Piękny serial o ALS

Zaczęty przez shinami, 26 Marzec 2014, 02:21:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

shinami

Witam wszystkich cieplutko,
nie do końca wiedziałam, w którym dziale umieścić ten post. Stwierdziłam, że ten będzie najodpowiedniejszy, ale jeżeli się mylę, proszę o przeniesienie do właściwego.

Zacznę od tego, że na co dzień jestem wielbicielką kultury Kraju Kwitnącej Wiśni. Niedawno pewne studio w Japonii wypuściło na rynek dramę (rodzaj japońskiego serialu), który ukazuje historię młodego chłopaka, który dowiaduje się, że jest chory na ALS. Tytuł tej dramy to "Boku no ita jikan", po angielsku "The hours of my life". Do tej pory nie miałam pojęcia, czym jest Stwardnienie Zanikowe Boczne, jednak oglądając tę serię, nieco przybliżyłam sobie ten temat. Nie wiem do końca, na ile prawdziwe są informacje i symptomy tam przedstawiane, jednak chciałam powiedzieć, że ta drama bardzo poruszyła moje serce. Odcinki wychodziły co tydzień, a ja już następnego dnia po obejrzeniu nie mogłam doczekać się następnego. Moim zdaniem bardzo dobrze przedstawiono tam sposoby na radzenie sobie z tą przypadłością, funkcjonowanie w rodzinie, ustanawianie sobie nowych celi i spełnianie własnych marzeń. Z drugiej strony, niejako próbowano ukazać ludziom, jak zachować się w codziennym życiu z osobą dotkniętą problemem. Zalogowałam się dziś na forum, aby wszystkim polecić ten serial. Dzięki zapoznaniu się z nim dowiedziałam się wiele nowych rzeczy, uwrażliwiłam na pewne sytuacje oraz płakałam, śmiejąc się jednocześnie, przeżywając wszystko wraz z bohaterami. Naprawdę polecam :)

RILU

Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

JAMI

Hej.
Są gdzies na necie odcinki?
Szukałam na zalukaj.pl i na alekino.pl i na youtube ,ale cosik nie ma.

shinami


Ogaruus

#4
Ja w wakacje oglądałam też bardzo wzruszający japoński serial - 1 Litre of Tears (Ichi Rittoru no Namida- o dziewczynie, która w wieku 15 lat zachorowała na ataksję rdzeniowo-móżdżkową (chyba jeszcze większe gó..o niż SLA). Jak ktoś chciałby obejrzeć to mogę poszukać linku do serii z napisami polskimi. 
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

Wojtek1973

#5
Też oglądałem ten serial, wyciskacz łez. Bardzo fajny. Jeśli chodzi o Ataksję, to niestety SLA jest większym g..nem. 1 Litre of Tears dzieje się w latach 80 kiedy to jeszcze niewiele, albo i wcale nie wiedziano o Ataksji.

shinami

Jeżeli ktoś widział lub obejrzy za moim poleceniem, proszę powiedzieć: czy choroba została właściwie przedstawiona? Jest tak, jak tam opowiadają?

JAMI

Własnie skończyłam oglądac film 1 litr łez.Dziewczyna zagrała genialnie.
Piękny i baaaaaardzo wzruszający film.

Wojtek1973

#8
Jestem w trakcie oglądania  "Boku no ita jikan", super serial. Polecam.
Ale zatrzymałem się na 9 odc. Czy ktoś wie gdzie znajdę napisy po polsku do 10 i 11 odc.?
Shinami, czy udało by się Tobie wstawić napisy?
Będę wdzięczny
Miałem problem z pobraniem odc.5, poniżej link do tego odc. dzięki któremu można go pobrać:

http://www.ulozto.net/xFEnH7jS/boku-no-ita-jikan-ep05-720p-hdtv-x264-aac-yyets-mkv
Pozdrawiam

shinami

Jeżeli sobie życzysz, mogę przetłumaczyć 10 i 11 odcinek :)

shinami

Dobrze, właśnie przetłumaczyłam 10 odcinek i tłumaczenie jest już na powyższej stronie. Miłego oglądania. Jak tylko znajdę chwilkę, 11 też przetłumaczę :)

Wojtek1973

Dzięki serdeczne:D
myślę że nie tylko ja chętnie oglądne ostatnie odcinki z tłumaczeniem

shinami

Wrzuciłam tłumaczenie do ostatniego odcinka. Moja robota skończona :3

Wojtek1973