla naszych chorych bliskich - w kontekście- co im jest potrzebne:)))

opowiem Wam z dnia wczorajszego:

Mam brata z I grupą, czyli niepełnosprawność w stopniu znacznym. Nie porusza się na nogach, korzysta z wózka. Ze względu na problemy z poruszaniem się w tym roku:
1. dałam mu łóżko taty, czyli rehabilitacyjne, dokupiłam do niego materac- ale nie w sklepie medycznym tylko dopasowałam "zwykły" w Jysku.
2. kupiłam mu buty specjalistyczne z serii Orto Befado http://www.drorto.pl/ - swoją drogą polecam każdemu, kto ma problemy z ubraniem sklepowych butów:) - tylko takie materiałowe byty możemy wciągnąć na jego zwichrowaną stopę....

przymierzając się do PITu rocznego postanowiłam zadzwonić do Urzędu i zapytać, czy na pewno nie będą mi kwestionować tych wydatków, jeśli rozliczę je w uldze rehabilitacyjnej....
i rzecz stanęła na butach:))))
ja mówię pani to co Wam na wstępie: że ma problemy z poruszaniem się, że nie chodzi....
a Pani uprzejmie do mnie tekst:

TO SKORO NIE CHODZI TO PO CO MU BUTY!!

:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))0!!!

mowę mi odjęło!!!!!
najpierw w myślach soczyście zaklęłam...
potem spokojnie mówię do Pani:
po to, że jak będę chciała go zabrać do lekarza albo na Mszę do Kościoła to jak Pani sobie wyobraża? że w skarpetkach pojedzie?

wiecie co.... choroba w domu nie jest niczym dobrym, ale i chorych i ich opiekunów uczy takiej specyficznej mądrości życiowej...
ta Pani chyba nikim nigdy się nie opiekowała...
jak już ochłonęłam po tym jej tekście to pomyślałam sobie, że tacy ludzie, bez takiego doświadczenia- są po prostu ubodzy....

Pozdrawiam wszystkich!
;)


jankar


Słońce

To podobnie jak wyrabiałam nową kartę parkingową dla męża. Jak ma respirator i niedowład 4 kończynowy to po co mu karta -usłyszałam w słuchawce.
Ja bym wzięła nazwisko tej Pani z US i zrobiła awanturę
Pzdr Słońce

fiko3

Zawsze można złożyć skargę do Rzecznika Praw Konsumentów